Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Cengizhan'ın mezarı bulunuyor mu !!  (Okunma sayısı 8355 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 02, 2013, 10:52:51 öö
Yanıtla #10
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Konu Cengiz Han'ın mezarının aranılışının ardında, perde arkasında neyin bulunduğu...

Sn. ADAM, hızlı bir tarama yaptım ama doyurucu bir bilgiye ulaşamadım. Genellikle söylenenler:

- Tarihe ışık tutması açısından hatta belki tarihin yanlış yazılan yerlerinin yeniden yazılması açısından önemli olduğu
- İçerisindeki hazineler bakımından önemi
- Moğolistan'da yaşayan bir halk kitlesi tarafından halen ulvi bir varlık olarak kabul edildiği için, kültürel ve dini bakımdan önemi

Fakat siz anladığım kadarıyla bunlar dışında bir şeyleri kastediyorsunuz... Aklınızdan tam olarak ne geçtiğini öğrenebilir miyim bir sakıncası yoksa?
Live long and prosper.

Ağustos 02, 2013, 11:07:47 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Konu Cengiz Han'ın mezarının aranılışının ardında, perde arkasında neyin bulunduğu...

Sn. ADAM, hızlı bir tarama yaptım ama doyurucu bir bilgiye ulaşamadım. Genellikle söylenenler:

- Tarihe ışık tutması açısından hatta belki tarihin yanlış yazılan yerlerinin yeniden yazılması açısından önemli olduğu
- İçerisindeki hazineler bakımından önemi
- Moğolistan'da yaşayan bir halk kitlesi tarafından halen ulvi bir varlık olarak kabul edildiği için, kültürel ve dini bakımdan önemi

Fakat siz anladığım kadarıyla bunlar dışında bir şeyleri kastediyorsunuz... Aklınızdan tam olarak ne geçtiğini öğrenebilir miyim bir sakıncası yoksa?
sayın spock
bir konuyu görünce araştırmaya gidilirse bölük börcük bilgi edinirsiniz.Tarih yapboz gibidir bir cok bilgi bir araya gelmedikçe anlaşılmaz diğer her unsur gibi.araştırmakla ulaşabileceğiniz bilgi sınırlıdır.
Saygılar
Ben noel babayım kapııdan kovulsam bacadan girerim

Ağustos 02, 2013, 11:28:07 öö
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Konu Kral Arthur olmadığı için buna yanıt vermeyeceğim.

Ancak şu sık sık söylenen sözü yineleyelim:

"Fikir sahibi olunmadan önce bilgi sahibi olunmalı."

Cengiz Han konusunda benim bilgim pek yok.

Sayın Spock'un sorusuna gelince... İngiltere Kralı Richard Üçüncü Haçlı Seferi'ne niçin çıkmıştı? Kudüs'ü Selahaddin Eyyubi'den alabilirse, ne elde edecekti? İşte bunun gibi bir şey...
« Son Düzenleme: Ağustos 02, 2013, 11:39:42 öö Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ağustos 02, 2013, 11:54:49 öö
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Konu Kral Arthur olmadığı için buna yanıt vermeyeceğim.

Ancak şu sık sık söylenen sözü yineleyelim:

"Fikir sahibi olunmadan önce bilgi sahibi olunmalı."

Cengiz Han konusunda benim bilgim pek yok.

Sayın Spock'un sorusuna gelince... İngiltere Kralı Richard Üçüncü Haçlı Seferi'ne niçin çıkmıştı? Kudüs'ü Selahaddin Eyyubi'den alabilirse, ne elde edecekti? İşte bunun gibi bir şey...
sayın ADAM paylaşımlarınızı merakla inceliyorum
Aslan yürekli richard aslında pek aslan yürekli değildi.Acımasız bir kişiliği vardı selahattin eyyübi mad kökenli bir kraldı ve zaten küdüsü elegecirmişti.kudüsün tarafsız olması görüşündeydi.

S.E nin YA İKİMİZDE BURAYI TERK EDELİM YADA HEPİNİZİ ÖLDÜRÜRÜM deyişindende anlarız.
Zaten haclı ordusu lojistik desteksizlik yüzünden dağılmış vaziyetteydi.

Saygılar
Ben noel babayım kapııdan kovulsam bacadan girerim