Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sayın ADAM'a methiyeler ve eleştiriler..  (Okunma sayısı 4857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 16, 2012, 01:53:59 öö
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın ADAM

Saygıdeğer dostum, ağabeyim, bilği darcığıma, ağaç diken ve bu ağaçı bıkmadan, usanmadan hergün sulayan,gübreleyen gerektiğin de güçsüz dallarını budayan, güneş almadığında, güneş veren  forumun yegane bilgi ve fikir Üstadı.Haddim olmayarak size sormadan, bu bölümü açtım, bunun için özür dilerim.Fakat sizin babacan kişiliğiniz hoşgörünüze sığındım.Size olan saygım ve sevgim bir iki cümle ile tarif edebileceğim boyutta değil.Eminim benden sonra yazanlar, diğer forum üyeleri arkadaşlarım da sizi eleştirmekten çok size hakkettiğiniz saygı ve sevgiyi göstereceklerdir.İyi niyetli serzenişlerinizin ve eleştirilerinizin yanlış anlaşılmaması isteği ve dileğiyle....

Bir kişiyi eleştirmek için ondan daha iyi bir davranış sergilemek gerekir.

Saygı ve Sevgilerimle

« Son Düzenleme: Ocak 16, 2012, 02:24:34 öö Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ocak 16, 2012, 03:26:56 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Bunu yapınca ne elde edeceğiz artacak mıyız eksilecek miyiz? Bak ben bir cevap yazdım ve eksildim. Konu yerinden sapmasın diye başlık açmak bu mudur? O halde açmanız gereken başlık konunun sapmasına sığınmak adını taşımalıydı.

Bir tarlayı sulamak ve gübrelemek ne denli bir iştir oysa gübrelemek dediğiniz toprağı tezek ile örtmektir. Yaban çiçekleri tarlalardan çıkmaz, bayırlarda olur çiğ taneleri ile beslenir. Tarladan alacağınız mahsül hepsi birbirine benzeyen yulaf, arpa ve ay çiçeğidir. Sarı açan papatya arıların vızıldadığı envai çeşit çiçeğe ne olacak? Bir yğıın ekinden daha güzeldir yaban mersini. :)

Sayın Adam'a gelince kişisel kanaatim bilgili olduğu veya bilmese dahi onyedinci maddeyi iyi bildiği yönünde. En azından sık sık ona vurgu yapıyor. Yasak olmasa çok şey söyler mi? Belki evet belki kendine saklar. Ama azıcık ingilizcesi olana internet bir derya biraz da kitap okumak lazım kendisi bu konuda fevkalade başarılı.

Bir de şunu belirteyim. Türkçe yazım hatalarımı belirttiğinde utanıyorum yaptığımdan. Yapmamak lazım yazım hatası çok. Ayıp oluyor hata yapmak yazarken.

Eski konuların hortlatılmasına gösterdiği tepkilere katılıyorum ama konuyu sabitleme meselesi pek iyi değil. Konu dediğin sabit olmaz ben birşey söylerim siz dersiniz mutlak doğru denen şey yoktur ki. Münazara hakemi olmaya hacet de görmüyorum. Etik kurallar dahilinde münazara münazaradır. İnsan söyleyeceğini de söyleyemiyor.

Ben sayın Adamın en çok "bu ünlüyü tanıdınız mı?" şeklindeki sorularını seviyorum. Devamını beklemekteyim.

Ocak 16, 2012, 10:50:10 öö
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Bence biraz gereksiz bir baslik, cünkü yanlis hatirlamiyorsam daha önce buna benzer bir baslik acilmisti. Hatta ben bile yazmistim. Istiyorsaniz iki basligi birlestirin.

Saygilarimla

Ocak 16, 2012, 12:54:43 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Methiye ve eleştirileri zaten özel ileti yoluyla kendisine iletebilir isteyen herkes bir engel söz konusu değil.Ayrıca kütüphane bölümü bu başlık için sanırım pek de uygun değil gibi geldi bana.

Sayın abezethibou. Yorumunuz düşüncelerimi içeriyor.

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 16, 2012, 01:06:33 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Ben onun sayesinde çok bilgi edindim boş konuşmanın ne kadar anlamsız olduğunu anladım. Sağolsun
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ocak 16, 2012, 06:11:05 ös
Yanıtla #5
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın abezetbihou

Konu açma hakkınızda bir sınırlama sanırım yok.Siz bu forumda benden daha eskisiniz.Madem böle bir problemın varlığından haberdar idiniz neden şimidiye kadar geregini  yapmadınız.Konu sapması ile ilgili bir başlık açabilirsiniz.Lütfen açınn, klasik türk mantıgı ile yaklaşmayın olaya.Biyoloji dersine girmeyeceğim canlının döngüsü ve bunlardan söz etmeyeceğim.Sadece sunu belirtmek isterim:"Ya bir ot olursun, hayatta her rüzgara eğilirsin,yada bir ağaç olur, asırlar boyu direnirsin".Sayın ADAM'a yazdığım sözlere gelince edebiyatta benzetme denen, bir sanat bilmem bundan haberdar mı sınız ?Anlamı güçlendirmek için kullanılır, yada sizin gibi birşeyi eleştirmek için benden farklı bir davranış sergilememişsiniz.:D fakat istediğniz üzere Komik olmuş
Sayın ADAM'a kişisel ileti ile ulaşan bir çok forum sakini zaten var.Buradan da ulaşsınlar ne olur yani ?

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ocak 16, 2012, 06:24:30 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Konu başlığınızı eleştirmeyeceğim öyle bir niyetim yok sn.adam bu forumun bir çok konuda yaş a dahil en önde gelen üyesi mesela şu söyleyeceğim şey onu etkilemez sn.adamın egosu fazla methiyeden şişer bu olmaz mesela sn.adam kaldırır bunu lakin ego öyle bir şeyki açık kapı kollar yaş tecrübe dinblermi bilmem gönül okşanması egoyu tetikler  .Sn.adamında zaten bu tip methiyelere pek aldırış ettiğini sanmam.Özeldende mesajla arada bilgi alıp verdiğimiz bir insan methiyenin dozu önemli aşırısıda sıkıp sn.adamı bunaltır herkes onu sevmeyebilir insan fıtratı kıskananda olur sevende bu methiyeler onu kişisel problemlerle başbaşada bırakabilir diye düşünürüm.

saygılar
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 16, 2012, 10:06:24 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Tasavvufta bir terbiye vardır. Bir insanı manevi olarak öldürmek isterseniz onu yüzüne karşı övün. Bir insana tüm manevi yükünüzü boşaltmak istiyorsanız onun ellerini ayaklarını öpün.

Ben yine de sayın Adam'ı övmek isterim. Umarım zarar vermemiş olurum. Sayın Adam'ın siteyi incelediğim kadarıyla ciddi bir araştırma yaparak ve tonlarca kitap okuyarak elde edilebilecek sayfalar dolusu bilgiyi üşenmeyip bize sunuşunu hiç bir şekilde ödeyemeyiz.

Fikir bazında farklılıklarımız mutlaka olacaktır, bu gibi durumlarda da kendisini efendilikten taviz vermeyişiyle hatırlıyorum.

Saygılarımla.

Ocak 17, 2012, 09:42:21 öö
Yanıtla #8
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Eh, yeterince öldüm. Öldürenlere teşekkürler. Bu konuyu kapatalım artık da ben de daha fazla ölmeyeyim.

Sevgiler. 
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.