Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: masonluk,birnevi dernektir  (Okunma sayısı 8612 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 16, 2008, 11:00:33 ös
  • Aktif Uye

bana göre masonluk..

siteye geleli 1 yıl oldu yaklaşık,daha önce masonluk hakkında pek birşey bilmiyordum,ve ilk defa masonluğu harun yahya nın kitabında okumuş,duymuştum..

bugün ise,hala masonluk hakkında birşey bilmemekteyim ve masonların  mason luk hakkında bizim bilmemiz için bilgi vermediklerini öğrenmiş bulunmaktayım..

önyargılarımı kaybetmiş değilim ve bugün mason olduğunu bildiğim biriyle konuşsam,her dediğini iki kere düşünür,güvenemem,,malesef..

ülkemizde,halkın gizli olan şeye merak ve bakışı farklı olduğu için,kendilerinin ketum dediği gibi "gizli-saklı" kaldıklarını,esasında yaptıkları işin o kadar da gizli-önemli olmadığını düşünmekteyim.hatta şeytan aklıma,,yasal olmayan şeyler mi yapıyorlarda bu kadar gizliler fikrini getirmiyor değil.

velhasılı kelam,,gözümüzde o kadar da büyütmememiz gereken,bazı insanların kayıt olduktan sonra ne yaptıklarını bilmediğimiz bir dernektir,masonluk..

saygılar,sevgiler..
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Ocak 16, 2008, 11:08:03 ös
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

harun yahya nın kitabında okumuş,duymuştum..

Hani fark edilmiyor da degil  hiaro  ;)....
Uzun uzadıya yorumlar yapıp tartışmaya katılmayı tercih ederdim normalde ama ..Bu formda aynı mevzular zaten sıstılıp ısıtılıp elli defa tartışıldı ....
Bişeyler söylemek gerekirse yaklaşım pek bi sade olmuş orası aşikar ;)......
« Son Düzenleme: Ocak 16, 2008, 11:22:57 ös Gönderen: paragon »
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ocak 16, 2008, 11:32:25 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

tea' ..
ayrıntıda takılı kalmayın,ben harun yahyanın kitabını 7-8 sene önce okumuştum,ozamandan beri de  masonlukla ilgili hiç bir araştırma yapmadım,ta ki geçen sene bu siteye üye olana kadar..

kaynaklarımdan biriside bu sitedir,bunlara dayanarak,,fikirlerim yukarıdaki gibidir,,sizde görüşlerinizi yazıp,kaynaklarınızı belirtirseniz,sizinde "farkedilmiyor değil" inizi görmüş oluruz ;)

Ocak 16, 2008, 11:41:41 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

,sizinde "farkedilmiyor değil" inizi görmüş oluruz ;)
Yorumsuz  :) ....İçini görmediğim herşeye kuşkuyla yaklaşırım .Aynı sizin gibi iki defa düşünerek ;)  .fakat ardını göremediğim şeylerin büyüklükleri konusnda ,yada samimiyetleri veyahut da illegalikleri hiç kendimden emin tavırlarda olamam ......
Aksi taktirde ahkam kesmek olur ...
Eger masonlar sn adminimiz ve diger mason üyelerden sanal ortamda yansıyanlar gibiyse ,iyi hoş .Yaa değilse.İşin zaten teredütü orda.
Sevdiğim bilaf vardı .İnancın hası şüpeyle birlikte gelendir diye .........

Ocak 16, 2008, 11:55:03 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

katılıyorum,fikirlerimiz aynı doğrultuda ;)

Ocak 29, 2008, 12:33:03 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn,paragon harun yahya nın kitaplarını okumamış olmanız büyük eksiklik.size empoze edilen düşüncelerinizden kurtulup biraz daha global dünyanın gerçeklerine bakarsanız Sn,hiario ne demek istediğini anlarsınız.Tavsiye edeceğim şu ki sizin fikirlerinizin dışında size zıt olan ki(bu benim tamamen seçtiğim bir yoldur) fikirleri de edinmeniz gerek.
Bu ülkede kimse satranç oynamayı bilmez.Bu millet kaderini zar atarak belirler.

Ocak 29, 2008, 12:45:40 öö
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Sn,paragon harun yahya nın kitaplarını okumamış olmanız büyük eksiklik.size empoze edilen düşüncelerinizden kurtulup biraz daha global dünyanın gerçeklerine bakarsanız Sn,hiario ne demek istediğini anlarsınız.Tavsiye edeceğim şu ki sizin fikirlerinizin dışında size zıt olan ki(bu benim tamamen seçtiğim bir yoldur) fikirleri de edinmeniz gerek.
Okudugum kadarının bi ,zararını yada diger kitaplardan bir farkını göremedim emsalleri olan(bilimsel alandaki yenilikçi fakat pragmatik olmayan  tesbit silsilelerinde )   oldugu gibi  bi dolu yalan yanlış tesbit ve hakkıyla yapılmış emek harcanmış araştırmalar var ........

Sizin karşınızdaki fikirleride edinmelisiniz önerisine hayretle bakıyorum sadece ...

Ugraştım, ugraştım  ama yukarda yazdıklarımdan nasıl aksi sonuca vardınız anlamadım?????Bende size daha açık olursanız daha çok anlaşılırsınız tavsiyesinde bulunayım ozaman  ...

Ocak 29, 2008, 12:50:31 öö
Yanıtla #7
  • Aktif Uye

Bi sorum daha olucak sn küre hangi global dünyanın hangi farkında olmadıgımız gerçekleri ???....Ezbere konuşmayalım lütfen .Maksat kalsik söylemlerle analiz sentez dersleri vermekse ders görme yaşını geçeli epey oldu ....

Ocak 29, 2008, 01:31:58 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn. kure, konu biraz sapacak ama belli bir yaşa gelmiş, "yetişkin" hiçbir kimseye bir olgu yada düşünce biçimi empoze edilemez. Empoze edildiğini düşündüğümüz olgu, ancak kişinin her türlü çıkar, menfaat yada o konu hakkında görüşleri ile ters gitmiyorsa kişi o olguyu benimser.
Sn. paragon ben sizi anladım ;)

Ocak 29, 2008, 01:34:25 öö
Yanıtla #9
  • Aktif Uye

Anlaşıldıgıma sevindim ...empoze kelimesi gözden kaçmış yoksa o tesbit ayrı bir facia ....