Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: AHİT SANDIĞI (AARON ABERİT)  (Okunma sayısı 15327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 02, 2007, 05:35:33 ös
Yanıtla #10
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Anarkons.

Babaannenizin ceyiz sandiginin bu konu ile ilgisi yok. Eger konularda seviyeyi dusurmeye devam ederseniz, yaptirimlar uygulanmaya baslanacaktir.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 04, 2007, 10:35:40 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Sayin Anarkons.

Babaannenizin ceyiz sandiginin bu konu ile ilgisi yok. Eger konularda seviyeyi dusurmeye devam ederseniz, yaptirimlar uygulanmaya baslanacaktir.
Espiri yapmış haydi gülelim :'(

Mayıs 06, 2017, 02:10:10 ös
Yanıtla #12

Çok eski bir konu ama benim araştırmalarım arasında yer eden bir paylaşım geçmişte yapılmış..Bu konuda bende duyumsamalarsan edindiğim bilgiler çerçevesinde Ahit Sandiğinin(Tabutu Sakine) Mesci Aksanin altında olduğunu  okumuştum.Yahudiler Mescidi Aksayi Tabutu Sakine için yıkmak istiyorlarmis.İkinci Komploda,Haberlerde okuduğum bilgilerden Ahit Sandiğinin Mersin'de bir mağaranin derinliklerinde Melekler tarafından korunuyor olması ve Hz.Mehti as.Ahit Sandığını bulup yeryüzüne çıkaracak olması haberi.Herseyin doğrusunu Evrenin yüce yaratıcısi bilir....Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 06, 2017, 02:20:48 ös
Yanıtla #13

Sayın Mason,Çok güzel "Tabutu Sakineyi" anlatmış.Tabutu Sakine'nin Nerede olduğu Yahudiler için çok önemli.Bir de şu yönden bakalım "Tabutu Sakine" muntazaman şekilde korunuyor ve dünyaya yaydığı enerji ve asıl önemli olan sandığın  bu özelliği olması.Sandığın üzerindeki figürler,sandığın akasya ağacından yapılmasi,Hz.Musa as ve Harun as.ait olan içeriğindeki kutsal Tevrat taşı.Sandigin bu konuda irdelersek çok güzel bilgi ve paylaşımlar edinebiliriz?. Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 28, 2017, 07:54:36 ös
Yanıtla #14

"Etnobotanik" konusunda ihtisas yapmış bir dostum "Akasya" hakkında bir konu açıldığında şu cümleleri sarf etmişti:

"Akasya ağacının bazı türlerinin yaprakları hayvanlar tarafından koparıldığında veya yendiğinde;bu ağacın bir süre sonra kalan yapraklara  toksik,zehirli ve "Halüsinojenik" bir madde salgıladığı" üzerineydi.

Not: Bu durumun ağacın kendini koruma mekanizması olduğu ve bu maddenin salgılanma süresinin kısıtlı olduğu unutulmamalı.

Ayrıca; bu toksik ve Halüsinojenik maddenin, yeni doğum yapmış bazı kadınların Halüsinasyon görmesine neden olan bazı hormonlar ile benzerlik gösterdiğini söylemişti.

Sonradan araştırmama rağmen akasya hakkında bu edindiğim bilgiyi doğrulayacak bir kaynak bulamadım.

Bu konu bazı mitlerdeki yeni doğum yapmış bayanlar üzerine kurgulanan hurafeler ile de uyum sağlıyor.

Kargı kamışı,xxx,üzerlik ve "akasya" yaprakları üzerine olan şahsi olan denemelerimi devam ettiriyorum.

Sevgiler-Saygılar
« Son Düzenleme: Aralık 28, 2017, 08:05:32 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin