Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tek parti döneminde satılan camiler-BELGE  (Okunma sayısı 7108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 16, 2015, 03:15:44 ös
Yanıtla #10

Çok fazla ve gereksiz boş camiler var. Çoğunlukla gelen giden yok boşuna bizim vergilerimizle bir dünya imam besleniyor. Bunun yerine yıkılması veya satılması  daha uygun isteyende imamın parasını cebinden ödesin.
Ne gecenin dehşetinden korkarsın,
Ne gündüz uçan oktan,
Ne karanlıkta dolaşan hastalıktan,
Ne de öğleyin yok eden kırgından.

Aralık 16, 2015, 03:49:00 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Dua etsinlerki "satmislar", bu gün Diyarbekir´de ki  gibi bombalamamislar.

Sn.tij

Örnegin kafalari karistiriyor.
Pkk lilar diyarbakirdaki camiyi bombalayip yakan devlet degil.

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 16, 2015, 03:50:29 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Çok fazla ve gereksiz boş camiler var. Çoğunlukla gelen giden yok boşuna bizim vergilerimizle bir dünya imam besleniyor. Bunun yerine yıkılması veya satılması  daha uygun isteyende imamın parasını cebinden ödesin.

Neye ve hangi istatistiki veriye gore dedin bunlari.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 16, 2015, 03:56:25 ös
Yanıtla #13

Herşeyi saymiyoruz gozlemliyoruzda. Bu ulke hangi azinlik için birşey veriyor ? Diyanet isleri kurumu bakanlık olmamasına rağmen dünya kadar bütçesi var. İslam isleri kurumu deseler daha doğru olurdu.
Ne gecenin dehşetinden korkarsın,
Ne gündüz uçan oktan,
Ne karanlıkta dolaşan hastalıktan,
Ne de öğleyin yok eden kırgından.

Aralık 16, 2015, 04:03:13 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Islami yahut herhangi bir dini sevmiyor yahut benimsemiyor olabilirsin.Konuda asla diyanet ve imamlariin aldigi paralar degil.Diliyorsan baska bir baslikta tartisilir.
Inanc ihtiyactir.

EDMUND BURKE

Aralık 16, 2015, 08:12:41 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Demekki artik pkk askeri tanklarla savasiyor cünkü camiyi bombalayan tanklardi.

Eger öyleyse sayin karahan sayenizde bu ülke bölünmenin esigindedir demek.

Isterseniz su linki bir izleyin.https://www.youtube.com/watch?v=EmaHDJpyGOY

Aralık 16, 2015, 08:54:28 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.tij
Bu goruntu ne anlatiyor?
Ben buna inanacak kadar saf degilim.
Yazikki bu dil hdp ve pkk nin hain dili.
Buna inanmak ise baska bir sorun.

Pkk kanallarini ve yayinlarini izleyerek halusilasyon gormeye baslamissiniz.

Egerki bir asker cami vurup propaganda yapacak kadar dusmusse ben noktayi koyarim.
Bunlar bir sey anlatmiyor siz daha zekisiniz.

Devletinizi sevin ve sahip cikin.

EDMUND BURKE

Aralık 16, 2015, 09:10:16 ös
Yanıtla #17

haberde nereyi vurduğu belli değil.karşıda minare var ama menzil hedefi gösterilmemiş.kameraman neden vurulan yeri göstermemiştir? orası neresidir.meçhul. :-\ ::)
manipülasyon 6000 yıllık kürt direnişinin en önemli özelliğidir.(ben demedim 6000 diye kitabı çıkmış,belki sonra filmi de gelir.dinazorlara kadar gidiyor direniş...
http://www.google.com.tr/search?q=6000+y%C4%B1ll%C4%B1k+k%C3%BCrt+direni%C5%9F+tarihi&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiS_q_7ieHJAhUBkRQKHf7qA4QQ_AUICCgC&biw=1440&bih=765#imgrc=s36F1HtS0k6etM%3A )

1-  http://trend.mynet.com/yildiz.ertan/ozel-harekat-diye-kacirildi-bildigin-deli-cikti-ulke-sakaci-programina-dondu-1061514

2-  http://www.google.com.tr/search?q=bu+foto%C4%9Frafa+iyi+bak%C4%B1n+kimse+unutmas%C4%B1n&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwio9LX-iOHJAhXHchQKHe1sCdwQ_AUIBygB&biw=1440&bih=765#imgrc=0MesEcofNJqDUM%3A

bir başka yazar diyor ki;
1-var olan aracın arkasındaki ceset tüm ili dolaşmamıştır.
2-elde delil olarak tek kare fotoğraf vardır.
3-bu yapılan çalışma rütin bir iştir,malum canlı bomba olan,bir taraflarında düzenekle gezen bir örgütün üyelerinden bahsediyoruz.
4.kimse de çatışma sonunda o kafayla senin pis cesedine yaklaşarak kontrol etmek zorunda değil.
5.olur da bir patlayıcı olursa zaten oracıkta infilak olur ceset.
olay bundan ibarettir. bir ara pkknın kaçırdığı akıl hastası haberi vardı,hah işte ondan...

bu arada yukarılardaki girilerde şehit olan insanlar gösterilerek bir eşitlik kurulmaya çalışılmış.lakin bu sayede karşı tarafı insan yerine koyup normalleştirmek bile son derece tehlikeli bir faaliyettir.ceset mi leş mi sorunsalı var ya,hah işte ondan da bir tane.
not: varlığıyla bir asalaktan bile aşağı seviyedeki organizmalarla şehitleri karşılıklı birer oyuncuymuşlar gibi göstermek,satrançta rakipmiş gibi göstermek aslında duygusallığa yenilerek yapılan ciddi bir yanlıştır.dikkat edilmesi rica olunur.

kalite çöplükte aranmaz.

Aralık 19, 2015, 08:54:31 ös
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Bir şeyi objektif değerlendirmek lazım. Olayları tek taraflı değerlendirirsek doğruyu bulamadığımız gibi amaca da ulaşamayız. Söz konusu yıllar, bir ülkenin yeniden kuruluş yılları. Yokluklar, sefalet bir yandan, iç isyanlar ayaklanmalar bir yandan. Tüm bu olumsuzluklara karşın yep yeni bir devlet kurabilmenin mücadelesi veriliyor. Hem öyle bir devlet ki, en uygar ülkelere bile uygarlık dersleri verebilecek atılımlar yapabiliyor. O gün yaşananlar o günün değerleri içinde yargılanmalı. Bakın günümüzde 80 milyona ulaşmış bir ülke ve yine tek parti yönetimi var.
       Söz konusu cami değil mi? evet cami satılmış. Doğru mu değil mi kesin bilemiyorum (aslında olaya basit bakmamak lazım mutlaka bir izahı vardır ama neyse ben oraya girmeyeceğim). O gün satıldığını varsayalım, tamam, pekiyi bu gün ne yapılıyor, 40 haneli bir  l00-150 nüfuslu bir köye 2-3 cami yapılıyor mu yapılmıyor mu? çevrenize bir bakın, Cuma günleri hariç cemaat tarafından doldurulan kaç tane cami gösterebilirsiniz?. Olur olmaz, ihtiyaç var mı, yok mu demeden durmadan cami yapılmaktadır. Pekiyi bu doğru mu ?
       Bakın eski tek parti yönetimi zamanında köy enstitüleri vardı, fen ile, matematik ile, müzik ile, sanat ile, tarım ile yetişen ve öğrencilerini bu mantık ile yetiştiren öğretmenler vardı. Evet, şimdi de tek parti yönetimi, son 10 yıl içinde tüm yurtta atanan fen bilgisi, matematik, sanat tarihi  öğretmeni  sayısını, buna mukabil atanan din ve ahlak kültürü öğretmeni sayısını biliyor musunuz?  Ayrıca ; ülkede ne kadar hakim ve savcı açığı var iken, atanan cami imamlarının sayısını biliyor musunuz ? Bütçeden diyanete ayrılan pay ile Yargıya ve  Sağlığa ayrılan paylar hakkında bilginiz var mı? . Evet , Dersim isyanının bastırılmasını eleştirenler, bu gün yaşananlarla kıyaslama yapabiliyorlar mı?.
        Daha fazlayı izaha bile gerek görmüyorum. Şunu kabul edemiyorum. Tu-kaka Cumhuriyetimizin ilk yılları, tu-kaka tek parti devri. Varsa yoksa açıktan açığa olmasa da imalı şekilde hep Atatürk , Atatürk . Şahsen  o devri bu güne tercih ederim.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Aralık 22, 2015, 09:45:48 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Aklıma gelmişken bir anımı paylaşmak isterim.
           Yazlıktayım, bir Cuma günü komşu ve arkadaşlarım ile yakında bulunan  Camiye gittik. Hava sıcak içeride klimalar var ama Cami bahçesindeki çınarlardan dolayı  hafiften bir esinti olduğu için cemaat dışarıda safa durmayı tercih etmiş, biz de öyle yaptık. Çınara yakın bir yerde oturduk. O sırada imam camide vaaz veriyordu. Cemaatten bir kısmı dinliyor, bir kısmı da kendi aralarında bir şeyler konuşuyorlardı. O sırada imam " .....camii ve Kur'an kursu binası için"  cemaatten yardım etmelerini istiyordu. Yanımdaki arkadaşla bakıştık, arkadaşıma; -yaklaşık 60 senedir Cuma namazına gelirim, cami veya Kur'an kursu için yardım istenmeyen bir Cuma hatırlamıyorum- dedim. Arkadaşımda "ben de hatırlamıyorum" dedi. O zaman kendisine ,- ne olur bir kere de şu okula laboratuvar ihtiyacı, şu okula bilgisayar ihtiyacı , şu okula spor tesisi ihtiyacı için yardım talep ediyoruz vaazı duysaydım- dedim. Arkadaşım "ben de duymadım " dedi. O sırada yan tarafımızda bulunan bir bey " Okulların ihtiyaçlarını cemaatler değil devlet karşılar, bunun için duyamazsınız " dedi. Arkadaşım benden önce davranıp "Camilerin ihtiyaçları da Devlet ve Diyanet tarafından karşılanmıyor" mu ? deyince adamın yüzü asıldı, ve "Müslüman bir ülkede ibadethanelere yardım etmek Müslümanlık görevidir, Camileri Devlet değil Camilere gidenler yaptırır" dedi. Baktım, adam hır çıkarmaya meyilli, konuyu saptırıp hoş olmayan bir ortam yaratmak istiyor, hemen arkadaşıma, gel biz senle daha arkalara geçelim diyerek arka taraftaki saflara katıldık.
          Demem o ki; her şeyin altında başka başka manalar aramak hoş bir şey değil. Arif olanlara.
          Saygılar-sevgiler. 

"Vur ama dinle beni"