Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hiram’ın Kitabı Masonluk, Venüs ve İsa’nın Hayatının Gizli Anahtarı  (Okunma sayısı 10038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 11, 2012, 05:34:47 ös
  • Ziyaretçi

Yıllar süren araştırmalardan sonra Knight ve Lomas, antik bir hikayenin kayıp parçaları olan ve artık kullanılmayan yüzlerce Mason ayinini toplayıp bunları kronolojik olarak sıraladılar. Oluşturdukları bu derlemeye de Masonik ahit adını verip yeni kitaplarında bu konuya yer verdiler.
Son araştırmalarında bir kenara atılıp, ayinlerin içinde gizlenmiş modern masonluğun temelini oluşturan antik bir bilim keşfettiler. Araştırmaları, astroloji, seks ayinleri ve çocuk kurban etmek gibi beklenmedik konularla de kesişti.
Nuh Tufanı, Süleyman Tapınağı’nın temeli, İsa Mesih’in doğumu ve Roslyn Şapeli arasındaki gizemli bağı ortaya çıkarttılar.
Hiram’ın Kitabı, masonlukla ilgili pekçok gizemli soruyu ve antik bir bilmin mason ayinlerinde gizlenerek nasıl günümüze kadar getirildiğini açıklıyor. Resmi tarihin ve genel geçer bilgilerin ötesini merak edenler için bulunmaz bir kaynak kitap…

İÇİNDEKİLER
Giriş.
BİRİNCİ KISIM BİRİNCİ BÖLÜM
Mimarların Ölümü.
Doğa ve Bilimin En Eski Gizemleri.
Masonluk Ölüyor
ölüm Kalım Meselesi.
Üçüncü Derecenin Karanlığı
Hiram’ın Ağının Örülmesi.
Sonuç
İKİNCİ BÖLÜM
Süslü Çanaktı İnsanlar.
İlk Tas İsçileri.
Megalitik Yarda Bulmacası.
Kristal Saray
Venüs ve Diriliş
Sonuçlar.
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Gizli Bilginin Işığı.
Süleyman Tapınağı Şövalyeleri.
Rosslyn’in Sırları
Mason Bağlarının Kanıtlanması
Sonuçlar.
DÖRDÜNCÜ BÖLÜM
İskandinav Bağlantısı
Kutsal Paılak [şık.
Cennetin İskandinav Kraliçesi.
Masonların İlk Tapınağı
Sonuçlar.
BEŞİNCİ BÖLÜM
Süleyman Tapınağı.
Enodı'lan Kalan Antikalar.
SUleyman Tapınağı'mn Venüs'e Göre Hizalanması
Üstad Mimar Hiram
Venüs'ün Oğlu Hiram.
Sonuçlar
ALTINCI BÖLÜM
Denizle İlgili Bağlantılar.
Süslü Çanaklı İnsanlara Ne Oldu?
Mısır'ın Başlangıcı.
Fenikeliler.
Fenikeliler'in Rahip Kralları
Sonuçlar
YEDİNCİ BÖLÜM
Yahudiliğin İkiz Tarikatları
Yeni Ülke.
Zengin Adam, Fakir Adam
Sonuçlar
SEKİZİNCİ BÖLÜM
Gerçek Krallar, İnsan Kurbanlar ve
Yağmur Çağırmak.
Son Eklemenin Başarısızlığı
Acı Çeken Küçük Çocuklar

Bu kitap pek çok Mason'un ve uzun zaman önce ölmüş olan Masonların unutulmuş ritüel kitap]arını tedarik eden akrabalarının yardımı ve desteği olmasaydı yazılamazdı. Bu kişilerin sayısı, teker teker teşekkür edilemeyecek kadar yüksek ama özellikle Masonik Ahil’i sağlayacak kaynakları tedarik edenlere teşekkürü borç biliriz.
Tavsiyeleri ve yol göstermeleri için iskoçya’daki Kadim özgür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası Biraderlerine ve üyelerine.
mandır kayıp alan kitaplara ulanmamızı sağladıkları için Bradford Üniversitesi İşlelme Fakültesi ‘nin kütüphanesinde görevli jenny fender ve ekibine.
Hıram Ağı’nı oluşturmamıza yardım ettikleri için Bredford Üniversitesi Bilgisayar Merkezi’nde görevli Tim Bentley ve Stan Houghton’a.
Hıram Ağı’nda ritüellerle ilgili bölümde yaptıkları taramalar ve düzeltmelerle yorulmak bilmeden bize yardım eden
Bilgilerini paylaştıkları ve bizi Ashtey Cowie’yle tanıştırdıkları için Noss Head, Wick’teki Niven Sinclair kütüphanesi’ ilden Niven ve lan Sinclair’e.
Rosslyn Lozenge Düzeni’yle ilgili keşfini bizimle paylaştığı İçin Ashley Cowie’ye.
Uzmanlığı ve Kutsal Kitapla ilgili sonsuz yardımlın için Sheffield Üniversitesi’nden Profesör Philip Davies’e.
Destekleri ve Rosslyn’de araştırma yapma teklifi için Princeton Üniversitesi’nden Profesör Jim Charlesworth’e.
Rosslyn’in yapısıyla ilgili önemli yorumlarda bulunduğu için Cambridge Üniversitesi’nden Dr. Jack Millar’a.
Enoch’un yolculuklarının de}ifresiyle ilgili yararlı tartışmalan için Robiıı Healh’e.
Astronomik ve megaliıik bilgilerin araştın İmasında bitleri cesaretlendirdiği için Corin Wilson’a.
Uzmanlığı ve desteği için Tony Batters’a.
Ltd.’deki Bili Hamilton’a.
Bu denli karmaşık bir hikâyeyi nasıl sunabileceğimizte ilgili değerli yol göstermeleri için editörümüz Mark Bo
El yazması derlemeleri bir kitaba dönüştürmek için gereken butun sıkıcı i sileri üstlendikleri için Random House’tiki herkese ve özellikle de ekibi organize eden Hannah Black’e, kitabın redaksiyonunu Üslenen Stevc Cox’a ve kitabın son okumasını yapan Carolyn McAndrew’ye.
.teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ocak 11, 2012, 05:53:50 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Bu kitabı D&R da gördüm hemen sipariş verdim..Dünden itibaren sahibim bu kitaba..En kısa sürede yiyip bitirmeyi planladığım bir kitap. : )

Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 11, 2012, 06:01:13 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlginç bir kitaba benziyor, bende edinmek isteyebilirim.

Ocak 11, 2012, 06:42:51 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu kitabı D&R da gördüm hemen sipariş verdim..Dünden itibaren sahibim bu kitaba..En kısa sürede yiyip bitirmeyi planladığım bir kitap. : )

Sn Bulgaria

Yerken bizimle paylaşmanızı rica etsem  :).. Elimde oyalayıcı bir kitap var şu sıralar başka kitaplarla ilgilenemiceğim için okuduklarınızın belli  kısımlarını  kısaca paylaşırsanız sevinirim.
Sevgi ile kalın

Ocak 12, 2012, 09:47:49 öö
Yanıtla #4
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Gerçekten güzel bir kurgudur. Öncelikle eğlenmek ve hoş zaman geçirmek, bu arada bilinmedik bazı şeyleri de öğrenivermek için okunabilir. Aslında çevirisini değil de özgün olanını omkumak daha iyidir ama o terminolojiyi bilmek gerekeceğinden anlaşlması zorlaşabilir.

Bu gibi "araştırma iddialı" kitapları Türkçe'ye çevirtirken, niçin bu işin uzmanlarına danışılmaz ve niçin güçlü editörler kullanılmaz, bu birçoklarınca zor anlaşılır. Nedeni basittir aslında: O kişilerin maliyeti yüksektir ve kitabın satışı onu kaldıramayabilir. Yayınevlerin çok para kazandıkları sanılmasın. Bu yolda birkaç adımk daha atabilmek için de böyle kitaplara böyle ilgi çekici adlar koyarlar.

Şu kitabın kapsam antatımının üzerine bile çok şey denebilirse de, buna değmeyeceğinden, onca ayrıntıya girmeden sadece şunu belirterek bitireyim:

MASONLUKTA AYİN YOKTUR.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 12, 2012, 10:43:19 öö
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Sn Bulgaria

Yerken bizimle paylaşmanızı rica etsem  :).. Elimde oyalayıcı bir kitap var şu sıralar başka kitaplarla ilgilenemiceğim için okuduklarınızın belli  kısımlarını  kısaca paylaşırsanız sevinirim.

Tabiki ben bunu zevkle yapmak istiyorum..Daha önce okuduğum kitaptan anlamını çözemediğim durumları buraya yazarak sorma yoluna gittim ve aldığım cevaplar hiç hoşuma gitmediği için bu soru cevap şeklinden soğudum baya.Tekrar denememde fayda var bu sefer direkt soru sorduğum kişi ve kişileri yazarsam soru yöneltmediğim kişi tarafından terslenmek durumunda kalmam.Kafa şişirdim.

Saygılar.

Ocak 12, 2012, 02:53:51 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Bulgarıa
Teşekkür ederim..Okuduğumuz bölümler ve merak ettiğimiz kısımları bazi kaynaklardan tamamlayıcı görünen yerleri karşılaştırabilir,bilgi darağcına acizane fikirlerimizi de ilave edebiliriz..
Terslendiğinizi belirtmişsiniz;kişisel ve inançlara direk hakaret olmadığı sürece kimse ,kimsenin özgür fikirlerini ve düşüncelerini ihlal etmeye hakkı yoktur.

Saygılar.
Sevgi ile kalın

Ocak 12, 2012, 03:08:18 ös
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Sn Bulgarıa
Teşekkür ederim..Okuduğumuz bölümler ve merak ettiğimiz kısımları bazi kaynaklardan tamamlayıcı görünen yerleri karşılaştırabilir,bilgi darağcına acizane fikirlerimizi de ilave edebiliriz..
Terslendiğinizi belirtmişsiniz;kişisel ve inançlara direk hakaret olmadığı sürece kimse ,kimsenin özgür fikirlerini ve düşüncelerini ihlal etmeye hakkı yoktur.

Saygılar.

Peki o zaman karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak üzre..Okuduğumu aktarırım.Aktardığımı foruma sorarım - yorumlarım - yorumlanmaya açarım.

Saygılar

Ocak 12, 2012, 03:10:10 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bekliyoruz ozaman sn. BULGARIA Istanbula döndüğümde bende bir d&r'a uğrayıp sorayım bu kitabı, umarım rahat bulurum.

Ocak 12, 2012, 03:28:49 ös
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Bekliyoruz ozaman sn. BULGARIA Istanbula döndüğümde bende bir d&r'a uğrayıp sorayım bu kitabı, umarım rahat bulurum.

Tamam ARCHITECT sen bir bak bulamazsan ben yardımcı olurum sana D&R 'da internet üzerinden denk gelmişti bana yine öyle bir durum olursa ben veririm siparişi.Daha sonra kargo ile sana ulaştırırım.Tabi öncelikle siz bir bakın bakalım bulabilecekmisiniz.