Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yalan ve sebebi  (Okunma sayısı 2395 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 21, 2018, 10:07:26 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Yalan yalanı doğurur. Yalan söyleyen karşısındakini yalanına inandırır aldatır ama aynı zamanda kendisini de aldatmış, aldanmış olur diye düşünmekteyim. Küçükken hep yalancı çoban'ı anlatırdı annem. Hep bir yerine yerleşti aklıma. Yalan hiç söylememekte pek mümkün olmuyor ama bence yalanın dozu ve o söyleyeceğimiz yalanın doğuracağı yalanları ve sonuçlarını düşünmek gerekli.

Saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿

Aralık 22, 2018, 06:31:31 ös
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın venus ben size kattılıyorum ve söylediğiniz üzere yalanın dozunu kaçırmamak zorundayız,elbetteki bazen yalan söylemek durumunda ola biliriz biz buna küçük yalan diyoruz,  eğer ki kaçırırsak ve büyük büyük yalanlar söylüyorsak sn NOSAM33`ün dediği gibi adımız ondan sonra yalancıya çıkar ve itibarımızı,çevremizi dilimizi zedeliye bilir.
saygılarımla ve sevgilerimle

Aralık 22, 2018, 07:52:20 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

sayın venus ben size kattılıyorum ve söylediğiniz üzere yalanın dozunu kaçırmamak zorundayız,elbetteki bazen yalan söylemek durumunda ola biliriz biz buna küçük yalan diyoruz,  eğer ki kaçırırsak ve büyük büyük yalanlar söylüyorsak sn NOSAM33`ün dediği gibi adımız ondan sonra yalancıya çıkar ve itibarımızı,çevremizi dilimizi zedeliye bilir.
saygılarımla ve sevgilerimle

Sayın Suat, kesinlikle öyle hayatımızda hiç söylemesek çok daha iyi tabi. Yalancılık dediğim gibi aldatmaktan çok aldanmak işte.

Saygı ve sevgilerimle.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿