Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Darwin Bu Ise Nederdi?  (Okunma sayısı 15767 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 05, 2012, 10:23:07 ös
Yanıtla #30
  • Aktif Uye

Merhaba,

Sn Masor1976 yazdıklarınızı okuduğumda anafikir nedir anlayamıyorum. Burada Atatürk'e saygısızlık yapmanıza ben ve diğer birçok üyenin izin vermeyeceğini bilmenizi isterim.

Atatürk tabu değildir. Size tavsiyem Ankara'ya gelirseniz Anıtkabire bir uğrayın. Orada Anıtkabir müzesi var. Çıkışa yakın kısmında Atatürk'ün şahsi kütüphanesindeki kitapları sergileniyor. Bakın oradaki kişi insan Atatürk'tür. Nasıl entellektürl bir çabadır o. (Müzeyi anıtkabir sayfasından internet üzerinden de gezebilirsiniz).

Boş lafları, karmakarışık, ne anlattığı belirsiz cümleleri bırakın. Anafikrinin açık olduğu cümlelerle neyi hedeflediğinizi, neyi savunduğunu açıkça yazın. O zaman yanıt alırsınız.

Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Eylül 06, 2012, 12:05:21 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sayın Asimov, ben rahmetli Atatürk'ün düşmanı değilim. Aksine Allah kısmet eder de  kabrine gidecek olursam şehit edildiği için kutsal bir mekan olarak algılayacağım. Elimden geldiğince şehit mezarlarına gitmeye çalışırım fiziksel ve psikolojik sağlık sorunlarına çok iyi geliyor. Ben o tarz eski mimariyi pek sevmiyorum teknolojik binalar hoşuma gidiyor, mezarından fiziksel olarak etkileneceğimi sanmıyorum. Fakat içtenlikle söyleyebilrim ki ben Atatürkçü değilim. Atatürk'ün katılmadığım fikir ve inkılapları ve icraatları  var. Atatürkçüleri daha fazla özgürlükçü oldukları için atikemalistlerden daha fazla severim saygı duyarım her fikre hoşgörüm vardır. Hoşgörü katılmadığınız fikre karşı yapılır. Her kez hoş görüyle yaklaşırsa savaşlar son bulur. Eleştirmekten çekinmeyen bir yapım olduğu için tepki alıyorum genelde saldırı olarak algılanıyor. Uzmanlık alanım olmadığı için ve hassaslık derecesi fazla yüksek olduğu için girmemem gereken bir konuya girdim şimdi de çıkamıyorum kısacası.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Eylül 06, 2012, 12:28:55 öö Gönderen: Masor1976 »

Eylül 06, 2012, 08:08:23 öö
Yanıtla #32
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu iş şirazesinden çıktı ve artık bir şey yazmamak, yazmaktan daha iyi bir hale bile geldi.

Atatürk'ün şahit olduğunu, Anıt Kabir'in mimarisi bakımdan hoşnutsuz olsa da bir kusal mezar olarak ziyaret edilebileceği gibi ipe sapa gelmez, son derece bilgisiz ve kafasızca yazılan yazılar üzerine, böyle düşünüp böyle yazanlara acıyarak, onları yazıklayarak bir kenara çekilip, bu ülkenin değerlerini koruyan vatanseverler olarak kervanı yürütmeye devam etmemiz gerekiyor.

Ancak daha birçok bilimden nasibini alamamış ve almamakta diretmeli kişxilere karşı şu başlığın değerini de verelim:

Ben bir hayvanım.

Siz değil misiniz?

Ben, hayvan olduğunun bilincine varmış bir insanım.

Siz nesiniz?

İnsanlığın bilincine varamamış hayvanlardan mı?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Eylül 06, 2012, 12:37:22 ös
Yanıtla #33
  • Uzman Uye

Sayın ADAM'ın dediği gibi; gerçekten" bu işin şirazesi çıktı. Yazmamak yazmaktan daha iyi" ama olmuyor işte !
        Bakıyorum, bazı katılımcıların Mustafa Kemal ve Kemalizm ile büyük problemleri var. Tabiiki nedenlerini kesin olarak bilemem ama, bildiğim bir şey varsa ; bu düşünceye sahip olanların büyük bölümü devamlı SİNSİ  planlarla, halkın zaaflarından ve halis duygularından  istifade ederek haince saldırmalarıdır.
         Bakınız ; bundan 15 sene kadar evvel, Anıtkabire çıkıp " Atam kurduğun Cumhuriyetin ve devrimlerinin bekçisiyiz, emanetin emin ellerde" gibi bir sürü  cilalı laflar ettikten sonra, şartlar biraz değiştiğinde "Atatürk'ün yanlışlarını sıralayan, devrimlerinin aslında topluma kötülük olduğunu ve hatta  yargılanması bile  gerektiğini avazları çıktığı kadar bağıra bağıra söyleyenler  var.
          Aslında mesele Mustafa Kemal'de değildir. O'nun kurduğu Cumhuriyetin  ve Cumhuriyetin kazanımlarıdır.  Bu tipleri dikkatle inceleyin. ÜÇ kuruşluk menfaatleri için bırakın kimliklerini ülkelerini bile satarlar.
          Şimdi Mustafa Kemal ve Kemalizm ile ilgili bir kaç cümle yazacağım. Buradaki amacım savunma yapmak değil, sadece bir kaç konuyu hatırlatmaktır. Deniliyor ki;
          (Mustafa Kemal sadece askerdi, siyasetçi, ekonomist, hukukçu, hariciyeci veya eğitimci vs.vs. değildi)
         Evet, Mustafa Kemal askerdi, ama ;
          - İlk sanayi toplantısını O yaptı.....(Türk insanına sanayileşebilecek hamleleri yapma cesareti verdi)
         Mustafa Kemal askerdi, ama;
          -Harf devrimini ve eğitim devrimini O yaptı....
          -Medeni Kanunu O hazırlattı, TÜRK kadınına dünyadaki en büyük hak olan seçme ve seçilme hakkını O verdi....(Türk kadınlarının kulakları çınlasın. Bu gün büyük bölümü hiç farkında olmadan kendi kuyularını kazmaktadır)
           -Lozan gibi bir antlaşmanın mimarlığını yaptı....(Dünyanın en önde gelen siyasi liderlerini, krallarını ayağına kadar getirtip hürmetlerini sundurdu) vs.vs. Bunları o kadar çoğaltabilirim ki; okuyanların canı sıkılmasın diye kısa kesiyorum.
       Evet, Mustafa Kemal'in hataları yok mudur ? Elbette vardır. Her insanın olduğu gibi O'nun da hataları vardır. Pekiyi, soruyorum ; Hz. Adem'in hatası yok mu idi ?, Hz. Musa'nın hatası yok mu idi ?, Hz. İsa'nı  hatası yok mu idi?, Hz. Muhammet'in hatası yok mu idi ? Ama her nedense bazı çevrelerce sadece Mustafa Kemal'in hatası aranır.  Neden ? Bu nedenler çok farklı ve değişkendir. Kimileri Cumhuriyeti ve aydınlanmayı kabullenemediği için, kimileri hanedanlığın yıkıldığı için, için için için yani bir çok sebebi vardır.
      Dikkat ederseniz, Avrupa Birliği (AB) de "KEMALİZM"'e son verin diyor. Kaldırın duvarlarınızdaki ATATÜRK  resimlerini, heykellere de ne gerek var, onları da kaldırın, vazgeçin ULUSALCI KEMALİZM'den diyor. Pekiyi bu Avrupa Birliği (AB) ndeki ülkeler neden kendi ULUSALCI kimliklerinden vazgeçmiyorlar ?Tamam bir an vaz geçtiğimizi varsayalım KEMALİZM'den, bizi aralarına alacaklarını mı zannediyorsunuz ?Hayır almayacaklar. Bunun da pek çok nedeni var. Yanlız Avrupa Birliği (AB)'nin her dediği yapılmaya  kalkılırsa; yarın "Bakın biz bütün üyeler Hıristiyanız, siz ise Müslüman. Şimdiye kadar her dediğimizi yaptınız, hadi bakalım şimdi de Müslümanlığı bırakıp Hıristiyanlığa geçiniz" derlerse o zaman ne yapılacaktır ?. Ha ; Avrupa Birliği (AB) bir Hıristiyan topluluğu mudur ? yoksa değil midir? bunu da ben söylemeyeyim de herkes kendi düşünsün.
        Dünyada BANİSİNİ yerden yere vuran, BANİSİNE  hakaretler yağdıran, BANİSİNE ihanet eden toplumlar tabiiki olmuştur. Ama bakıldığında bu toplumların sonları da hep perişanlık ve felaket olmuştur.Dilerim güzel ÜLKEM  böyle bir durumla karşılaşmaz. Dilerim ÜLKEMDEKİ aymazlar, gaflet ve delalet içinde bulunanlar bir an önce silkinip kendilerine gelir ve ULU ÖNDER MUATAFA KEMAL'in işaret ettiği MUASSIR MEDENİYETLER trenini kaçırmayız.
       Ba arada şunu da belirteyim. Hani Mustafa Kemal Askerdi de falanca filanca değildi deniliyor ya; biliniyor mu  acaba Mustafa Kemal, dinler, ırklar, insanlık tarihi, siyaset, ekonomi gibi bilimsel içerikler taşıyan 4000 den fazla kitap okumuştur. Şimdi herkes kandine sorsun bakalım, bu güne kadar veya hayatım  boyunca kaç kitap okudum ?
       Bu kadar uzun bir yazı yazacağımı hiç düşünmemiştim. Ama kendimi nedense mecbur hissettim.   Sözlerimi büyük şair Neyzen'in dizeleri ile bitirmek istiyorum;
       NEYZEN DERKİ ;
        Ne ararsın Tanrı ile aramda,
        Sen kimsin ki orucumu sorarsın?
        Hakikatten gözün yoksa haramda
        Başı açığa neden türban sorarsın.
               ----
        Rakı, şarap içiyorsam sana ne,
        Yoksa sana bir zararım içerim.
        İkimizde gelsek kıldan ince köprüye,
        Ben dürüstsem sarhoşkende geçerim.
                ----
        Esir iken mümkün müdür ibadet ?
        Yatıp kalkıp ATATÜRK'e dua et.
        Senin gibi dürzilerin yüzünden
        Dinden soğuyacak bu millet.
              -----
        İşgaldeki hali sakın unutma !!!
        ATATÜRK'e dil uzatma sebepsiz.
        Sen anandan yine doğardın ama,
        Baban kim olurdu bilemezsin *.
  Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Eylül 06, 2012, 01:00:25 ös
Yanıtla #34
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

İtiraz ediyorum.

Bu kez de Sayın Alşah'a itiraz ediyorum.

Var mı öyle "çok yazdım galiba" gibisinden kaygılanmak.

Sayın Alşah yazması gerekenlerin pek azını yazmış.

Ben dahasını da yazsın dilerim.

Yazsın ki, kafalarını özgürlüğe ve gerçek vatanseverliğe yöneltemeyenler, baskı altında oldukları için söyleyemeseler de anlasınlar Atatürk ile ve Atatürkçülük ile bağlantılı gerçekleri.

Sonra da kendilerini sorgulasınlar "Darwin beni görse acaba ne derdi? Beni hangi sınıfa yerleştirirdi?" diye.

O sorgulamayı yapsınlar ki, bir kez daha dünyaya gelecek olurlarsa "insan" olurlar belki.

Sayın Alşah'dan satır aralarında yer alması gerekenleri de bütünlemesini rica edelim.

Bunlar açıkça ortaya konulmadıkça, çıkar çarkına kendilerini kaptırmış olanlar meydanın kendilerine bırakılmış olduğumnu sanıyor.

Yağma yok efendiler, yağma yok!!!

Eylül 06, 2012, 01:31:38 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Sayın Alşah ve Sayın Adam'ın tepkilerine içerik olarak  katılmasam da duygusallıklarına gem vuramadıkları için hak veriyorum. Neticede Atatürk ve Kemalistler yeni bir ülke kurmuş ve sıfırdan yaratmış gibi algılanıyor ve onlara her şeylerini borçlu hissediyorlar. Fakat tarihi gerçekler böyle değildir.

İngilizler sırf Rusya girmesin ve sıcak denizlere açılamasın diye bize biraz toprak bıraktılar. Ordu zaten 1.dünya savaşı sırasında terhis edilmişti doğuda ve trakyada ufak tefek başkaldırılar haricinde bir Türk ordusu kavramı yoktu. Yani ortada ordudan arta kalan subaylar olması Türk ordusu kavramını doğuramazdı ki silah cephane vb. de yoktu. Kürtlerin aşiret sistemi ile gerilla tarzı savaş metodlarıyla iranı yüzyıllarca savaşarak dize getirmişlerdi. Buna koskoca bir ordunun kaybolacağı coğrafyasının var oluşu da etkendir. Bundan çekindiği için ingilizler kürt coğrafyasını böldüler. Bizde kalan kısmı da tehdit unsuru olduğu için kemalistlerce kürt aşiret sistemi toprak reformu ve kalan kürtlerin topraklarını satsa bile kurtulamayacağı vergi yükleriyle istanbul antalya izmir gibi şehirlere göç etmelerini sağladılar. Daha öncesinde çok zengin olan Ermeniler de tehcir ile oralardan kovulmuşlardı. Kürtleri yok edebilmenin ikinci aşaması ise Türklerle olan islam bağını yok etmek ve baskı altında ayaklanan kürtleri darbe yaparak yok etmekti. Fakat Kürtler ve muhafazakar Türkler  bu oyuna gelmediler.

Biraz objektif olalım Atatürk'ü Hollywood'un süperman gibi bir karakteri haline sokmayalım.

Sonrasında ingilizler bizden bu toprakları alacaklar idi fakat Hitler işin rengini değiştirdi. Hitler ingiliz sömürgeciliğine ve gücüne son verdi ve rus sömürgeciliğine ve gücüne de büyük zarar verdi. Bu arada Hitleri silahla besleyen Amerikan sermayesi ve gücü doğdu. Daha sonrasında Amerikan sermayesi hitleri atom bombasıyla durdurmak istedi fakat japonya ile bir gösteri yaparak Hitleri ve almanları aniden dizginlediler. Bizim 30 ağustosta filan sevineceğimize o kadar toprağı ve katrilyon dolarlık petrol yataklarını ingiliz BP sömürgesi ve sonrasında da amerikan sömürgesi haline getirilip kaybedişimize üzülmemiz gerekir.

Hitler bizi işgal edecek ve petrol kaynaklarına ulaşacaktı. Fakat güneydoğunun dağlık arazisinden ve kürtlerin gerilla savaşından çekindiler. Bu korkmak değil de zaman kaybı olacağı için vazgeçtiler isteseler kürtleri de yok edebilirdi ve direkt olarak rusyaya girip intihar ettiler. Bu dönemde kemalist siyasi ve aydınlarının Hitler bıyığı bırakması bu işgal endişesinden ötürüdür.

Biraz duygusallıktan uzaklaşıp realist yaklaşalım lütfen.

Kemalizm ingilizlerin ve daha sonrasında da amerikalıların güneydoğuyu israile boşaltmak için düzenlenmiş bir düzenekti kısacası. Rusya o ara çok güçlü olduğu için bizi ele geçirirse rusları ordan atmak imkansız olacağı için bizi tampon bölge olarak kullandılar. Biz de kendimizi 7 düvele meydan okuyan süpermenler olarak algılayageldik.

Saygılarımla.

Eylül 06, 2012, 01:48:28 ös
Yanıtla #36
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu iş can sıkma düzeyine geldi.

Artık yeter!

Ben Kemalistim.

Bu forumda benim gibi başka Kemalistler de vardır.

Bundan böyle Kemalistleri kötüleyerek edilecek sözler (eleştiri değil kötüleme) doğrudan bize söylenmiş sözler olarak nitelenecektir.

Evet, Atatürk ve biz Kemalistler yurdumuzun halkını ümmet olmaktan kurtararak ulus olma yoluna koyduk. Sıfırdan yeni bir ülke yarattık. Tarihi gerçek işte budur.

Bunu içlerine bir türlü sindiremeyenlerin uyduları, Atatürk ilkelerini ve inkilaplarının  erdemini bilmeyen, anlamayan, öğrenmeye ve anlamaya yanaşmayan, kışkırtılmış, kandırılmış, satılmış vicdanlı, özgürlük ortamından yararlanan tutsak ruhluların hezeyanları son bulmalıdır.

Bu konuya yönetimin el koymasını, ulu önderimize ve ulusal değerlerimize böylesine saldırıda bulunulmasının engellenmesini rica ediyorum.

Darwin olaydı, böyle tutumda bulunanları "insanlaşamamış maymunumsular" olarak tanımlayabilirdi.

« Son Düzenleme: Eylül 06, 2012, 01:52:34 ös Gönderen: ADAM »

Eylül 06, 2012, 02:00:16 ös
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

Sayın Adam tekrar etmemde yarar var ben antikemalist değilim. O zamanın şartları gereği başka bir alternatif yol yoktu. Yahudilere, ingilizlere, almanlara ve sonrasında amerikalılara şirin gözünmek ve ölümle burun buruna siyaset yapmak gerekiyordu. Fakat artık yalan dolanla insanları ne kadar kandırabiliriz ki? Objektif bakabiliyorum diye forumdan atılacak isem yönetimin bileceği bir iştir saygı da duyarım.

Saygılarımla.

Eylül 06, 2012, 02:52:55 ös
Yanıtla #38
  • Aktif Uye

Biraz objektif olalım Atatürk'ü Hollywood'un süperman gibi bir karakteri haline sokmayalım.

Bu arada Hitleri silahla besleyen Amerikan sermayesi ve gücü doğdu.

Daha sonrasında Amerikan sermayesi hitleri atom bombasıyla durdurmak istedi fakat japonya ile bir gösteri yaparak Hitleri ve almanları aniden dizginlediler.

Bizim 30 ağustosta filan sevineceğimize o kadar toprağı ve katrilyon dolarlık petrol yataklarını ingiliz BP sömürgesi ve sonrasında da amerikan sömürgesi haline getirilip kaybedişimize üzülmemiz gerekir.

Hitler bizi işgal edecek ve petrol kaynaklarına ulaşacaktı. Fakat güneydoğunun dağlık arazisinden ve kürtlerin gerilla savaşından çekindiler. Bu korkmak değil de zaman kaybı olacağı için vazgeçtiler isteseler kürtleri de yok edebilirdi ve direkt olarak rusyaya girip intihar ettiler. Bu dönemde kemalist siyasi ve aydınlarının Hitler bıyığı bırakması bu işgal endişesinden ötürüdür.

Saygılarımla.

Ne olduğu belirsiz,
saçmasapan,
aklına hergeleni yazan,
sistematik olmayan,
tarihi gerçeklerle uyuşmayan,
mantık hataları ile dolu,
objektif olamayan bir yazı.

Yazı olarak değeri olamadığı gibi, bu forum için hiç değeri yok. Boşuna yer işgal ediyor. Yanıt vermeye değmez ama bu forumu takip eden ziyaretçiler arasında tarihi gerçekleri yeterince bilemeyen ve bu saçmalıklara inanabilecek olanlar çıkar. O nedenle bu yazı için birkaç kelam etmemiz lazım.

1- Alman ordusu Amerikan malı silah kullanmamıştır.  Yani Amerika Almanya'ya silah satışı yapmamıştır. Aksine İngiltere'nin işgali olasılığına karşı Kanada ve Amerika limanları kullanılarak, Britanya İmp. yardım yapılmıştır. İngiltere Amerikan yapımı silahları kullanmıştır.

2- Hitler'i Japonya'daki atom bombası ile durduramazsınız çünkü Almanya atom bombasının atılmasından önce teslim olmuştur zaten.

Hitler'in ölümü:        30 Nisan 1945
Almanya'nın teslimi: 7 Mayıs 1945
Hiroşima'ya Atom bombasının atılması: 6 Ağustos 1945

3- Osmanlı petrol yataklarını biliyormuydu ki savunacak?

Bunu anlamak için jeolojik harita tarihini bilmek gerekir.

Şöyleki:

Jeolojik haritalar tabakaların adı, türü ve yaşı ile bazı tiplerinde yeraltındaki doğal kaynakları da içeren haritalardır. Tanımı verilen bu tarz haritalar 18'yy dan itibaren yapılmaya başlanmıştır. Bu süreç  öncü olarak.İngiltere, Fransa ve Almanya'da( Bavyera, Prusya vs) başlamıştır.

İngiltere ve Galler 1835
ABD                        1824-1879 arası
Bavyera                 1850
Fransa                   1868
İtalya                     1873
Avusturya              1919
Türkiye                   1935
Şili                          1957
Bolivya                   1965
Mısır                       1896

Yukarıdaki bu tarihler ülkelerin jeooji haritalarıın yapıldığı tarihlerdir.

Görüleceği üzere Avrupa özellikle İngiltere bu işe çok önceden başlamışlardır.

Bunun konumuzla ilişkisine gelince, BP ve benzeri kuruluşların petrol sahalarını alması neden Atatürk'ün suçu olsun. Buraların haritaları daha Abdulhamit döneminde çıkartılmıştı. Savaşın yönü elbette bu alanlara kaydı.

Ayrıca o günkü koşullarda yani 1914-1918 1. Dünya Savaşı yıllarında petrol henüz her ülke için önemli bir enerji kaynağı değildi.

15 Kasım 1915'te İngilizler Musul'u işgal ettiler. 
Temmuz 1924'te Mahmut Berzenci  Irak'ın tamamını içine alan Kürdistan Krallığını ilan etti.
24 Temmuz 1924 İngilizler İsyanı bastırdı. Musul'u Birleşik Krallığa bağladılar.
Türk Hükümet 1924 yılında Musul'a olası bir harekat planladı ancak hazırlanan kuvvetler  Şeyh Sait İsyanını güçlükle bastırdı. Harekat yapılamadı.

5 Haziran 1926'da yapılan antlaşma ile Türkiye bu bölgedeki petrol gelileri hakkını 500 bin İngiliz lirası karşılığında bıraktı. İşi Milletler Cemiyetine götürmek istemedi çünkü bu örgüt zaten muhatapları 1. Dünya savaşının galipleri batılı devletler tarafından kurulmuştu.

Buraya Atatürk hakkında bir yazı yazacak olanlar, Atatürk düşmanlığı yapacak olanlar. Önce biraz kaynak taraması yapmalı, kitap okumalı. Tarihi gerçekler öyle 3-5 karalama cümle kurarak anlatılabilecek gibi değildir.

Ben bu yazımı bu Atatürk düşmanına kaynak göstermeden yazdım. Ben yazılarımın altına kaynakça eklerim.  Kendisi o tarihi gerçeklerle uyuşmayan yazısının altına kaynakça yazabilirse ben de bu yazının kaynakçasını seve seve yazarım.

Hodri meydan..

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2012, 02:55:53 ös Gönderen: asimov »
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Eylül 06, 2012, 03:05:19 ös
Yanıtla #39
  • Ziyaretçi

Sayın Asimov, beni Atatürk düşmanı yaptınız fakat ben kabul etmiyorum. Olsaydım çekinmeden söylerdim fakat  benim hiç bir ideolojiyle yakınlığım ve sempatim yok.

Size kaynak olarak şu tv programını vereceğim: Prof.Dr.Mehmet Çelik - Sıradışı Tarih programı http://tvarsivi.com/player.php?y=288&z=2012-09-01%2019:40:00

Ben tarih uzmanı değilim olayların krimonolojisinde hatalarım olabilir ben sadece şu ana kadar edindiğim tarih bilgileri neticesinde kafamda oluşan şablonu sunmaya çalıştım. Eksik ve hata olabilir. Eksik ve hataları düzeltebilirsiniz saldırmanıza beni olmadığım şekilde Atatürk düşmanı olarak damgalamanıza gerek yoktur.

Atatürk'ün çok büyük çabaları vardır bunları görmezden gelmek körlük olur. Fakat şu an bu coğrafyada yaşıyor olmamızın temel nedeni tarihin seyri ve emperyalistlerce yapılan planların aksamasıdır. Yani eğer Rusya olmasaydı ingiltere bizi sömürge olarak ele alacaktı.  Günedoğudaki Kürtler olmasaydı Hitler bizi sömürge olarak ele alacaktı. vb. Yine amerika ve siyonizm olmasaydı Hitler bizi mutlaka rusyadan dolanıp ele alacaktı. Almanlar birden kedi gibi uysallaşmasının altında atom bombası tehdidi vardır. Japonlara atılmasının nedeni de avrupanın uzun süre yaşanılmaz hale gelme ihtimali ve korkusu ayrıca Hristiyan nesli yok etmek istemediler diye tez üretilebilir.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Eylül 06, 2012, 03:08:09 ös Gönderen: Masor1976 »