Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Maya Uygarlığı Üzerine  (Okunma sayısı 5596 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 23, 2009, 12:52:49 ös

Alıntı: Sn. Babaros üzerinden; :)

Milliyetçilikle alakası yok, şuanki zamanımızda en büyük sorunlardan birisi de yanlış milliyetçilik ve bu yanlış öğretiyi savunanları eleştiren ve milliyetçiliği top yekün aşağılayan zihniyetler. Ben bu 2 düşünceye de karşı birisiyim.

İlk başta tabiki de insanız yaratılanı severiz yaradandan ötürü.
Maya, kızılderili, hun... bunlar zaten Türk genleridir. Bu tür düşüncelere ön yargılı insanlar var fakat ben ilk atalarıyla buluşmak isteyenlerdenim. Böylece ruhum rahatlar, özüme dönerim. İnsanlığımı yeniden kazanırım. Sizler daha küresel düşünebilirsiniz, çünkü sizler beyinlerinize emredilmiş yapmak zorunda olduğunuz komutları uygularsınız, böyle şeylerin geride kaldığını da dünyanın çok değiştiğini artık önemli olan tekşey maddi çıkarda diyebilirsiniz ama dünyayı yanlış gören sizlersiniz.
köle olmayı siz insanlar seçtiniz hemde özgürlük adı altında ne kadar ilginç.

SAyın Isabell konuyu tabi farklı konuda açabilirsiniz, karşılıklı bilgilerimizi pekiştirir, güzel bir konu ortaya çıkardı. Teşekkürler.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Haziran 23, 2009, 01:08:28 ös
Yanıtla #1

Buyrun Sevgili Barbaros; isteğiniz yerine getirilmiştir:D

Ancak yazınızda bana atfen yazdıklarınızdan kısmi olarak bir olumsuzluk sezinlemekteyim. Üzülerek okuduğumu da belirtmeliyim. İnsan olma bilinci herşeyin üstünde tutulmalıdır, sadece benim görüşümce değil, bu genel geçer herkesçe kabul edil-e-(bile)- n, bir görüş olmalıdır. Çünkü Yaradan; bizleri İngiliz, Fransız, Kızılderili olarak görmemekte.. İnsan olarak görüp değerlendirip, İnsani vasıfları ne derece taşıdığımıza bakılmaktadır.

Kölecilik gibi bir zihniyetin yeralmadığı düşüncesindeyim ama siz ne şekilde algılıyorsanız o şekilde şekilde algılayabilirsiniz. Buna ben karışamam. Fakat kendi düşüncelerim hususunda da herhangi bir etkiyi kabul edemem.

Köleci olarak nitelendirmenizi anlayışla karşılıyor, ama bunu kabul etmiyorum.

Herşeyin kökenini de sadece bir ırka maledemezsiniz.

Öze dönme olayını çok farklı bir şekilde öğrenmişsiniz; düşüncenizi değiştirme gibi bir eğilimde değilim.

Beyinlerimize sizin deyiminizle herhangi bir husus emredilmiş değildir, aksine daha özgürlükçü- daha geniş - daha ılımlı bir görüş sahibine ulaşmamız sağlan-(ıl)-maktadır. Bunun da bilincinde olmanızı istiyorum.

Maya Uygarlığı hususunda söyleyeceklerime gelince; yok olma sebebini her ne kadar kıt bilincimle ve bildiklerimden sınırlı kalsa da gene de düşüncelerimi belirtmek adına şunları söylebilirim ki;

Dünyaya özel olarak hazırlanmış genlerin bir Uygarlık adı altında Medeniyeti maksimum düzeye getirmiş ve bu şekilde bir plan uygulanmıştır. Amaç; İnsanlığı maksimum uygarlık seviyesine ulaştırmak, yükseltmektir. Ancak İnsan neslinin giderek deformasyon olacağı, dejenere ya da soysuzlaşmayla birlikte yozlaşma olayı söz konusu olduğu içindir ki, giderek bu genlerin aslından uzaklaştırıldığı ve bu şekilde bir bozulma olayı gerçekleştiğinden maalesef kendilerinde varolan güçleri yapıcı değil de yıkıcı yönde kullandıklarından, yok olma sonucuyla karşı karşıya kalmışlardır.
« Son Düzenleme: Haziran 23, 2009, 01:12:36 ös Gönderen: Isabell »

Şubat 13, 2011, 09:40:58 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Maya insanlarıyla tanışma şerefine ermiş insanlardan biri olarak şunu söyleyebilirim;gerçekten Türk oluşumuna çok değer veriyorlar .Konuşmalarımızda geçen en önemli ve beni araştırmaya sevk eden maya takviminin aslında kurban taşı olduğunu belirtmeleriydi.Bazı kıyamet senaryolarının aslında amerikan uydurmasından geldiğini izah etmişlerdi.Şimdi gerçek maya soyundan gelenin anlattıkları mı yoksa piyasada dolanan kıyamet senoryolarımı?

en son konuşmamızdan gelen cevabı aynen aktarıyorum':

''Mayalarda 3 takvim vardi, sadeca 1si kulanilir, Tzolkin takvim kulaniyorlar misr ekmek icin, misr toplamak icin vs. Uzun takvimi var o devamli gidiyor durmuyor tekrarlamiyor, kimse artik kulanmiyor. Haab takvimi var o da kimse artik kulanmiyor. Haab takvimde 18 ay var , her ayda 20 gun var 18 aydan sonra 360 gun gecer ve 5 gun bekliyorlar ugursuz 5 gun diyorlar ve sonra bastan aylar basliyorlar. 1 gun kiin denir, ay Uinal denir. Yil Tun denir. 20 Yil katun denir 20 Katun Baktub denir. 2012de bu Baktun biter yeni Baktun baslar o kadar. Dunyanin sonu ve sacmaliklar olmiyacak.''

NOT: Türk'çe konuşması pek iyi olmadığı için bu tarz bir yazımı vardı.

saygılar sevgiler
MAY THE FATHER OF UNDERSTANDING GUIDE US...

Şubat 13, 2011, 12:59:56 ös
Yanıtla #3

Evet, aslinda bircok yonden bize isik tutmustur Maya uygarligi.. hele de Maya genlerinden biriyle canli canli gorusme firsatini yakalayabilmeniz de guzel:)

Ben de Matu genlerini ariyorum ama karsima cikabilene ask olsun :D saka saka..

Saygilar,

Şubat 13, 2011, 01:14:08 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aramanıza gerek yok.Beta Novada bedenlenen Yüce Matu kayıp matu genlerini proğram dahilinde beta novada  toplayacaktır.Beta Novada bedenlenme hakkı kazandığınız zaman zaten sorun kalmamaktadır.......

IŞIK ve SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Nisan 25, 2011, 02:30:50 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Beta nova neresidir? orada bedenlenleme hakkı nasıl kazanılıyor?