Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: #ÖzgecanAslan  (Okunma sayısı 6070 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 14, 2015, 03:12:30 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her dizi de KADINdayak yer; Kadın hakları savunucuları, RTÜK ve insan hakları savunucuları sessiz kalır.

Her dizi deKADINtecavüze uğrar;  Kadın hakları savunucuları, RTÜK ve insan hakları savunucuları sessiz kalır.

Her dizi deKADINöldürülür; Kadın hakları savunucuları, RTÜK ve insan hakları savunucuları sessiz kalır.

Her dizi de  KADIN2. sınıf insan muamelesi görür, mal gibi alınıp satılır, söz hakkı yoktur!

Kadına fiziksel veya psikolojik şiddet bu ülke de normalleştirilmiştir. Bunun baş sorumlusu da o sözde aydın yönetmenler, bir kadın olarak o rollerde oynamayı kabul eden sözde sanatçılar, ne iş yaptığı meçhul RTÜK, kedi köpek kuş için ortalığı ayağa kaldıran, gazete köşelerinde ahlayan vahlayan ama konu kadın, konu kadına şiddet olunca 1 paragraf ancak yazabilen, etik özürlüsü basın ve bu yayımları, dizileri zombie gibi izleyen bizler sorumluyuz.

Kimse ah vah, asalım keselim, idam geri gelsin demesin. Bir ülke de otokontrol, topluma yayılmış etik anlayışı yok ise; idam geri gelse ne olacak ?!

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Şubat 14, 2015, 03:29:21 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Olayın, 'Kadın cinayeti, kadına zulüm, kadın 2.sınıf' gibi yansıtılmasını hoş bulmadım. Zira burada, ölen hanımefendi, kadın olduğu için öldürülmedi. Türkiye'de günde, onlarca kadın ve onlarca erkek öldürülüyor. Elbette kadınlara karşı, 2.sınıf muamele yapmak ÇOK ÇOK YANLIŞ! Ancak bu cinayetin, kadınlara karşı yapılmış bir şey gibi yansıtılmasını ben, provokasyon olarak düşünüyorum. Burada kadın / erkek eşitliği, 2.sınıf muamelesi vb. bir konu yok. Burada, canice işlenmiş bir cinayet var. Cinayeti işleyen şahsı, tecavüz olaylarını ve cinayetleri vurgulamak doğru olur. Ancak 'Kadınlar şöyle eziliyor. Kadınlar böyle eziliyor. Yeter artık! ' gibi bir yaklaşım yapmak doğru olmaz. Ölen hanımefendi arkadaşımın arkadaşıydı. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Saygılar...
« Son Düzenleme: Şubat 14, 2015, 03:32:24 ös Gönderen: Risus »
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Şubat 14, 2015, 03:41:34 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Açıkçası sizin neyi doğru bulup bulmadığınızın zerre benim için önemi yok!

Her gün namus cinayetleri işlenecek, kadının yaşam alanları daraltılacak. Kıyafeti, gezdiği, yediği tartışılacak.

Boşanmak isterse sokak ortasında veya evinde, çocuklarının önünde veya ailesninin evininde önünde parkta kurşunlanacak, bıçaklanacak.

Evde dayak yiyecek ama sesini çıkartmaması istenecek.

Bir kızımız okuldan çıkacak minibüse binecek, 3-5 tane şeref yoksunu, bu kıza tecavüz edecek, bıçaklayacak yakacak!

Siz ne dediğinizin farkında bile değilsiniz.
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Şubat 14, 2015, 03:45:20 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Açıkçası sizin neyi doğru bulup bulmadığınızın zerre benim için önemi yok!

Her gün namus cinayetleri işlenecek, kadının yaşam alanları daraltılacak. Kıyafeti, gezdiği, yediği tartışılacak.

Boşanmak isterse sokak ortasında veya evinde, çocuklarının önünde veya ailesninin evininde önünde parkta kurşunlanacak, bıçaklanacak.

Evde dayak yiyecek ama sesini çıkartmaması istenecek.

Bir kızımız okuldan çıkacak minibüse binecek, 3-5 tane şeref yoksunu, bu kıza tecavüz edecek, bıçaklayacak yakacak!

Siz ne dediğinizin farkında bile değilsiniz.
Söylediğiniz şeye katılıyorum. Bu konular her zaman dile getirilmeli ve bir şeyler yapılmalı. Ben sadece bu cinayetle, kadın erkek ayrımı ve kadına baskının bir ilgisi olmadığını söylemek istedim. Benim, sizin düşünce ve yorumlariniza saygım var ve önemsiyorum yorumlarınızı. Teşekkür ederim.

Saygılar...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Şubat 14, 2015, 04:08:46 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Olayın, 'Kadın cinayeti, kadına zulüm, kadın 2.sınıf' gibi yansıtılmasını hoş bulmadım. Zira burada, ölen hanımefendi, kadın olduğu için öldürülmedi. Türkiye'de günde, onlarca kadın ve onlarca erkek öldürülüyor. Elbette kadınlara karşı, 2.sınıf muamele yapmak ÇOK ÇOK YANLIŞ! Ancak bu cinayetin, kadınlara karşı yapılmış bir şey gibi yansıtılmasını ben, provokasyon olarak düşünüyorum. Burada kadın / erkek eşitliği, 2.sınıf muamelesi vb. bir konu yok. Burada, canice işlenmiş bir cinayet var. Cinayeti işleyen şahsı, tecavüz olaylarını ve cinayetleri vurgulamak doğru olur. Ancak 'Kadınlar şöyle eziliyor. Kadınlar böyle eziliyor. Yeter artık! ' gibi bir yaklaşım yapmak doğru olmaz. Ölen hanımefendi arkadaşımın arkadaşıydı. Ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

Sizin düşünceniz çok net. Kadına şiddeti normal, basit cinayet gibi görüyorsunuz ve böyle algılıyorsunuz.

Kadının yeri bu toplumda yok.

Kadının çalışıp çalışmaması gerekliliği, kaç çocuk doğuracağı, okuyup okumaması, hangi yaşta evlenmesi bir başka birey veya bireyler tarafından belirleniyorsa. O toplum veya kültürde kadın çok net, çok açık 2. sınıf insan muamelesi görüyordur.

Sayısız trajedi yaşandı. Daha geçen gün 1 kadın kocası tarafından sokak ortasında bıçaklandı, öldürülmek istendi. Çevredekiler yetişmeseydi o kadın hunharca katledilecekti.

Özge Can Aslan cinayeti basit bir cinayet değildir. Nefret suçudur!

Doğru her gün, dünyada kadın ve erkekler öldürülüyor.

Öldürülen erkekler boşandıkları için mi öldürülüyor ? Tecavüz edilip mi öldürülüyor ? Eğitim hakları mı yasaklanıyor ? Kaç yaşında evlenecekleri ni başkaları mı belirliyor ? Hangi kıyafeti giyeceklerini yine başkaları mı belirliyor? Erkeklerin cinsel ilişkiye girme hakkı varken, kadınlar neden namus cinayetlerine kurban gidiyor ? 12-13 yaşında erkekler mi mal gibi 3 30 paraya satılıyor ?

"Basit bir cinayet" "Ne var ki erkekler de öldürülüyor" tarzında sığ düşünceler yüzünden kadının toplumda yeri olmuyor, şiddet cinayet ve kötü muamele normalleştiriliyor.

Özge Can Aslan bunun en son örneği.Ama anlaşılan o ki son olmayacak.

Bu cinayet bir nefret suçudur. Çok açık ve net. Tecavüze uğradı, Bıçaklandı, Yakıldı ve kenara atıldı.

Kadına şiddeti ve kötü muameleyi normalleştiren bir düşünce bana uzaktır ve kabul görmez.

Ne geçmişte, ne şimdi ki zamanda, ne de gelecekte bu tarz bir düşünce yapısına sahip insanlarla yan yana durmadım, durmuyorum ve sözüm olsun ki durmayacağım.

Saygılarımla

- Dostoyevski -

Şubat 14, 2015, 04:21:48 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sizin düşünceniz çok net. Kadına şiddeti normal, basit cinayet gibi görüyorsunuz ve böyle algılıyorsunuz.

Kadının yeri bu toplumda yok.

Kadının çalışıp çalışmaması gerekliliği, kaç çocuk doğuracağı, okuyup okumaması, hangi yaşta evlenmesi bir başka birey veya bireyler tarafından belirleniyorsa. O toplum veya kültürde kadın çok net, çok açık 2. sınıf insan muamelesi görüyordur.

Sayısız trajedi yaşandı. Daha geçen gün 1 kadın kocası tarafından sokak ortasında bıçaklandı, öldürülmek istendi. Çevredekiler yetişmeseydi o kadın hunharca katledilecekti.

Özge Can Aslan cinayeti basit bir cinayet değildir. Nefret suçudur!

Doğru her gün, dünyada kadın ve erkekler öldürülüyor.

Öldürülen erkekler boşandıkları için mi öldürülüyor ? Tecavüz edilip mi öldürülüyor ? Eğitim hakları mı yasaklanıyor ? Kaç yaşında evlenecekleri ni başkaları mı belirliyor ? Hangi kıyafeti giyeceklerini yine başkaları mı belirliyor? Erkeklerin cinsel ilişkiye girme hakkı varken, kadınlar neden namus cinayetlerine kurban gidiyor ? 12-13 yaşında erkekler mi mal gibi 3 30 paraya satılıyor ?

"Basit bir cinayet" "Ne var ki erkekler de öldürülüyor" tarzında sığ düşünceler yüzünden kadının toplumda yeri olmuyor, şiddet cinayet ve kötü muamele normalleştiriliyor.

Özge Can Aslan bunun en son örneği.Ama anlaşılan o ki son olmayacak.

Bu cinayet bir nefret suçudur. Çok açık ve net. Tecavüze uğradı, Bıçaklandı, Yakıldı ve kenara atıldı.

Kadına şiddeti ve kötü muameleyi normalleştiren bir düşünce bana uzaktır ve kabul görmez.

Ne geçmişte, ne şimdi ki zamanda, ne de gelecekte bu tarz bir düşünce yapısına sahip insanlarla yan yana durmadım, durmuyorum ve sözüm olsun ki durmayacağım.

Saygılarımla

Evvela belirteyim ki benim, kadınlar için, kadın erkek eşitliği için, kadınlara yapılan baskı için, yaptığım çalışmaları bilmeden, şahsım hakkında 'Sizin düşünceniz çok net. Kadına şiddeti normal, basit cinayet gibi görüyorsunuz ve böyle algılıyorsunuz.' böyle bir kanıya nasıl vardığınıza, akıl sır erdiremedim. Yorumunuza gelince. Ben, yukarıdaki iki yorumumda, size katıldığımı söyledim ve bu yazdıklarınızın aynısını dile getirdim. Ben, bu cinayetin, kadın-erkek eşitliği ve kadına yapılan baskıyla bir ilgisi olmadığını dile getirmek istedim. Eğer ki bu, boşandığı için hor görülen ve dövülen, sokağa atılan bir kadın için yapılsaydı, elbette hak verirdim. Fakat! Yaptığınız yorumla birlikte, bu tartışmanın bir noktaya varamayacağını, sizin, yine tanımadığınız kişiler hakkında yorumlar yapıp, onları yargılayacağınızı düşündüğüm için konudan çekiliyorum.

Saygılar...
Gnothi Seauton

Şubat 14, 2015, 04:32:39 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğrudur, eminim, çok önemli işler yapıyorsunuzdur. Kesinlikle en ufak şüphem yok!!!

Mutlu olurum lütfen ne siz benim yazılarıma yorum yapın ne de ben sizinkilere.

Öyle bir sistem ki

Artık daha da örgütlü bir sistem var karşımızda. ‘Şöyle yaşarsan ahlaksız damgası yersin, böyle yaparsan öldürülürsün’ diyebiliyor. Öyle bir sistem ki, ‘Bizim koyduğumuz kurallara göre göre yaşarsan, bizim dilimizi konuşursan belki hayatını bağışlarız’ diyebiliyor; ‘En az üç çocuk doğurur, evinde oturursan, itaat edersen senden iyisi yok’ diyebiliyor; kadınları köle gibi alıp satanlarla ahbaplık, ülküdaşlık tesis edebiliyor.

HÜRREM SÖNMEZ in yazısı, tavsiye ederim siteyi takip edenler okusun= http://www.diken.com.tr/biz-size-hic-guvenmedik-aslinda-bu-ulkede-dogdugumuza-hic-sevinemedik/

Saygılarımla
- Dostoyevski -

Şubat 15, 2015, 05:01:28 öö
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Acaba bunu yapanların vicdanı susacakmı, ölene dek geceleri huzurlu uyuyabileceklermi acaba insan muamelesi görürlermi artık ?
Saygılarımla.

Şubat 15, 2015, 05:38:56 öö
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bugün okuduğum çok hoş bir alıntıdır...

Bu ülke "kahkaha atan kadın iffetsizdir", " flört fahişeliktir", "hamile kadın sokağa çıkmamalı" diyen kafaların yönetimde söz sahibi olduğu bir ülkedir

Evet, her ülkede vahşi tecavüzler, cinayetler olabiliyor
Ama bu ülkeyi farklı kılan, ülke yöneticilerinin bu vahşete zemin hazırlayan çağ dışı bu söylemleridir.
İddia ediyorum ki, ABD'de 3 müslüman genci öldüren zanlı, suçlu bulunursa idam edilecek.
Ya universiteli Özgecan Arslan'ı öldürüp, yakan katiller ne ceza alacaklar?
Duruşmada kravat takıp, boyun bükecekler, iyi halden indir 5 yıl
Pişmanız diyecekler, indir 3 yıl
Tahrik olduk diyecekler, indir 5 yıl daha..

Ben idam cezasının geri gelmesini sonuna kadar destekliyorum... Böyle canavarları hapse atıp devlet bütçesinden beslemeye gerek yoktur... Asın gitsin... Hatta A.B.D. 'de halen uygulanan elektrikli sandalye ve zehirli iğne de bu konuda etkin olabilir...

Kimse demesin bunlar çağ dışı cezalar... Şu anda dünyanın en ileri medeniyetlerinden biri halen bu cezaları uyguluyor ise elbet vardır bir bildiği... Benim ülkemde bir kadının gecenin istediği saatinde dışarı çıkma özgürlüğünü bunun gibi yaratıkların engellemesi kabul edilemez... Hele hele bu şekilde... Zerre acımıyorum... Bunun gibi insanların yaşatılmaya hakkı yoktur...

Resmen canım acıdı bu olayda...
Concordia Res Parvae Crescunt

Şubat 15, 2015, 10:13:41 öö
Yanıtla #9
  • Yeni Katilimci
  • *

Using Tapatalk