Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ALLAHIM BİZ NEREYE GİDİYORUZ ...  (Okunma sayısı 2307 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 23, 2017, 03:14:09 ös
  • Uzman Uye

Kafaya bak... "Kadınlar pantalon giymesin, kaşlarını almasın, üniversiteye gitmesin"
İlahiyatçı İhsan Şenocak kadınların pantolon giymesinin günah olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağını iddia ederek, pantalon giyen, kaşlarını alan kadınların babalarını hedef aldı.

Bunlarla da ilgilenebilirsiniz
"Kadınlar pantalon giymesin, kaşlarını almasın"
  Paylaş     

Kaydet Kaydettiklerim
cumhuriyet.com.tr Yayınlanma tarihi: 23 Eylül 2017 Cumartesi, 12:35
[Haber görseli]İlahiyatçı İhsan Şenocak'tan akıllara zarar fetva... Babalara "öğütler" veren Şenocak, "Nasıl ki bir çoban, koyunları ateşe atsa o çobanın ceza almasını istersiniz, bir baba da çocuklarını cehennem ateşinden korumalıdır" ifadelerini kullandı.

“KIZLARINIZ PANTOLON GİYERKEN YÜREĞİNİZ PARÇALANMIYOR MU?”

Şenocak kadınların pantolon giymesinin de zararlı olduğunu ve cehennemde cezalandırılacağını iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

"Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah'ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ'ye, Boğaziçi'ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak... Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme!”
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 23, 2017, 03:16:20 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Pardüsü ile gidebilir yeterki okusunlar hoş bunu diyende okumuş lakin ne okuduğu ve anladığı meçhul .İĞRENÇ

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 23, 2017, 06:37:36 ös
Yanıtla #2

İlahiyatçı yazar kendi  gibi düşünenleride,ailesinide alip yallah Arabistan'a gidip yaşasin.Toplum nasil giyinip,nasil yaşayacagini bu yobazlara sormaz ve bu yobazlara görede yaşamaz.Ne günlere kaldikya.Ulkemizi savaşa sokacaklar. Boyle konularla gündemi mesgul edip,halki aldatmaktan baska is gordukleri bu şaklabanlarin yok.Herkese söylüyorum.Hic bir dinde insanlari zorlama yoktur.Kisilerin baskılarına gelip ozgurluklerinizi kisitlamayin!!Ne oldugu belirsizler yuzunden Ailenize sakin ha giyiminden, kuşamindan, makyajmis , şuymuş kimseyi toplumun,ailelerin ozel hayatı ilgilendirmemesi gerekli.ilahiyatci yazar çok konuşur toplumu otekilestirmeye devam ederse; Türkiye de yargida yok zaten bir sinirli insana denk gelir kendi kanunu uygular.Toplumun Sabrini cok zorluyorlar.Ne diyeyim , Allah akil fikir boylelerine versin!!!... Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 24, 2017, 04:08:26 öö
Yanıtla #3

İlahiyatçı yazar kendi  gibi düşünenleride,ailesinide alip yallah Arabistan'a gidip yaşasin.Toplum nasil giyinip,nasil yaşayacagini bu yobazlara sormaz ve bu yobazlara görede yaşamaz.Ne günlere kaldikya.Ulkemizi savaşa sokacaklar. Boyle konularla gündemi mesgul edip,halki aldatmaktan baska is gordukleri bu şaklabanlarin yok.Herkese söylüyorum.Hic bir dinde insanlari zorlama yoktur.Kisilerin baskılarına gelip ozgurluklerinizi kisitlamayin!!Ne oldugu belirsizler yuzunden Ailenize sakin ha giyiminden, kuşamindan, makyajmis , şuymuş kimseyi toplumun,ailelerin ozel hayatı ilgilendirmemesi gerekli.ilahiyatci yazar çok konuşur toplumu otekilestirmeye devam ederse; Türkiye de yargida yok zaten bir sinirli insana denk gelir kendi kanunu uygular.Toplumun Sabrini cok zorluyorlar.Ne diyeyim , Allah akil fikir boylelerine versin!!!... Saygılarımla.
Sayin farkamoloji,
Bu gibi insanların derdi arabistana gitmek degil ki, bizi Arabistan yapmak ne yazık ki. Ama toplum eski toplum degil eskisi gibi pek kimse itibar etmiyor. Halk artik kendi özgür iradesiyle olayları değerlendiriyor.
 Bu kisilerin unuttuğu bir tek sey var oda  dinde zorlama, dayatma diye birsey yok. Bunu gun gelir anlarlar diye umut ediyorum

Eylül 24, 2017, 04:17:34 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dinlerin ne kadar gereksiz olduğunun kanıtı. Keşke tekke ve zaviyeler kapatıldığında gerekli önlemler daha net alınsaydı, tabi Atatürk'ün ölümünden sonra İnönü ve Menderes ihanetin içinde olmasaydı bu asalaklar da olmazdı.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Eylül 24, 2017, 09:55:58 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın @Bilge Kağan,

Söylemlerimizi, herhangi bir inancın taraftarlarına ve siyasi kişilere hakarete varacak kelimeler kullanmadan dile getirelim lütfen.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Eylül 24, 2017, 10:14:00 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn risus...üyemize yaptığınız ikaz gereksiz...onun bahsettiği zümreler inancı kullanarak vatana zarar verenler .asalak kelimesinde hakaret değil bir benzetmedir ..ki bunlara az bile ....

Eylül 24, 2017, 10:21:10 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sn risus...üyemize yaptığınız ikaz gereksiz...onun bahsettiği zümreler inancı kullanarak vatana zarar verenler .asalak kelimesinde hakaret değil bir benzetmedir ..ki bunlara az bile ....

Sayın smyrnali,

"Dinlerin ne kadar gereksiz olduğunun kanıtı" gibi bir yorum (Hiçbir dini taraf desteğim olmamasına rağmen) inanç mensuplarını incitebilir. Ayrıca asalak kelimesi burada hakaret maksadıyla kullanılmıştır. Birbirimize kelime oyunu yapmanın lüzumu yoktur.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Eylül 24, 2017, 10:31:30 ös
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Risus, benim burada siyasi kişilere hakaretim yoktur İnönü ve Menderes'i saygıyla anıyorum ancak Atatürk'ün çizdiği yolu takip etmediler.(Nurculara tarikatlara verilen tavizler vs.) "Asalak" kelimesini böcek olarak kullandım ki bunları ezmediğiniz sürece aşırı dincilerin topluma verdikleri zarar ortadadır. Her gün yeni bir fetva yeni bir küçük çocuğun veya kadının hedef alınması... Benim memleketimde 45 tane erkek çocuğa Kuran kursunda tecavüz edildi o dinine sahip çıkanlar öncelikle bu kara lekeyi temizlesinler ancak adama verilen ceza ortadadır, ailelere verilen sus payı vs. Benim insanların kutsalına saygım var elbet, var ama bir yere kadar. Ki onlar da bizim kutsallarımıza saygı göstersinler.. Yanlış anlaşıldığım için kusura bakmayın, ayrıca Kuran-ı ailemin isteği ile 3 kez hatmettim birşey anlamadım çünkü Türkçe okumamıştım keşke o laf söyletmeyenler de inançları yanlışları ile kabul etse(Musevisi, Müslümanı, Hristiyanı ve diğer inançlar) önemli olan benim anlatmak istediğim yanlışlarının da bilinmesi.
Öldükten sonra yaşamak istiyorsanız;
Ya okumaya değer şeyler yazın ya da yazılmaya değer şeyler yaşayın!

Eylül 24, 2017, 10:40:33 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Alıntı
ayrıca Kuran-ı ailemin isteği ile 3 kez hatmettim birşey anlamadım çünkü Türkçe okumamıştım

Allah aşkına dostlar kendi dilimizde okuyalım tüm dinlerin kitaplarını lütfen .ANLAYARAK ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus