Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İDİL BİRET  (Okunma sayısı 5456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 14, 2009, 06:37:45 ös
Yanıtla #10
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Kendi oligarşik yönetimlerini korumak ve devam ettirmek için bu yapılanmalara alttan çaktırmadan ve kimi kez de açık açık destek verenler, kemalist aydınlanma devriminin tüm kazanımlarını bir kenara iterek karşı-devrime yol gösterenler, komünistler geliyor yaygarasıyla komünistler gelince din elden gider mavrasıyla mücadele dernekleri kurdurtanlar, komandolar yetiştirilmesine göz yumanlar, kendi egemenliklerinin devamı için halkın bilinçlenmesini engelleyenler, ülkenin ilerici güçlerini ziverbeylerde mamaklarda metrislerde ağırlayanlar, ilerici güçleri ortadan kaldırmak için hertürlü yolu deneyenler, feodal yapıyla mücadele etmeyip aksine onun daha da kökleşmesine destek çıkanlar, agaya şeyhe şıha hocaefendiye yol verenler ve tüm bunları ülkenin ali menfaatleri için yaptıklarını söyleyenler suçlulardır.

suçlu halk değildir. halkı daha fazla yoksullaştıranlardır. halkın politik bilinçlenmesinin önüne set çekenler, kitleleri depolitize edenlerdir.  suçlu halkevlerini kapatanlardır. suçlu köy enstitülerinin kapısına kilit vuranlardır. suçlu hakkını aradığı zaman halka meydan yasağı koyanlardır. suçlu oligarşidir. kemalist aydınlanma devriminin ne demek olduğunu onun nasıl bir yol haritası izlediğini anlamadan 1930larda sıkışıp kalanlar da suçludur, bu seçimde ya chp ya mhp diyenler de. bu durumun müsebbibi halk değildir. halkı bu duruma getirenlerdir.

bu ülkenin kitlelere umut olacak, halkı bilinçlendirecek bir SOL harekete ihtiyacı vardır. Çünkü bu ülkede sağ  siyaset (en merkezdeki Baykal kliğinden, en ucundakine değin), gerici yapılanmalarla bir biçimde ilişki içerisine girmiştir ve hala da devam ettirmektedir. Bu ilişkinin düzeyi kiminde oldukça fazladır kiminde dikkate değmeyecek durumdadır, ama nihayetinde hepsinde bu vardır. O yüzden bu ülkeye SOL gerek. Sosyalistinden geçtim Sosyal Demokrat olsa da yeter. Bu damarı bulmamız gerekli. Çünkü Türkiye sağ siyasetiyle aydınlanma, ilerleme vs. mümkün değildir. Ve bunu ararken sunu da aklımızın bir köşesinde tutmalıyız.tüm bunların sorumlusu halk değildir, oligarşidir.

Temmuz 14, 2009, 10:42:05 ös
Yanıtla #11

Sn. SkullG,

Yazdıklarınıza katılmakla birlikte sağ yada sol satılık olmayan ,ülkesini seven,aydınlık kafalı ,hitap kabiliyeti olan bir lider ve onun seçeceği adam gibi bir kadro eğer başına bişey gelmezse durumu düzeltebilir.İhanet içindeki aydınların bir çoğu eskinin sol tandanslı bireyleridir dolayısı ile ben kilit kelimeyi satılık olmamak olarak görüyorum.Dilerim yaşam sürem içinde bu günleri görebilirim.

Saygılarımla,

Omnia mors aequat

Temmuz 15, 2009, 11:55:27 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın Skullg£un görüşlerine katılıyorum.Dünyanın hemen hemen heryerinde Dini ve Faşizan düşünceye sahip olan yapılanmaların başvurduğu en büyük yoldur şiddet.Çünkü düşünceleri bunu istemekle beraber kurulu düzenlerinin devamını sağlayacak,kitlesini artıracak düzeyde gündemde olmalı ve aralarına yeni girmiş kişileri bu olaylara organize ederek komandolaştırmaktır.O tür yapılanmaların düşünmekten çok pratik insanlara ihtiyaçları vardır.Çünkü düşünülen her platformda farklı fikirler ortaya çıkar ki bu demokrasiyi çoğulculuğu ifade eder ama bu tarza örgütlerin buna tahammülü yoktur.Birileri bunların yanlışlığını söyleyebilir ve militanlarını eylemsellikten uzaklaştırabilir.Bunun korkusunu taşırlar.Ülkemiz yıllardır bunlar ve bunlara benzer yapılanmalar yüzünden ilerleyememekte,çağdaşlaşamamaktadır.
Açıktır ki bunların destekçileri vardır.Bu destekçilerin de ülkemiz üzerinde oynadıkları oyunlar vardır.Bu klasik yol yani siyzsi partiyi kur,finansını vakıflardan ocaklardan sağla.Alperen ocakları da dahil olmak üzere bir çok ocak malesef militanlar yetiştiriyor.Daha önceki yazılarımda da ifade ettiğim gibi dünyanın enbüyük emperyalizmi din'dir.İnsanların manevi inançlarından yakalayıp biryere kanalize etmek çok kolaydır.
Menemende Dinsiz diye Kubilay,Sivas'ta dinsiz diye aydınlar ve öldürülen birçok ileri görüşlü insan.Herkesin bir düşüncesi mutlaka olmalı ve idealinin peşinden koşmalıdır.Fakat birinin özgürlüğü diğerinin özgürlüğünü engelliyorsa,canına kast ediyorsa orada yanlış vardır.Gereken yazal işlem yapılmalıdır.
Bu olayda eylemi gerçekleştiren yapının adı belli.Daha önce de birçok bu tarzda anti demokratik eylemlere karışmış.Bunu artık takip etmeli ilgili kurumlar.Öyle özür dilemeyle çiçek vermeyle kapanmaz yaralar.Olayı gerçeklesştirenlerin o gün yüz ifadelerini televizyonlardan görüyoruz.Hepsinin yüzünde şiddet tebessümleri var.Gözleri dönmüş.Ben inanmam ki özrüne,ben inanmam ki birdaha yapmayacaklarına!
Ülkemizde kalkıp öğrencisi olmadığı halde ne olduğu belirsiz insanın biri Akdeniz Üniversitesine giriyor gelişi güzel insanların üzerine kurşun yağdırıyor,utanmadan ülkenin bekasını kurtardım diyebiliyor ve yakalanım birkaç ay sonra cezaevinden kahraman gibi çıkabiliyor.
Şimdi nasıl engelleyebilirsiniz şiddeti?