Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Site Yonetimine Haricilerin Alinmasi  (Okunma sayısı 21824 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 26, 2008, 01:40:27 ös
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sn. Orhan, hoşgeldiniz... Burası yeri değil ama bir sorum olacaktı Sn. MASON. Sorumuda abes olarak algılamayın lütfen. Benim merak ettiğim site yönetiminde bir hariciye yer vermeyi hiç düşündünüz mü?

Evet. Ancak buna karar verirken belirlenen kriterler tam olarak uyan ve beklenen istikrari gosteren olmadi.
« Son Düzenleme: Şubat 26, 2008, 03:17:41 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 26, 2008, 01:48:44 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Evet. Ancak buna karar verirken belirlenen kriterler ve beklenen istikrari gosteren olmadi.
Nedir bu kriterler? Tabii sizce mahsuru yok ise... İstikrar zaten forum yönetiminde olması gereken bir disiplin aracı. Sanırım hariciyi seçmenizde ki en önemli etken "kriterleriniz" olsa gerek...

Şubat 26, 2008, 03:22:26 ös
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin blossom,

Istikrar olarak anlatilan, kisinin forumdaki mesaj sayisi yada bagli kalma suresi degil, karakteri, forumdaki mesajlarinda sergiledikleri ve verdigi guvenin istikraridir.

Kriterleri detaylari ile listeleyemem. Ancak Istikrar, guvenilirlik, durustluk ve yargisal adaletin en onemli sartlardan oldugunu soyleyebilirim.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Eylül 22, 2008, 02:24:22 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Şubat 26, 2008, 04:59:06 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayin blossom,

Istikrar olaran anlatilan, kisinin forumdaki mesaj sayisi yada bagli kalma suresi degil, karakteri, forumdaki mesajlarinda sergiledikleri ve verdigi guvenin istikraridir.

Kriterleri detaylari ile listeleyemem. Ancak Istikrar, guvenilirlik, durustluk ve yargisal adaletin en onemli sartlardan oldugunu soyleyebilirim.

Saygilarimla
Sn. MASON,

İstikrarı sizin düşündüğünüz açıdan ziyade bir forumun yürütülmesinde ki profesyonelliğin devamı olarak algılamıştım...

Peki (sadece örnek olsun diye bu şekilde ifade ediyorum), bu bağlamda ben kendimi yeterli görsem ve size bu istek ile gelsem (yada burada ki üyelerimizden biri) ne gibi işleme tabii tutuyorsunuz? Demek istediğim direkt refuse ediyor musunuz yoksa o kişiyi bir süre izliyor musunuz?

Şubat 26, 2008, 05:22:55 ös
Yanıtla #4
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Sayin blossom,

Bu tur gorevlere genellikle kisileri bizler secerek teklif etmeyi tercih ederiz. Ancak gelecek ricalari ve onerileride elbette degerlendirir arastirmaya, gozleme tabi tutariz.

Saygilarimla

Şubat 26, 2008, 05:25:09 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayin blossom,

Bu tur gorevlere genellikle kisileri bizler secerek teklif etmeyi tercih ederiz. Ancak gelecek ricalari ve onerileride elbette degerlendirir arastirmaya, gozleme tabi tutariz.

Saygilarimla

Teşekkür ederim Sn. MASON.

Saygılarımla,

Şubat 27, 2008, 09:58:01 öö
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

gercekten bu forumda sıte yonetıcısı olarak secılmek ve gorevlendırılmek ınsanın alabıleceği en onurlu seylerden bırı olması gerek. sızı secılmıs ınsanlar secıyo ve sız o ınsanları gozunde belırledıklerı krıterlerı karsılayan bır kısı olarak gozukuyorsunuz.

Şubat 27, 2008, 10:45:06 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

gercekten bu forumda sıte yonetıcısı olarak secılmek ve gorevlendırılmek ınsanın alabıleceği en onurlu seylerden bırı olması gerek. sızı secılmıs ınsanlar secıyo ve sız o ınsanları gozunde belırledıklerı krıterlerı karsılayan bır kısı olarak gozukuyorsunuz.
Ama zor bir ihtimal gibi gözüküyor Sn. lucifer...

Şubat 28, 2008, 05:46:42 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn.Mason
  yönetici olmak için başvuran bir üyenin başvurusu,forumda ki diğer üyelere  sizin tarafınızdan kabul edilmemesi durumunda,veya inceleme durumundayken açıklanacak mı ?
« Son Düzenleme: Şubat 28, 2008, 05:59:35 ös Gönderen: bilmeliyimgalilei »

Şubat 28, 2008, 06:03:51 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sn.Mason
  yönetici olmak için başvuran bir üyenin başvurusu,forumda ki diğer üyelere  sizin tarafınızdan kabul edilmemesi durumunda,veya inceleme durumundayken açıklanacak mı ?
Aday olmayı mı düşünüyorsunuz sevgili bilmeliyimgalilei? :D