Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fundamantalist İslamcılar Masonlara neden şeytan gözüyle bakıyor.  (Okunma sayısı 13284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 23, 2013, 08:26:44 ös
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Bu yazıyı Sayın Melina ve Spock tartışması üzerine kaleme aldım.

Arrivals yani gelenler yada Fundamatalist İslamcılar hangi gözle bakıyor.

İslamcıların masona nasıl baktığını anlatayım size.sizde masonlar şeytan olarak.Şeytana tapan kişiler olarak adlandırılıyor bu camii ve ümmette anlayın.

İslam ve diğer hak dinleri için iki taraf var hak ve batıl.

Bu kelimeyi şu şekilde açalım.Başbakanız da çok kullanıyor.Ya taraf olursun, yada bertaraf.

E bu mantıktan gidince de Bu adamlar allaha hizmet etmiyor.Onun kanunlarını saymıyor ise kime hizmet ediyorlar.Nesiflerine yada şeytana nesiflerine de hizmet etseler şeytana hizmet ediyolar.Neden nefsi şeytan yönlendirir.

E masonlar kimler ezoterik insanlar bi kere ne yaptıkları belli değil toplanıyolar bi odaya oooo kimbilir neler konuşuyolar.3 kitap üzerine yemin ediyolar.Dinleri bile yok.Yani tarafları yok.

Olmaz efendim insan tarafsız olamaz.

Olay derken iyi ile kötünün savaşına, derken allah ile şeytanın savasına dönüşüyor.

Oysa bir çok masona göre şeytan bile yok.Birçok mason da İslami ağarlıklı masonlukta şimdi hangisini kimi konuşacağız.

Ama asıl olayda şu dur şeriaat yerine Demokrasi demokrasinin yayılması ve uygulanmasın da masonların çok büyük emeği vardır.Şeriaattan uzaklaşmak demek allahtan uzaklaşmak demektir.Allahın büyruk ve emirlerine karşı gelmek demektir.Allaha karşı gelmek onun düzenini bozmak şeytanın isidir.

Hukuk şeytan işidir.Allah yapısı değildir.İnsanlar tarafından yapılmış allahın kuralları yerine konulmuştur.Bu şirk koşmadır.Allaha şirk koşan kişiler kuranı kerimde de belirtilmiştir ki kesin cehenemliktir.Yani şeytanlık.

Masonların neden şeytan tarafında olduğunu anlamak için İslamda ki Şirk koşma konusu iyi incelenmelidir.

Neden derseniz allaha şirk koşanların cehennemden çıkma olasılığı yok denecek kadar azdır.

Bu yazıyı yazarken oldukça yorgum  ve kafam biraz dagınık idi umarım yazım da bu şekilde olmamıştır.Daha sonra yazayım dedim.Daha sonra bunu yazmazdım.Kesinlikle.

Saygılarımla

« Son Düzenleme: Mart 23, 2013, 08:35:28 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 23, 2013, 11:11:05 ös
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Arkadaşlar konuyu ben açtım konu sizler değil, nasıl kişiliklere sahip olduğunuz değil.

Hatta kim olduğunuz, nasıl düşünğünüz hiç değil.

Bu konuları kişisel ileti yoluyla yazmanızı tavsiye ederim.

Konuyu hatırlatayım size ''Fundamantalist İslamcıların Masonluğa bakışı Masonluğu nasıl neye göre yorumladıkları'' bu konuyla ilgili varsa yazacak bir düşünceniz yazın lütfen.

Yoksa bırakın böyle kalsın.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Mart 24, 2013, 08:08:59 öö
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu konu üzerinde keyifsiz tartışmalar yapılmış. Her zamanki nedene, konuyu tartışmaktan çıkıp bireyi tartışmak…

Ben olayı odağına çekmeye çalışayım.

Fundamentalist ya da köktenci İslamcılar Masonluğa niçin karşı çıkar?... Fundamentalist ya da köktenci oldukları için.

Mason olan Müslüman yok mu?... Çok. Aralarında o köktencilerden olanlar da belirir kimi zaman. Ya bir yanlışlık yapılmış ve o kişiler de Masonluğa girmiştir ya da Masonluğa girmelerinin ardında bir başka neden vardır. Cizvitler de bu yöntemi uygulamıştır tarihte; hâlâ uyguluyorlar.

Nitekim Masonluğa karşı çıkan ve masonları şeytanlıkla suçlayan kökten dincilerin sadece İslâmcılar olduğu sanılmasın. Katolik Kilisesi, bu bağlamda İslâm’a taş çıkarır. Yahudilerin Sanhedrim’i de ondan aşağı kalmaz.

Bu tartışmalarda bir söz geçmiş Allah’a hizmet etmek diye. Masonlar da Allah’a hizmet etmedikleri için suçlanıyormuş anladığım kadarıyla.

Demek onların bir Allah’ı var ve o Allah kullarından kendisine hizmet etmelerini bekliyor!... Kusura bakmasınlar ama, böyle bir durumda onların o Allah’ı asıl Allah değil çünkü insanların kendisine hizmet etmelerine gereksinme duyan bir varlık Allah olamaz.

Masonlar kime hizmet ediyor?... İnsanlığa… İnsanlığa hizmet Şeytanlık mıdır? Eh, bazı inançlara göre öyle sayılabilir çünkü ilâhiliğin karşısına dünyeviliği koyan Şeytan imiş!

Burada önemli olan, sadece masonları değil, birçok insanı Allah’ın buyruklarına karşı gelmekle suçlayanların savundukları o buyruklar aslında Allah’ın buyrukları falan değil… Onlar, ellerine geçirmiş oldukları bir güçle kendilerini Allah’ın vekili ederek birtakım buyruklar, kurallar, düşünce yöntemleri, tarzlar falan oluşturup, insanları hegemonyaları altında tutmak için yani bireysel dünyevi çıkarları uğruna, bunların hepsini Allah’ın buyruğu gibi gösteriyorlar.

Zavallı küçük insanlar da onlara inanıyor.

Masonluk onlara böyle uyduruklara inanmamalarını öğütlüyor.

O zaman Masonluk, düalist karşıtlığın gereği, adına Allah denilen o güya buyurgan varlık gibi bir başka tasarımsal varlıkla özdeş tutuluyor.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mart 28, 2013, 11:09:50 ös
Yanıtla #3
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Üyelerimizin birbirlerine yakışıksız ifadelerle hitap ettiği ve aynı ifadelerin iade edildiği iletiler tarafımdan üzülerek silinmiştir; bilgilerinize.

Saygınlığı tartışma konusu da yapılan forumumuzun kendimi bir parçası hissederek, saygılarımla.
"Dilimin sınırları, dünyamın sınırlarıdır."
Ludwig Wittgenstein

Mart 29, 2013, 12:26:59 ös
Yanıtla #4

Bu sorunun cevabı bence basit. Gizem duygusuna olan merakınızı, geniş hayal gücüyle birleştirirseniz bir şeyi ilahlaştırırsınız. Pozitif ya da negatif yönde farketmez. Kendimizi aşağılamaya, aciz görmeye meyilli olduğumuzdan başkalarını çok yukarılarda görüyoruz. Masonlara "Şeytan" diyenler de var, bazı liderleri "Yaratıcı" ile eş tutabilen de.

İlla ki bir günah keçisi aramamız gerekiyor anlaşılan. Hayatında heyecan arayanlar için bu yakıştırma bence büyük bir fırsat. Ama gerçek apaçık ve ortada durmasına rağmen her "göz" onu göremiyor işte. Sadece ego tatmin ediyoruz.

Saygılarımla
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Mayıs 04, 2013, 06:16:53 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu konu üzerinde keyifsiz tartışmalar yapılmış. Her zamanki nedene, konuyu tartışmaktan çıkıp bireyi tartışmak…

Ben olayı odağına çekmeye çalışayım.

Fundamentalist ya da köktenci İslamcılar Masonluğa niçin karşı çıkar?... Fundamentalist ya da köktenci oldukları için.

Mason olan Müslüman yok mu?... Çok. Aralarında o köktencilerden olanlar da belirir kimi zaman. Ya bir yanlışlık yapılmış ve o kişiler de Masonluğa girmiştir ya da Masonluğa girmelerinin ardında bir başka neden vardır. Cizvitler de bu yöntemi uygulamıştır tarihte; hâlâ uyguluyorlar.

Nitekim Masonluğa karşı çıkan ve masonları şeytanlıkla suçlayan kökten dincilerin sadece İslâmcılar olduğu sanılmasın. Katolik Kilisesi, bu bağlamda İslâm’a taş çıkarır. Yahudilerin Sanhedrim’i de ondan aşağı kalmaz.

Bu tartışmalarda bir söz geçmiş Allah’a hizmet etmek diye. Masonlar da Allah’a hizmet etmedikleri için suçlanıyormuş anladığım kadarıyla.

Demek onların bir Allah’ı var ve o Allah kullarından kendisine hizmet etmelerini bekliyor!... Kusura bakmasınlar ama, böyle bir durumda onların o Allah’ı asıl Allah değil çünkü insanların kendisine hizmet etmelerine gereksinme duyan bir varlık Allah olamaz.

Masonlar kime hizmet ediyor?... İnsanlığa… İnsanlığa hizmet Şeytanlık mıdır? Eh, bazı inançlara göre öyle sayılabilir çünkü ilâhiliğin karşısına dünyeviliği koyan Şeytan imiş!

Burada önemli olan, sadece masonları değil, birçok insanı Allah’ın buyruklarına karşı gelmekle suçlayanların savundukları o buyruklar aslında Allah’ın buyrukları falan değil… Onlar, ellerine geçirmiş oldukları bir güçle kendilerini Allah’ın vekili ederek birtakım buyruklar, kurallar, düşünce yöntemleri, tarzlar falan oluşturup, insanları hegemonyaları altında tutmak için yani bireysel dünyevi çıkarları uğruna, bunların hepsini Allah’ın buyruğu gibi gösteriyorlar.

Zavallı küçük insanlar da onlara inanıyor.

Masonluk onlara böyle uyduruklara inanmamalarını öğütlüyor.

O zaman Masonluk, düalist karşıtlığın gereği, adına Allah denilen o güya buyurgan varlık gibi bir başka tasarımsal varlıkla özdeş tutuluyor.

Kökten dincilerle ilgili sözlerinize katılırım ancak yazınız biraz köktenciliğe rakip olarak ateizmi ileri sürmeye çalışmak gibi durmuş "demek onların bir Allah'ı var ve...sizin Allah'ınız gerçek Allah değil... " gibi cümleler bana bunu çağrıştırdı bunun yerine köktenciler yerine gerçek islamı ön plana çıkarmak daha yerinde olur. En azından halk tarafından kabul edilme ihtimali olur. 

Mart 26, 2014, 01:36:00 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

fundamentalist islamcı diye şey olamaz. ya inanıyorsundur ki inanç zaten fundamentalizmi gerektirir. sana yapman gereken her şeyi adım adım yazan ilahi bir güç olduğuna inanıyorsan bunu sorgulamak veya karşı çıkmak diye birşey olamaz. mecbursun. seve seve kuralları yerine getireceksin. sorgulamadan. zaten kuranda her 2 sayfada bir "süphesiz ki" yazar.

inanan insanın işi kolaydır. ne yapması gerektiği bellidir. inanıp ta bilmeyen insan bir tür koruma mekanizması geliştirmiştir bilinmezlere karşı. onları öğrenmek zordur ve çaba gerektirir. üşenir ve başından savar. başından savmanın en kolay yolu "bunlar şeytan işi" demektir.

insanoğlu yıllardır anlamadığı bilmediği çözemediği ya da çözmeye üşendiği fikirlere "şeytan işi" diyip kurtulmuştur.

kendimden örnek vereyim: m-teori ve string-teoriyi anlamadım, zekam yetmedi. Ya aptal olduğumu kabul edeceğim, ya daha fazla çalışma ve fizik altpyapısı oluşturacağım, ya da "hacı bunlar şeytan işi" diyip kurtulacağım.

en kolay yol hangisi?

Mart 26, 2014, 03:59:35 ös
Yanıtla #7

Bir hatırlatma yapmak istiyorum: Masonlara şeytan gözüyle bakan İslamcılar tasavvuva da şeytan işi gözüyle bakıyorlar. Bu benzerlik önemli.

Mart 26, 2014, 11:05:10 ös
Yanıtla #8

Arrivals öncelikle paranoya bir video... Bu adamlar yüzünden bir sürü millet paranoya oldular...

Atatürk Mason Mu?
Acun Mason Mu?
Dolarda Mason İşareti...
Tl De Mason işareti...
Justin Mason Mu?
Lady Gaga Mason Mu...
Britney Mason Mu?

Hadi herkes Mason olsun... Ne olacak... Bunlar ne yapacak... Bu adamlar mı Sözde Şeytan'dan kurtaracak? Videolari Hesap Makinasından hazırlanmış gibi... Kalitesiz ve basit... Halk da bu adamlara inanıyor... Neymiş uyandırma projesi...

Anlamiyorum İki namaz kılan doğruca cihat yapma peşinde ...  Bu arada Müslümanım fakat bu zihniyette birisi değilim...

Saygılarımla...
Tanrı'nın yardımı ve kendi gayreti ile...

Mart 27, 2014, 12:14:21 öö
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ben İslamiyet ile ilgili birçok kitap okudum. Bir tanesi hala bende ve bu yazı için tekrar açıp baktım. (Kitabın ismi ''İngiliz Casusunun İtirafları ve İngilizlerin İslam Düşmanlığı'' dileyen bakabilir.)

Kitabın TENBÎH -yani uyarı,öğüt- kısmında şöyle yazar:

Misyonerler, Hristiyanlığı yaymaya Yahudiler Talmûtû yaymaya,İstanbul'da ki Hakikat Kitabevi İslamiyeti yaymaya Masonlar ise dinleri yok etmeye çalıyorlar.

Ben bir okuyucu olarak bu kitabı ''ön yargı kokan ve toplumu/dindar kesimi tahrik eden dini propaganda emeli taşıyan bir kitap olarak görüyorum'',bir yazar olarak ''kitap piyasasının bu denli rezillik içinde olduğu için utanç duyuyorum''. Ve bir Müslüman olarak bu tip dini insanlara soğutan ve dini herkesten çok biliyormuş gibi cahilce fikirlerini insanlara aşılayan insanları kınıyorum.

Neyse konudan sapmayayım.

Başka okuduğum bir kitapta şöyle yazıyordu. ''Masonlar dinleri yok etmeye çalışıyorlar. Peki neden aralarına özellikle inançlı olanları alıyorlar da ateistleri almıyorlar? Çünkü ateistler zaten onların istediği insan modeline erişmiş durumda. Onlar için önemli olan dindar insanları aralarına alıp akıl ve bilim yoluyla onlara Tanrıyı unutturmak ve onları dinden kopararak zaman içinde tâbi oldukları dinleri de yavaş yavaş yok etmektir.

Elbette bu kendi düşünceleri.

Fakat şu soru daha önemli.

Masonlar bu düşüncelere -en azından genelini-sahip insanları etkisiz kılmak için neden masonluğu biraz daha açmıyor? Yada eksik mi açıyor?

Elbette bunları başka bir başlık atında değerlendirmeli yoksa sayın Arais'e ayıp olacaktır.

Bütün bu anlattıklarımdan yola çıkarak şu sonuca vardım.

Din insanın zayıf noktasıdır. Din iyi dediği şeyleri Allah'a -yada başka dinde neyse- kötü dediği şeyleri şeytana mal eder. Dinler bir süre sonra insanların kontrolüne geçer ve insanlar kendi cahil görüşlerine göre neyi kötü bulurlarsa bunu şeytana bağlarlar. Çünkü kötülemenin en iyi yolu en kötüsüyle kötülemektir. Yani şeytanla...

Sadece cahil ve kabullenememe sorunu.

Olaylara,İnsanlara ve Bilgilere Ön Yargılı Davranıp Aranızda Bir ''Berlin Duvarı'' İnşa Etmeyin.

Ç.A