Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yeni dünya düzeninde kölelik İlluminati  (Okunma sayısı 1122 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2017, 12:30:15 ös

İlluminati, aslında yüzyıllardır faaliyetlerini sürdüren bir topluluk, bir çeşit güç ve kardeşlik topluluğu gibi gözükmesine rağmen bir gizli yapılanmadır. Dünyanın her ülkesi ve her dininden oldukça etkili kişilerin de üyeleri arasında olduğu bir oluşumdur.
Bürokrasiden, siyasete,askeriyeden adli makamlara, En önemlisi medya patronlarından büyük ölçekli ve çok uluslu şirket sahip ve yöneticilerine kadar sayısız gizli üyeleri vardır. Bu yapılanma yüzyıllardır aynı amaç için her alanda çalışıyorlar. Bilindiği gibi gizli topluluklar binlerce yıldan bu güne vardı. Ve bir çoğunun amacı ortaktı. Dünya üzerinde ki tüm mali ve idari kararlar alarak tüm yer üstü ve yer altı kaynaklarının kontrolünü ele geçirmek ve tek başlarına yönetmek.

Önemli ortak özelliklerinin başında ise amaçlarının kendilerine bahşedildiklerine inandıkları ve adına sır dedikleri o gizli bilgiyi korumak ve yasatmaktı. Bu bilginin sahibi olanlar o gizli bilgiyi korumak için hep aynı yol ve yöntemi seçiyorlardı. O da başkalarını kontrol etmekti. Dünyayı tek merkezden yönetmek isteyenler, zihinlere ve kulaklara hoş bir ifade gibi gelen bir isim bulmuşlardı. Yeni Dünya Düzeni dedikleri bu sistem aslında neydi, nasıl bir düzen, nasıl bir dünyaydı.
Küreselleşme adlı kavram altında birleştirici sloganlarla büyük topluluklar hedef alınmakta ve çok küçük bir azınlığın çıkarları için kocaman bir dünya bir şekilde köleleştirilerek kontrol altında tutulmak isteniyordu. İnsanların tüketim konusunda ki algılamaları ve davranışları hızla değişmiş, insanlar birer tüketim makineleri haline dönüşmüştü.

Bu yeni dünya düzeni kurucuları; Tarih boyunca tüm benzer örgüt ve topluluklar sürekli olarak içinde yasadıkları toplumların yasam şartlarını, düşünce sistemlerini hatta zihinlerini manipüle ederek suiistimale çok açık olan ortamlardan beslenmişlerdi. Üretimin ve tüketimin hızla büyüdüğü, maddiyat ile bireyselliğin ön planda yer aldığı bu süreçte makineleşme ve maddileşme ile birlikte manevi değerlerden yoksun insanlar topluluğu teşekkül etmişti. Modern toplumda modern insan, önce başkalarına sonra da kendi kendisine yabancılaşma sürecine girdiğinde artık karanlık planlar için her şey yavaş yavaş oluşmuştu. Bugün kurulmakta olan yenidünya düzeni tek bir merkez tarafından kontrol ediliyordu ve kendilerine İlluminati yani aydınlanmışlar diyorlardı.
Savaşlar oyunu kuranlar için hem büyük bir ekonomik kaynak hem de, sonucu ne olursa olsun, haritalar üzerinde ki çizgilerin değişmesi ve planlayanlarca değerlendirilmesine bir fırsattı.
 İşte yeni dünya düzeni sloganıyla yola çıkan illuminati bunu çok iyi biliyordu. İlluminati, aslında buraya kadar anlatılmış olan tüm gizli örgütlerin üzerinde ve tümünün ortak amaçları adına hareket eden bir cemiyetti.

Özellikle sahip olduğu sırlar ve semboller hem araştırmacılar için hem de sembol bilimciler için özel bir saha haline gelmiştir. Ritüel ve sembollerin tarih boyunca tüm insanların üzerinde önemli etkisi olduğu bilinmektedir. Global kontrolün yapısı, piramitler içerisinde piramitlerdir. Tıpkı Rus kuklaları gibi, bir kukla diğer kuklanın içerisinde. Eğer günümüzün organizasyonlarına bakarsanız, görürsünüz ki her biri bir piramit şeklinde yapılanmıştır. Piramitin alt seviyelerinde bulunanlar, çalıştıkları organizasyonun gerçekte nerden ibaret olduğunu bilmezler. Onlar yalnızca her gün işlerini yaparlar ve evlerine dönerler.
Onlar, yaptıklarının, aslında çok belirgin ve kötü bir düzen ile gidişat yaratmakta olan diğer kişilerin çıkarları ile nasıl bağlantılı olduğunu bilmezler. Sadece, piratimin en üstündeki birkaç Kisi bunu bilir. Böylece, bir organizasyon içerisinde, birkaç kişi binleri yönetip sömürerek, yine binlercesinin varlığından dahi haberdar olmadığı Illuminati Planı’nın gelişmesini sağlarlar. Bu yapının, aynı şekilde milyarları yönetip sömüren global bir versiyonu vardır.

Yasadığımız 21’nci Yüzyıl da Görünen o ki Avrupa haçlı konseyi safını belirledi, yeni dünya düzeninde tekrardan tek kutuplu değil çok kutuplu düzen politikası olacağı görünüyor. Vatıkan desteklı haçlı konseyı ve alt kadroları olan tapınak sovalyelerı illuminati ve başını çektiği dünya ekonomisini elinde tutan Rothschild ile Rockefeller ailesi destekli düzen kuran haçlılar Ortadogu’da yaşanan olaylar aynı zamanda basına yansımayan Balkan ülkeleri ve her zaman kirli senaryoların baş merkezi CIA tam teşekküllü çalışıyor. Herkes safını belirliyor. Armageddon savaşına doğru gidiliyor. Bu savaş içimize sızmış batılı güçlere hizmet eden kripto haçlı uşakları ve bu milletin has ve öz evlatlarının savaşıdır.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mart 08, 2017, 06:23:09 ös
Yanıtla #1
  • Yeni Katilimci
  • *

Yazıyı tamamen okuyamadım ilk cümlede belirttiğiniz  tamamen gizli bir yapılanmaysa bu kadar bilgiyi nereden biliyorsunuz ? Verdiğiniz bilgilerin kaynağı ?
Saygılar.

Mart 08, 2017, 07:07:27 ös
Yanıtla #2

Saygı değer jakobiyen, Gogulda bu konuyu incelerken üsteki başlıktaki gibi   vatan gazetesinin makalesine denk geldim . Kaynağı  Vatan gazetesi arşivleri.Goguldada sorgularsaniz  mevcut.Bu yazı benimde ilgimi çektiği icin sizlerle paylaşmak istedim.Bu gizli yapılanmalarla ilgili masonlar organizasyon sayfasında Arkadaşlar paylaşımlarda bulunmuşlardı.Aslinda çokta gizli bir yapı değil.Saygilarla
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!