Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dikkatimi çekti buradaki harici kardeşlerimde benim gibi mason olmak istiyor neden?

Saygınlık, güç kazanmak için
Tüm dünyayı masonlar yönetiyor bizde dahil olmalıyız
Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için
Meraktan
Diğer (lütfen başlığa yazınız.

Gönderen Konu: Neden Mason olmak istiyoruz  (Okunma sayısı 185447 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 05, 2009, 05:10:51 ös
Yanıtla #40
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu forum ortamına katıldığımdan beri her konuya bulaşıyorum ya...

Acemiliğime verin, hoşgörün...

Bu ankete ben de yanıt vermek istedim; kısa.

Ben mason olmak istemiyorum.

Olmak isteyişin nedeni gibi istemeyişin de nedeni olmalı.

Bu çok ağır bir sorumluluk. Bir mason locasına kayıtlı olmak demek mason olmak demek değil. Mason olmak, insanın yaşamını ona göre yeniden biçimlendirmesini gerektirir. Çok özveride bulunmasını gerektirir. Önce kendisiyle sonra başkalarıyla uğraşmasını gerektirir. Masonluğun ülküsünü benimseyip o yola baş koymasını gerektirir. Daha çok şeyler gerektirir. Masonluğun özgürlük ortamı olduğunu söylüyoırlar ama insan mason olunca kendini Masonluğa tutsak etmiş duruma düşürebilir.

Bunları göze alamam.

Sevgiler,
ADAM

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 11, 2009, 05:18:49 ös
Yanıtla #41

Bu forum ortamýna katýldýðýmdan beri her konuya bulaþýyorum ya...

Acemiliðime verin, hoþgörün...

Bu ankete ben de yanýt vermek istedim; kýsa.

Ben mason olmak istemiyorum.

Olmak isteyiþin nedeni gibi istemeyiþin de nedeni olmalý.

Bu çok aðýr bir sorumluluk. Bir mason locasýna kayýtlý olmak demek mason olmak demek deðil. Mason olmak, insanýn yaþamýný ona göre yeniden biçimlendirmesini gerektirir. Çok özveride bulunmasýný gerektirir. Önce kendisiyle sonra baþkalarýyla uðraþmasýný gerektirir. Masonluðun ülküsünü benimseyip o yola baþ koymasýný gerektirir. Daha çok þeyler gerektirir. Masonluðun özgürlük ortamý olduðunu söylüyoýrlar ama insan mason olunca kendini Masonluða tutsak etmiþ duruma düþürebilir.

Bunlarý göze alamam.

Sevgiler,
ADAM

Mumkun oldugu kadar cok konuya katiliniz ki forum senlensin :)
Spes mea in Deo est

Eylül 11, 2009, 06:18:51 ös
Yanıtla #42
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Biraz espri yapabilir miyim izninizle...

Bir aralar İngiltere'deki bir sosyal ortamda yabancılarla bir aradaydım. Benim aralarında bulunmamdan çok hoşlanmışlardı çünkü bilmedikleri şeylerden söz ediyordum, Üçünccü Dünya kavramı gibi.... Ne yazık ki bilmiyorlardı. Hatta aynı ortamdaki bir Nepalli beni çok sevmiş ve yakınlık kurmak istemişti ama önce kendisini tanıtırken nereli olduğunu söyleyince İngilizler gibi benim de anlamayacağımı düşünmüş ve Nepal'in Himalaya'nın bulunduğu ülke olduğıunu söyle gereğini duymuştu. Ona «Biliyorum.» dememiştim.

Adamların tuzu kuruydu. Benimle daha sık bir arada olmak istediklerini söylediler. Ben de «You know, I have an ish and an esh!» demiştim. «What is an ish and an esh?» demişti içlerinden biri. Eh, onu anlamayacaktı elbette. Açıkladım.

Sayın Lux e Tenebris,

Nasıl yetişebilirim ki hepsine? Olabildiğince olacak inşallah.

Sevgiler,

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 11, 2009, 06:31:11 ös
Yanıtla #43

Firsatiniz oldugunca :)
Spes mea in Deo est

Eylül 11, 2009, 06:36:33 ös
Yanıtla #44
  • Ziyaretçi

Cevabınız için teşekkürler Sayın Nueva,oldukça aydınlattınız beni bu konuda...

Ekim 29, 2009, 04:31:27 ös
Yanıtla #45
  • Ziyaretçi

Işıgın dogrultusunda kendimi geliştirerek Üstün İnsana ulaşabilmek için Mason olmak istiyorum.

Saygılarımla.

Kasım 22, 2009, 12:08:32 ös
Yanıtla #46
  • Ziyaretçi

Bu kadar yanimdayken bendeyken O nu böyle  duyarken, etrafimda onu bunca inkar edenlere iste burda  diye haykirmak .O nun askini serpmek görmeyenlerin kalplerine  bir tohum düsürmek .

Ocak 17, 2010, 05:07:55 ös
Yanıtla #47
  • Ziyaretçi

Kendimi geliştirmek ve tüm insanlığa faydalı olmak için mason olmayı düşünüyorum.Topluma ve tüm insanlığa faydalı olmak bence her insanın  istemesi  ve ulaşmak için kendisine koyması gereken bir hedef olmalı.

Ocak 18, 2010, 09:26:59 ös
Yanıtla #48
  • Ziyaretçi

Ben her açıdan Masonluğu benimsemek Masonluğu öğrenmek ve öğretmek için Mason olmak istiyorum. Tabi olamıyorum nedeni ise localara giriş bilindiği üzere tavsiye (  referans ) ile alındığından üye olmaya hakkım yok. Sonuçta ailenizin içinde bir Mason varsa da bilemiyorsunuz çünkü isteyenler Mason olduğunu söylüyor istemeyenler ise söylemiyor. Buda bir eksiklik aslında bende sırf bu yüzden derneğe gidip görüşmek istedim vakit buldukça dernekte vakit geçiricem öğretimim bittikten sonra askerliğimi de yaptıktan sonra ümit ediyorum bende bir Mason olabilirim. Sonuç o süre zarfında bir çok kişiyi tanıcam ve kendimi tanıtıcam belki bana referans olurlar bakalım ilerde neler olucak..

Saygılarımla iyi günler dilerim...

Ocak 24, 2010, 07:18:17 ös
Yanıtla #49
  • Ziyaretçi

Mason olmak istememizin tek bir nedeni var,aslında hepimizin aklında yatan neden bu sadece biçim değişikliğine uğratıyoruz,hepimiz ''güç'' için mason olmak istiyoruz.Çünkü dünya üzerinde gücü en iyi kullanan ve geliştiren tek yerleşmiş örgüt mason localarıdır.