Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Turkluk ve Osmanli Imparatorlugu  (Okunma sayısı 17724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 30, 2007, 04:33:38 ös
Yanıtla #30

İçki insanları beynen uyuşturduğu gibi sapkın yollara da sevkeder, iradesini kullanamayan insanların ise Tanrı'ya ne derece yaklaşacakları tartışılır! Ancak Atatürk gibi büyük bir şahsiyetin kullanmış olduğu içki O'nun iradesini etkilemesine fırsat vermeyecek bir biçimde kullanılmıştır. Ki zaten başka bir tesirle içkiyi kullanmış olsaydı bu kadar parlak bir İradeye sahip olması düşünülemezdi.
İçki içilmesi bir derece mümkündür ancak kendini kaybedecek kadar değil!
Şahsen şunu söyleyeyim; içki içen bir yapıya da sahip değilim. Ancak içki içenleri de asla bir başka şekilde yobazca değerlendirmem_
Sözüm ona içki içmeyen bir takım insanların sağlam kafada dahi bir halt ettikleri yok bu yolla mı İrade Kontrolünü sağlıyorlar?
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 30, 2007, 04:37:07 ös
Yanıtla #31

BU ARADA BENİM DİNİM YOK IRKIM YOK DİLİM YOK ÜLKEM YOK  BEN EVRENSELİM DÜNYALIYIM VE İNSANIM

Eylül 30, 2007, 04:39:00 ös
Yanıtla #32
  • Aktif Uye

Ancak Atatürk gibi büyük bir şahsiyetin kullanmış olduğu içki O'nun iradesini etkilemesine fırsat vermeyecek bir biçimde kullanılmıştır.

:)  Nereden biliyorsun,o insan değilmiydi,hiç mi sarhoş olmamıştı yahu Atatürk..

Ayrıca her fırsatta (sık sık )  onun yüce bir şahsiyet olduğunu söyleyenler, (şimdi mesela,ne alakası var,konumuzla onun yüce bir şahsiyet olmasının) ,,onun bu özelliğinden şüphemi duyuyorlar ki,,diye düşünmeden edemiyorum..

Bu herkesin bildiği bir şey,ancak onu da insanlıktan çıkarmak," o sarhoş olmazdı,içerdi,içerdi,ama dokunmazdı ona.." gibi şeyler saçma biraz,,rahat bırakın bence bu adamı..
« Son Düzenleme: Eylül 30, 2007, 04:41:41 ös Gönderen: hiario »
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Eylül 30, 2007, 04:45:01 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Osmanlı bir ırkın adı değildi. Osmanlı siyasi bir isimdi. Sen neden bahsediyorsun? Birileri Arapçılığa bayılıyor. Osmanlı Türk ve Türkçü olsaydıda o zaman Osmanlının en büyük düşmanları da yine aynı kesim olurdu.

Bugün ortalıkta ''Osmanlıyız'', ''Osmanlı'da osmanlı'' diye nara atanlar kimdir biliyor musunuz? ''Türk'' kelimesinden utanan, sıkılan rahatsız olan kullanmak istemeyen kimselerdir. Sebep açıkça bellidir. Soyca Türk olmadıklarını gizlemek, Atatürk sevgisinden ve bilgisinden yoksun o karanlık beyinlerini Türkçülüğe kapatmak, Başbuğ Atatürk'ün saçtığı Türk bilgeliğini reddetmektendir.

Türk tarihini 1071'den başlatan adam çapulcudur.

Cumhuriyet öncesi Türk tarihinde, ben ümmetçi osmanlı yerine, avrupalılara .t muamelesi yapıp diz çöktüren  Attila'yı kendime daha yakın buluyorum. Var mı ötesi?

Osmanlı yüzünden Türkler, edrak-ı biidrak yani aptal Türk ilan edilip, kürtlere özerklik verilip, ermeniler millet-i sadıka, araplar ise üstün kavim ilan edildi.
Osmanlı yüzünden Türk çocuklarına arapça adlar verildi.
Osmanlı yüzünden halk hala bugün bu durumda.
Osmanlı yüzünden Türk dili arapların ve farsların dillerinin boyunduruğu altına girdi.
Osmanlı yüzünden arabın ölçü birimleri, arabın hafta sonu tatili, kültürü, felsefesi, yaşam tarzı, giyim kuşamı vs. araba dair ne varsa alınıp; Türk kültürü, yaşam tarzı, giyim kuşamı, Türklük ruhu vs. Türk'ü Türk yapan tüm değerler yokedildi.

Eylül 30, 2007, 04:46:11 ös
Yanıtla #34

Bakın Sayın Hiario; nerden mi biliyorum bir defa İnsanın Sağlam ve Kontrollü bir İradeye sahip olması bana birçok şeyi zaten açıklar. Ve bu yapıya sahip olan bir İnsan için bana gece gündüz içki masasından kalkmıyor deseler ben buna gülümseyerek karşılık verir ve içkinin O İnsana İrade Kontröllüğünü kaybettirmeyeceğini idrak ederim. Ki Sağlam İradesi sayesinde Osmanlı İmparatorluğuna rest çekmiş bir Lider'dir. Laik ve Çağdaş Zihniyeti Sayesinde_

Eylül 30, 2007, 06:01:22 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Sayin Leon kardeshim. Sizin nereden bu kadar ofkelendiyinizi bilmiyorum Osmanliya karshi ama, bu gun yadimizdan cikarmayalim ki, Osmanli imperiyasi neticesinde bi Turk millet gibi ayakta variz.

Eylül 30, 2007, 06:24:16 ös
Yanıtla #36

Leon;  bugün abd'nin sadece ırakta idareyi sağlayamadığını düşünüldüğünde zamanında o bütün ortadoğuya sahip olan ve orayı idare etmesiyle bile parmak ısırtan, Yavuz'uyla Kanuni'siyle Fatih'iyle Türk gücünü ve zekasını dünyaya kazıyan, sadece güçlü monarşisiyle bile roma'yla yarıştırılan bitmeyen bir övünç kaynağıdır Osmanlı. Tabii hatalarının bedelini ağır ödedi belki de ödüyoruzdur hala amaher şeyi de devlete atmakla iş bitmiyor! Halk uykudaysa kim ne yapsın?
ars longa, vita brevis...

Eylül 30, 2007, 06:56:28 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Sayin Leon kardeshim. Sizin nereden bu kadar ofkelendiyinizi bilmiyorum Osmanliya karshi ama, bu gun yadimizdan cikarmayalim ki, Osmanli imperiyasi neticesinde bi Turk millet gibi ayakta variz.
Sevgili Ulu Mason kardeşim Osmanlı'nın Türklükle bir alakası yoktur. Zamanla kimliğini unutmuşlardır. Bugün Osmanlı'yı Türkler değil ümmetçiler savunurlar. Osmanlı yüzünden Türkler, edrak-ı biidrak yani aptal Türk ilan edilmiş, kürtlere özerklik verilmiş, ermeniler millet-i sadıka, araplar ise üstün kavim ilan edilmişti. Buarada Gamohçusunuz galiba? Ancak onlar sizin gibi düşünür.

Eylül 30, 2007, 07:35:51 ös
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

Sevgili Ulu Mason kardeşim Osmanlı'nın Türklükle bir alakası yoktur. Zamanla kimliğini unutmuşlardır. Bugün Osmanlı'yı Türkler değil ümmetçiler savunurlar. Osmanlı yüzünden Türkler, edrak-ı biidrak yani aptal Türk ilan edilmiş, kürtlere özerklik verilmiş, ermeniler millet-i sadıka, araplar ise üstün kavim ilan edilmişti. Buarada Gamohçusunuz galiba? Ancak onlar sizin gibi düşünür.

Cevap verilmeye bile değmezsin. Kendini ispat ettin. Alkış..

Eylül 30, 2007, 07:40:31 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

Yanlız sayın Leon; Eğer Türkiyede yaşıyor iseniz bu söledikleriniz sakın dillerdirmeyiniz. Döverler sizi.