Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bu Ne Rezalet?  (Okunma sayısı 5175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 03, 2016, 03:11:09 ös
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

! No longer available

HDP Milletvekilleri, meclis çıkışında ''Biji Serok Apo'' sloganları atarak dokunulmazlık komisyonunu terk ettiler. Yasama sorumsuzluğu ve dokunulmazlığı olması onlara, terör örgütü liderine slogan ve övgü yağdırma hakkını nasıl veriyor? Bu rezaletin sebebi nedir?
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mayıs 03, 2016, 03:47:49 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Alıntı
Bu rezaletin sebebi nedir?

HÜKÜMET ' tir ...

Saygılar

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Mayıs 03, 2016, 04:02:55 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu rezaletin sebebi nedir?

Mustafa Kemal Atatürk ten bir alıntı yapmak istiyorum. Rezaletin sebebini ve çözüm yolunu Atatürk çok güzel bir şekilde belirtmiş.

Sultanlarla, halifelerle yönetilmiş ve yönetilen memleketlerde vatan için, millet için en büyük tehlike, sultanların ve halifelerin düşmanlar tarafından satın alınmalarıdır. Bu çoğu kez kolaylıkla sağlana gelmiştir. Meclislerle yönetilen memleketlerde de, en öldürücü taraf, bazı milletvekillerinin yabancılar adına ve hesabına çalınmış ve satın alınmış olmalarıdır. Millet meclislerine kadar girebilmek yolunu bulabilen vatansızlara tesadüf etmenin uzak bir ihtimal olmayacağına, tarihin bu konudaki örnekleriyle karar vermek zorunludur. Bunun için millet, vekillerini seçerken, çok dikkatli ve kıskanç olmalıdır. Milletin hatadan korunması için tek güvenilir çare, düşünce ve hareketleriyle milletin güvenini kazanmış siyasal bir partinin seçimde millete rehberlik etmesidir. Genellikle millet bireylerinin, adaylıklarını ortaya atan her kişi hakkında karar vermeye yarayacak güvenilir bilgi ve isabetli görüşe sahip bulunacağını kabul etmek, teorik olarak tasarlansa bile, bunun tamamen doğru olmadığı, deneyimlerin deneyimleriyle inkâr edilmez bir gerçek olmuştur.

Saygılarımla
''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Mayıs 03, 2016, 08:02:15 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Meclisin dolayisi ile cumhuriyetin Irzina geçilmiştir. Gereği yapılmalı bu capsizlara gereken ders verilmeli.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 03, 2016, 10:38:25 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sevgili Risus , Değerli Üyeler,

Bu rezaletin sebebi ne olursa olsun bu siteyi ilgilendirmez... Bu sitenin konusu ve yegane çalışma alanı bellidir. Lütfen bunun dışına çıkmamaya çalışalım... Burada yapılacak konuşmadan, tartışmadan veya daha fazlasından bir sonuç çıkarılamaz, bir yere gelinemez... Memleket kurtarılamaz, Memleket batırılamaz...

Lütfen gerginlik yaratabilecek ve özellikle siyasi içerikleri buraya taşırken 2 kere düşünelim...

İyi akşamlar,
Concordia Res Parvae Crescunt

Mayıs 04, 2016, 12:22:29 öö
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Bu rezaletin sebebi ne olursa olsun bu siteyi ilgilendirmez."

Saçma! Çok net çok kesin ve tartışılmayacak şekilde ilgilendirir.

"Bu sitenin konusu ve yegane çalışma alanı bellidir"

Rica ediyorum bu alanı bize tarif ediniz, belki tarif ederken yorumunuzda ki 2. saçmalığı kendiniz keşfedersiniz.

"Lütfen bunun dışına çıkmamaya çalışalım"

Siteyi kuran Bay MASON tarafından her türlü konu başlığı siteye eklenmiş. Herhalde bu cümleyi kurduğunuza göre siz Bay MASON sunuz?! Öylemisiniz?

"Burada yapılacak konuşmadan, tartışmadan veya daha fazlasından bir sonuç çıkarılamaz, bir yere gelinemez"

Çok yanlış :) Kişiler sadece belli bir konu başlığı altında bildikleri veya bilmedikleri ile değerlendirilmez. Kişilerin değerlendirilmesinde(arkadaşlık,iş sosyal hayat v.b.) bu tarz konu başlıkları altında yaptığı yorumlar oldukça önemlidir.

"Memleket kurtarılamaz, Memleket batırılamaz"

Siz yazıyı, insanları, düşünceyi gerçekten çok küçümsüyorsunuz. Yanlışsınız yine.

"Lütfen gerginlik yaratabilecek ve özellikle siyasi içerikleri buraya taşırken 2 kere düşünelim"

Ve sanıyorum beni en çok sinirlendiren ve en saçma cümleniz. Siz yukarıda yazılanları siyasi içerik olarak mı algılıyorsunuz?

Üyesi olduğum yerlerde -ki www.masonlar.org u da buna dahil ederek- diğer üyeleri tanımak isterim. Düşüncelerini, hayata bakışlarını, ülkülerini, inançlarını vesaire. Bu temel başlıklara göre o kurum site v.b. yerleri değerlendiririm. Bu tarz bir değerlendirmeyi yapan tek kişi de ben değilim.

Saygılarımla

''Ya hatalarınla yüzleşir ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pPslik olmak ayrıdır.''
- Dostoyevski -

Mayıs 04, 2016, 01:01:44 öö
Yanıtla #6
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın @proxima,

Bu sitede masonluk dışında pek çok konu paylaşılmış ve tartışılmıştır. Elbette haklısınız ki siyaset bu forumda, ''güncel haber'' niteliğinde paylaşılabilir ancak görevini sürdüren siyasi şahıs ve kurumların ''şahısları'' hakkında tartışmaları bu forumda yapmayız. Lakin merakımı mazur görün;

Türkiye Cumhuriyeti'nde, bir komisyon çıkışında, bu ülkeye ihanet eden, belki sizin de ailenizin, sevdiklerinizin güvenliğini sağlamak için görevi başında duran gencecik fidanları şehit eden bir vatan hainine, övgüler yağdıran kişilerin, rezaletinin paylaşılması siyaset midir?

Ben sizi az çok yorumlarınızdan tanımaktayım. Elbette ki yaptığınız yorumda tüm samimiyetimle söylüyorum kesinlikle bir art niyet aramıyor ve paylaşıma karşı savunma yapmadığınızı biliyorum. Yorumumda da böyle bir ima aramanızı istemiyorum. Sadece bu rezaletin, hele hele yasamayı emanet ettiğimiz insanların yaptığı bu rezaletin paylaşılması neden yanlış olsun ki?

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2016, 01:04:04 öö Gönderen: Risus »
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Mayıs 04, 2016, 04:35:59 ös
Yanıtla #7
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Dilerse sn.Proxima katilmayabilir. Arkadaşlar doğru der konusulmali.
Kürt sorunu diye diye yıllarca beynimi kuş yuvasına çevirdiler. Şimdi karahan derki,,,,,,,!

Fikrim yıllardır aynı ve belli bu memlekette artık kürt sorunu yoktur.

Sorunumuz daha farklı noktaya geldi oda Türkler Kürtler ile yaşamaktan hoşnut ve mutlularmi?
Kürt siyasetçilerin biz Türklerin içine bıraktığı kötü Tohumdan bu.
Bu konuda kim ne kadar cesur bilemem lakin karahan in durumu belli hoş ve hoşnut değilim. Güvenli bulmuyorum Kürtleri ve ikna edilmeye ihtiyacım var.Alın size yepyeni orjinal bir sorun.

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 04, 2016, 10:46:18 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sorun benim katılıp katılmamam değildir...

Ancak burada toplu olarak atlanan çok ciddi bir sorun var... Buraya isterseniz cemaat kanalı ile youtube üzerinde servis edilen videoları da yayınlayabilirsiniz. Ancak doğrudan ya da dolaylı olarak bu içerikler bu internet sitesinde var olduğu için bu internet sitesi Telekomünikasyon iletişim başkanlığınca mahkeme kararı ile kapatılırsa burada yazılan binlerce döküman ve yıllardır harcanan emek heba olacak. Bu ülkede birçok insan halen vpn veya dns değiştirme konusunda bilgisizler...

Benim düşüncemde çekincem de bu yöndedir. İnanın bana bireysel olarak ülkemizdeki siyasi geçmişten, yapılan hatalardan uygulanacak alternatif politikalara kadar başka bir plaftormda grafiklerle konuşacak siyasi ve iktisadi bilgiye sahibim. Kürt sorununu da gayet iktisadi olacak nasıl çözülebileceğini detaylı olarak da anlatabilirim... Ancak yeri burası değil.

Bir sanatçının bilinmeyen bir tweet hesabından 3 satırlık şiiri retweet yaptığı için hapis cezası aldığı ülkedeyiz... (Bunları atlamayın)

Birkaç kendini bilmez bu site hakkında PKK propagandası yapıyor böyle video yayınlıyor diyerek bu şikayet etse... Sizce Telekomunikasyon kurumu ne kadar tarafsız karar verebilir ??

Bu kadar emeğin heba olmasını vicdanınız kaldırabilir mi ?

Benim yegane çekincem, derdim tasam budur !
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2016, 10:49:56 ös Gönderen: proxima »
Concordia Res Parvae Crescunt

Mayıs 04, 2016, 11:09:52 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yalan bir şikayetle sitenin kapatılacağını sanmıyorum.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer