Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ABD VİZE UYGULAMASI  (Okunma sayısı 1369 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 08, 2017, 09:01:31 ös
  • Uzman Uye

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 08, 2017, 10:14:52 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

ABD'nin Vize Kararının Arkasında, Konsolosluk Çalışanının Tutuklanması Var
ABD, Türkiye'den yapılan vize başvurularını askıya aldı. Gerekçe: Diplomatların güvenliği. Ancak asıl konu ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı M.T.'nin ajanlık suçlamasıyla tutuklanması.
8 Ekim 2017 Pazar 21:41

ABD, Türkiye'den yapılan vize başvurularını süresiz olarak askıya aldı. Karara gerekçe olarak diplomatların güvenliği gösterildi. Ancak olayın perde arkasında ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı M.T.'nin ajanlık suçlamasıyla tutuklanmasının alınması yer alıyor.
CASUSLUKTAN GÖZALTINA ALINMIŞTI

Geçtiğimiz günlerde güvenlik güçleri, ABD Başkonsolosluğu'nda görevli irtibat görevlisi M.T'yi gözaltına almış, M.T. çıkarıldığı mahkeme tarafından "Siyasi ve askeri casusluk, Anayasal düzeni bozmaya teşebbüs,Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlamalarıyla tutuklanmıştı.
"BAZI İSİMLER İNTİKAM PEŞİNDE"

Bu gelişmenin ardından ABD Büyükelçisi John Bass, İstanbul Konsolosluğunda bir grup gazeteciyle bir araya gelerek açıklamalarda bulunmuştu. Bass, casusluk suçlaması ve tutuklama ile ilgili olarak hükümete yakın basın organlarının yaptığı yayından rahatsızlığını dile getirmiş ve hükümetten "bazı isimlerin intikam peşinde" olduğunu da iddia etmişti.
GÖRÜŞMEYE DAİR AYRINTI VERMEDİLER

Dün akşam saatlerinde ise ajanslar Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson'un telefon görüşmesi yaptığını duyurmuşlardı. Görüşme talebi ABD tarafından gelmiş ancak görüşmeye dair ayrıntılara yer verilmemişti.
ABD'nin Türkiye'den gelen vize başvurularını durdurmasının arka planında bu gelişmelerin yattığı uzmanlar tarafından dile getiriliyor.

ABD'nin Vizeleri Durdurmasının Ardından Dolar Yükselişe Geçti
ABD'nin Türkiye'den yapılan vize başvurularını askıya almasının ardından, 3,61 TL seviyelerinde seyreden dolar, anında 3,64 TL'ye yükseldi.
8 Ekim 2017 Pazar 21:12

ABD Büyükelçiliği'nin Türkiye'den yapılacak vize başvurularını askıya almasının ardından, Dolar anında tepki verdi. 3,61 TL dolaylarında seyreden dolar kuru serbest piyasada anında 3,64 TL'ye yükseldi. Doların serbest piyasada yükselişi devam ediyor.
ABD'den yapılan vizelerin askıya alınmasıyla ilgili açıklama şöyle:

Son zamanlarda yaşanan olaylar, ABD hükümetini Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin ABD Misyonu'nun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin, taahhütleri yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. Söz konusu değerlendirme sürecinde büyükelçiliğimiz ve konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirmek amacıyla şu andan itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alınmıştır.
DOLAR AÇIKLAMAYA TEPKİ GÖSTERDİ, YÜKSELİŞE GEÇTİ

ABD Ankara Büyükelçiliğinden yapılan bu açıklamanın ardından dolar hareketli bir seyir izlemeye başladı.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2017, 10:17:09 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 08, 2017, 10:55:53 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

İşte  bir aklı evelin Ülkeyi getirdiği durum .YETMEZ AMA EVET çilere NAHLET olsun desem günahamı girerim .USD zıplayacak Borsa çakilacak olan 80 milyona olacak .

MERAK EDİYORUM ''  EY AMERİKA '' diye bağıracak mı ?
Böyle bir dengesiz bir ülkede yaşamaktan utanıyorum ve BIKTIM ...

https://www.facebook.com/YilmazOzdilUgurDundarhayranlari/photos/a.476822345841305.1073741828.476819009174972/716676428522561/?type=3

« Son Düzenleme: Ekim 08, 2017, 11:32:48 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 08, 2017, 11:15:02 ös
Yanıtla #3

Abdde bir arkadaşım'in kizi Okulda 11 Eylül olaylarını öğrencilere  öğretmenleri izletmis.Ordaki olaylari izleten öğretmenler Türkler Terörist diye söyletmis.Arkadaşin kizinin yanina Abdli arkadaşı gelip artik seninle arkadaşlik
yapmiyacam.Sen Türk'sün Teröristsin demis.Ülkemizin ve insanlarin düştüğü durum malesef bütün Türkleri her yerde etkileyecek.Cikilacak yurt dışı gezilerinde, tatillerinde bekletilip terörist damgasi vurulacak.Etme bulma dünyası.Kim ederse bulur."Ne edersen kendine,edersin kendi kendine."Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ekim 08, 2017, 11:18:22 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!