Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Recep Ivedik  (Okunma sayısı 9343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 01, 2008, 07:03:40 ös
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Haklısınız Sn. paragon, "komik" olmak sanki küfür ile sağlanıyormuş gibi algılanıyor belki de onların camiasında. Ama Sn. Kırlangıç' a da hak vermiyor değilim...
Sevgilerimle,

Şubat 01, 2008, 07:11:17 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Bu tarz esprilerin kullanılması da aslında canlandırdıkları karakterlerden ileri geliyor diye düşünüyorum.Canlandırdıkları karakterlerin hayatlarının günlük bir parçası argo ve küfür.İnsanları güldüren ise aslında o sözcüğü duymak değil o karakterin bunu kullanmasıdır

Şubat 01, 2008, 07:17:20 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

Ben henüz tarif ettiğiniz gibi iyi aile çocugu komedyen görmedim,

Turkiye'den davetli olarak gelen Amerika'da bazi turk komedyenleri izledim. Bunun yanisira Avrupa'nin cesitli ulkelerinde de bu turden seviyeli komedyenlere rastladim ve bu isin seviyeli de yapilabilecegini gordum. Tek fark su ki, kufursuz komedyenleri maalesef halkimiz yeterince takdir edemiyor ve bu sebepten de meshur olamiyorlar.Isimlerini sadece lokal yerlerde bilinen bu komedyenlerle islerinde neden bu kadar iddiali olmayip sadece kendi caplarinda bu isi yuruttuklerini, neden daha genis kitlelere kendileri gibi bir alternatifi de tanima sansini vermediklerini sordum. Fakat aldigim cevap cok daha uzucuydu ki, piyasadaki azami derecede torpilden dolayi kolay kolay bu yolda taninmak icin caba sarfetmeyi goze alamadiklarini soyluyordu konustugum bir kac kisi...

Muhabbetle

Şubat 01, 2008, 08:03:47 ös
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bu ne be apuş arası gibi kokuyor burası :D gülerken çene kaslarımı ağrıtan replik :)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Şubat 01, 2008, 08:28:32 ös
Yanıtla #24
  • Aktif Uye

Komedyenin terbiyesizi olmaz kanısndayım ...Oyunun ve karakterin özelleklerine baglıdır oyuncunun esprileri ...
Ne diyelim,demek halkımız bunlara gülüyor  :) şahsen bende en çok fragmanın sonundaki amele esprisine gülmüştüm  ;D ;D
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Şubat 01, 2008, 08:30:41 ös
Yanıtla #25
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Komedyenin terbiyesizi olmaz kanısndayım ...Oyunun ve karakterin özelleklerine baglıdır oyuncunun esprileri ...
Ne diyelim,demek halkımız bunlara gülüyor  :) şahsen bende en çok fragmanın sonundaki amele esprisine gülmüştüm  ;D ;D

Facebook ve amelelerle ilgili olan kısım aslında doğru bir tespit :) ama Recep İVEDİK ten alâ amele bulunur mu oda ayrı bir soru :)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Şubat 01, 2008, 08:33:24 ös
Yanıtla #26
  • Aktif Uye

Espiri brazcık gerçege dokundurma yapmazsa olurmu hiç .........Alttan ufakta olsa toplumsal mesaj veriyor.Bide şahsın birinin ismine uydurdugu tekerleme vardı koptum  :D ;D
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Şubat 01, 2008, 10:03:02 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Aslına bakarsanız küfür içermeden işlerini icra eden komedyenler halktan ziyade medyanın işine gelmiyor Sn. Kırlangıç... Şu da bir gerçek ki komedyenlerin yaptığı tiplemeler genellikle Recep İvedik gibi tiplerden de çıkıyor. Malzeme daha çok belkide bu tiplemelerde.

Şubat 01, 2008, 10:55:23 ös
Yanıtla #28

İnsanların en erojen bölgesi beyinleri oldukca bu terbiyesizce bu namusluca diye ayrımlar yapılmaya devam edilecektir. Mizah hazcılığın uygulama alanıdır. Şahan da bunu fena yapmıyor hani...
ars longa, vita brevis...