Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ABD İçin Casus Devşirdiği için Fethullah'ın okullarını kapattı  (Okunma sayısı 12347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 17, 2011, 11:38:27 ös
  • Uzman Uye

Türkmenistan kadar olamadık

Gülen okullarını kapattılar.

Türkmenistan devleti, bu ülkenin idari ve kültürel yapısına sızmaya çalıştığı ve ABD için casus devşirdiği gerekçesiyle Fethullah Gülen cemaatinin okullarını kapattı.
Fars Haber Ajansı'nın haberine göre, Türkmenistan, bu ülkenin idari ve kültürel yapısına sızmaya çalıştığı ve saf Türkmen gençleri arasından seçtiği genç dimağları ABD için casusluk yapmak üzere devşirdiği gerekçesiyle "Türk Okulları" adıyla faaliyet gösteren Fethullah Gülen cemaatinin okullarını kapattı.

Fars Haber Ajansı muhabirinin Aşkabat’tan bildirdiğine göre, Türkmenistan yönetimi Türkiye’nin Nur Cemaati’nin Türkmenistan’da dini – siyasi nüfuzundan duyduğu kaygı yüzünden 1990 yılından beri bu ülkede faaliyet yürüten tüm Türk okullarının faaliyetini askıya aldı.

Habere göre, sadece Mustafa Kemal Atatürk adı ile faaliyet yürüten Türk okulu, öğrenciler eğitimlerini tamamlayınca dek faaliyet yapabilecek.

Haberde, okulların kapatılma gerekçesi şöyle anlatıldı:

"Söz konusu Türk okullarının eğitim çalışmalarının yanı sıra hedef ülkelerde Türk milliyetçiliğinin propagandasını yaptığı ve okullardan mezun olan öğrencileri hedef ülkelerde anahtar evkilere atamak için rüşvet bile verdiği ifade ediliyor.

Geçtiğimiz yıllarda bu okulların 'Türkiye' adına yetiştirdikleri zannedilen öğrenci ve elemanları aslında ABD casusluk teşkilatı CIA'ya bağladığı ve Türk milliyetçiliği ve Osmanlı hayallerinin aslında bu gençleri kandırmak için bir tuzak olduğu, tuzağın CIA'da ayarlandığı ortaya çıkmıştı.

NTV’nin haberine göre; Türkmenistan’da kapatılan Gülen okullarının tamamı normal okullara dönüştürülecek. Türkmenistan’daki bir Türk üniversitesi için de aynı yönde karar alındığı belirtildi.

Kaynak: http://www.haber5.com/casus-diye-gulen-okullarini-kapatti-haberi-143888.aw

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2011, 11:49:03 ös Gönderen: Mozart »

Ağustos 18, 2011, 11:06:48 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

"Türkmenistan kadar olamadık" cümlesi düşündürücü , ne yapacazki ? abd istediği casusu türkiyeye sokar ona kimse birşey diyemez...
müttefik ülke aynı zamanda süper güç... türkmenistan ruslarla arasını bozmamak iiçin belki kapatmak zorunda kalmış olabilir , türkiyenin bunu yapması mümkün değil , abd bu coğrafyada istediğini yapabilecek güçte.... abd'yi kötü bir ülke olarak görmüyorum bu güç başka bir devlette olsa daha büyük şeyler yaparlardı...

Saygılarımla,
418

Ağustos 18, 2011, 11:53:17 öö
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Aslında zannedildiği gibi Türkler Türki cumhuriyetlerde zannedildiği seviyede sevilmiyorlar. Bunu oraya çalışmaya giden inşaatçılardan dinliyordum.

Türk milliyetçiliği diye bir kavram Osmanlı döneminde yoktu Fransız ihtilali neticesinde oluşan ve osmanlının yıkılışını hızlandıran Arap-Bulgar-Yunan-Ermeni-Kürt  v.s. milliyetçiliği gibi kavramların patlamasıyla oluşan bir etkiye tepkiydi Türk milliyetçiliği. İslamdaki üstünlük millliyette değil Allah korkusundadır yani takvadadır inancı gereği örneğin Osmanlı zamanında padişahlar yabancı uyruklu kadınlardan çocuk yapmışlardır. Onlar da şehzade seviyesinde doğarlardı. Bu gün ümmetçi görünen nurculuk gibi kavramlar da zamanında devrimlerin etkisiyle dine yapılan baskıların neticesinde doğmuş bir etkiye tepkidir. Bu nedenle bu tip dini gruplarda bir korku hakimdir. Benzer baskıları kürtler de yaşadığı için onlarda da benzer bir korku ve örgütleşme göze çarpıyor. Bu korkudan dolayı düşmanı olan birinin savunma sporları öğrenmeye meyletmesi ya da silah gibi savunma amaçlı techizat arayışına girmesi gibi bir içe kapanıklık, ekonomik açıdan ve siyasi açıdan güçlenme çabası ve ürkeklik gözüme batıyor. İstihparat örgütlerinin bu ürkeklikten faydalanma ihtimalini de düşünmüyor değilim. Yani bu teori de mümkün olabilir.

Nurcuların öğretilerine ve örgütlenmelerine bakınca radikal islamcılar gibi kanlı ve baskıcı bir devrim idealleri olmadığı izlenimi bırakıyorlar. Belki de yapılan darbelerde ülkücüler bile işkenceye maruz bırakılmalarına rağmen nötr ve yumuşak hallerinden ötürü nurcular işkence görmemiş olabilirler. Fakat nurcular islami kesimi ciddi oranda etkilemeyi başararak özellikle pozitif bilimde ciddi oranda ilerlemiş ve ekonomik olarak da büyük bir güç halini almışlardır. Bu sessiz güç karşısında bu tarz komplo teorileri üretilmesi de doğaldır diye düşünüyorum. Sonuçta psikolojisi bozuk insan çok sakinken bilinç altındaki birikimin patlaması sonucu durup duruken çok tehlikeli bir hale gelebilirse, dini gruplar her ne kadar sakin görünse de patlayabilir ve saçmalayabilirler diye de düşünmeden edemiyorum. 

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2011, 12:03:38 ös Gönderen: Masor1976 »

Ağustos 18, 2011, 12:16:48 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Sayın Masor1976,

anlamadığım şu var bir kürt kökenli türkiye vatandaşı neden korksun ?, adamlar mafya diye geziyor beline silah takıp , hatta türk kökenli vatandaşları bile tehdit edebiliyor hatta kürtlüğü ile övünüyor tehdit ederken....
kürtlerde milliyetçilik bana sorarsanız daha fazla...

Saygılarımla,
418

Ağustos 18, 2011, 12:22:21 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın 418, bence milliyetçilik dünya savaşı çıkartabilecek ölçüde oldukça zararlı  ruhsal bir hastalık. Aynı tezi ümmetçiliğe de yansıtabiliriz. Yani savaşların ana kaynağı ya ümmetçilik yada milliyetçilik kavramlarıyla beslenmişlerdir. Fakat günümüzde olay renk değişimine uğruyor. Artık banka hesabı yani  elitizm ve varoş sınıf farkı önemlidir. Görünürde milliyetçilikden doğan bir savaş gibi durur fakat her iki tarafın liderlerinin kökenine bakarsanız aynı istihparat örgütünün üyeleri çıkarlar. Fakat onların bir lafıyla ölüme atlayan insanlar bunu asla farkedemezler. Çok ilginç durumlar yani. Tahminimce elitistler varoşları birbirine kırdırıyorlar kısacası.

Kürtler neden korksun. Kapsamlı bir cevap uzun sürer. Fakat sadece kürtler korkmuyor. Çoğunluk oldukları halde müslümanlar da korkuyor. Aydınlar da korkuyor. Korkmayan yok yani. Yani zamanında baskı gören insan korkar. Örneğin evinize giderken bir sokaktan geçerken 10 kapkaççı yolunuzu kesse ve sağlam bir dayak yeseniz artık o yoldan geçerken korkarsınız.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2011, 12:33:47 ös Gönderen: Masor1976 »

Ağustos 18, 2011, 12:48:16 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Sayın Masor1976,

bana göre islamcı kanatın abd ajanı(muhbiri) olmasından normal birşey yok zaten islamcı adam islam ve ümmet için yaşıyor , mesela bi rus müslüman olur rus'un eline önemli bir bilgi geçer bilgilerini abd ye verir dincilerde taşeronluk yapar buna.... rusyada baskı yapmıştır bu tarz olay olmasın diye cemaatleri kapatmıştır rus baskısında kalmamak için , tek bu mu ? değil mesela rusya islamcı örgütlerinde de hedefinde, çeçenler vs.. çeçenlere yardım sağlıyordur belki islamcı grouplar... buda mümkün.... çok olasılık var....

Saygılarımla,
418

Ağustos 18, 2011, 01:12:01 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sayın 418, istihbarat çok geniş ve yabancı olduğumuz bir mevzu... Fikir yürütmek zordur yani. Tüm dünyayı bu örgütler yönetir ve şekillendirirler.

Örneğin KGB -CIA -MOSSAD-MIT bunlar isimlerini duyduklarımız. Belki de ismi duyulmayan bir örgüt bunların hepsini yönetiyor olabilir. Yani elitistler için varoşların birbirini yemesi gerekiyorsa  bu örgütler kullanılabilir. Fakat örneğin bir KGB ajanı bunun asla farkına varmaz. yani CIA ile aynı yere hizmet ettiklerini ancak ahirette öğrenirler. Tabi ki bunları sallıyorum şu an. Bu kadar karanlık bir mekanizma hakkında yapılabilecek tek şeyimiz komplo teorileri üretmektir. Bu nedenle yukarıdan beridir yazılan her şey teoridir.

saygılarımla.

Ağustos 18, 2011, 01:29:05 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın Masor1976,

aman dikkat edelim forumu istihbaratçılar basmasın  ???
bana saçma geliyor sonuçta hepsi devlet kurumu iç güvenliğe hizmet ediyordur , abd tabiki her konuda sözü geçtiği gibi haber almadada sözü geçer, patron abd sonuçta süper güç...  bizler istihbarat elemanı değiliz en azından ben değilim , bilemem ne yaparlar ilgilendirmiyor beni pek...
bana göre türkiye Atatürk ilkelerine göre yönetilmeli daha modern olmalı, ismet paşa zamanında bir çok şey yaptı Atatürkte ve diğer arkadaşlarıda benim şahsi düşüncem öyle Atatürk ve arkadaşları(ismet paşa dahil) yerine gelenler demekki görevini tam olarak yapamadılarki, şuan abd başkanı türkiye için ılımlı islam modelini konuşabiliyor.... bu bence bizim eksikliğimizden kaynaklanan bir durum...

Saygılarımla,
418

Ağustos 18, 2011, 01:43:12 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sayın 418 İslam gibi adının anlamı barış olan bir dini, Hz.Muhammed'in ölümünün hemen sonrasında özellikle torunları Hz.Hasan ve Hz.Hüseyin'e yapılanları okuyarak insanların nasıl bir elitist savaş unsuru olarak kullandıklarını anlamak önemlidir. Her şeyin ucu dönüp dolaşıp parasal güç ve dünya ihtirasına dayanıyor.

Rahmetli Atatürk'ün yaptığı devrim ile din gibi temiz ve kutsal bir mekanizmanın dünya ihtiraslarından arındırılması gibi güzel bir netice olmuştur. Bu laik yapının korunmasından yanayım ben de. Fakat bu yapının korunması için dini bir rakip gibi görüp rejimin dini yok etmeye çalışması hatası işlenmiştir. Sonuçta her kez hata yapabilir.

Bu gün Atatürk'e hak veremeyen dinci kesime ya da dini kurallara göre yönetilmek zorunda kalan ülkelerdeki halka seçme şansı verilseydi Atatürk'ün model olarak almaya çalıştığı Avrupa ve Amerika kültüründe olan bir ülkede yaşamayı tercih ederlerdi.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ağustos 18, 2011, 01:53:47 ös Gönderen: Masor1976 »

Ağustos 18, 2011, 02:17:27 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Sayın Masor1976,

Islam dininin ana vatanı saudi arabistandır, eğer adana kebap yemek istiyorsanız en iyi dükkanı adanada bulursunuz ve en doğru tarifi onlar uygular  farklı şehirde yeseniz bile tadı tutmaz ... islam dinini incelemek için araplara bakmaklazım yani ana vatanına arabistandaki yasalar ortaçağ yasalarıdır şeriat kanunları vs...  modernizasyondan uzaktır yasaları...
Atatürk ve arkadaşları Arapların yasaları yerine modern çağdaş belli bir medeniyet seviyesine erişmiş insanların kanunlarını baz aldı, ve şuanki sistemin temellerini attı... bana göre bati medeniyetleri islam medeniyetinden daha medeni....
bende Atatürk gibi düşünmekteyim , bana görede işin doğrusunu yaptı.... islam ne kadar barışçıl tartışılır bir konu , islam şeriatı ne derece barışçılsa o kadar barışçıl...
amerika burdaki olayda rusyayı zayıflatmak için dini sentezleri akıllıca kullanan ve ajan sokmakta başarılı olduğunu gösteriyor gerçekten amerikalıları tebrik etmeklazım....
belki ilerde abd kuranı  yada yorum kitaplarını tekrar yazdırabilir bu tarz konular internette geziyor, belki abd islamdaki reformları gerçekleştirir bu sayede....

Saygılarımla,
418