Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ruhumu Verirsem  (Okunma sayısı 1500 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 12, 2018, 12:08:43 öö

Eğer ruhumu verirsem,
Rab beni bağışlar mı?
Yapraklar eser mi ilkbahar ile,
Zaman geçer mi acılar olmasa?

Eger ruhumu verirsem;
Temizler mi gözyaşlarım günahlarımı?
Aydınlanır mı gecelerim sabahları?

Eğer ruhumu verirsem,
Karanlık zindanlar nurlanır mı;
Yoksa gözlerimde mi şahlanırlar?
Ve diyelim ki hepsi gerçekleşecek se
Eğer
O geri döner mi?
Beni affeder mi?
Geçer miyiz çölü yeniden;
Kavuşunca ellerimiz;
Kıskandırır mıyız ölüleri...

Ocak 12, 2018, 06:49:18 ös
Yanıtla #1

Sayın enveratilgan;

"Söylenmemiş hiç bir söz yoktur,sadece hatırlanması gerekir" cümlesi sizin derin hissiyatınıza saldıranlara itafen zikredilebilir.Şiirlerinizde geçmişin,geleceğin ve geçişin tınıları mevcut; ve yeniden yüreğinize sağlık.Bende böyle güzide şiirler yazabilmeyi ve "O" hissiyatı deneyimlemeyi çok ama çok isterdim; ne yazıkki bu derecede bir ilham, her gönülde yeşermiyor.Övgümden dolayı yanlış anlaşılma olmasın; her usta, hakkı kadar övülmelidir.Ve buna benzer bütün kavramlar aslında sanıldığı gibi bıcak sırtıdır: Sabrın;pişkinlik,sukunetin; korkaklık vb. ile karıştırıldığı gibi...

Hürmetler
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2018, 06:56:54 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ocak 12, 2018, 07:29:10 ös
Yanıtla #2

Sayın enveratilgan;

"Söylenmemiş hiç bir söz yoktur,sadece hatırlanması gerekir" cümlesi sizin derin hissiyatınıza saldıranlara itafen zikredilebilir.Şiirlerinizde geçmişin,geleceğin ve geçişin tınıları mevcut; ve yeniden yüreğinize sağlık.Bende böyle güzide şiirler yazabilmeyi ve "O" hissiyatı deneyimlemeyi çok ama çok isterdim; ne yazıkki bu derecede bir ilham, her gönülde yeşermiyor.Övgümden dolayı yanlış anlaşılma olmasın; her usta, hakkı kadar övülmelidir.Ve buna benzer bütün kavramlar aslında sanıldığı gibi bıcak sırtıdır: Sabrın;pişkinlik,sukunetin; korkaklık vb. ile karıştırıldığı gibi...

Hürmetler
Sayın Tık Tik Tak;
Eleştirileriniz için çok teşekkürler
 Sevgilerle

Ocak 12, 2018, 07:56:26 ös
Yanıtla #3

Sayın enveratilgan;

Hürmetler
Sayın Tık Tik Tak;
 Sevgilerle

Bu yazımda şahsınıza dair hiç bir eleştiri mevcut değil; aksine!, evvel zaman önce sizi eleştirenlere bir eleştiri söz konusu idi. Ve yine yeniden yanlış anlaşıldım sanırım.  :(

"Boşuna ve beyhude bir caba ile düşüncelerimi yazılar ile okuyana yansıtmaya çalışıyorum" gibi bir hissiyata kapıldım.Sanırım bu form dahilinde düşüncelerimi yazıya dökmeyi bırakmam gerekli.

Oysa,soyut düşünceler kaleme döküldüğünde nesnelleşiyor ve bu durum nesnel olana kapılmış herkesi rahatlata biliyor da...Oysa ben, sadece ve sürekli yanlış anlaşılıyorum.Bu durumda yanlış anlaşılmaktansa "hiç" anlaşılmamak daha doğru gibi duruyor.
« Son Düzenleme: Ocak 12, 2018, 08:16:47 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Ocak 12, 2018, 11:40:36 ös
Yanıtla #4

Sayın enveratilgan;

Hürmetler
Sayın Tık Tik Tak;
 Sevgilerle

Bu yazımda şahsınıza dair hiç bir eleştiri mevcut değil; aksine!, evvel zaman önce sizi eleştirenlere bir eleştiri söz konusu idi. Ve yine yeniden yanlış anlaşıldım sanırım.  :(

"Boşuna ve beyhude bir caba ile düşüncelerimi yazılar ile okuyana yansıtmaya çalışıyorum" gibi bir hissiyata kapıldım.Sanırım bu form dahilinde düşüncelerimi yazıya dökmeyi bırakmam gerekli.

Oysa,soyut düşünceler kaleme döküldüğünde nesnelleşiyor ve bu durum nesnel olana kapılmış herkesi rahatlata biliyor da...Oysa ben, sadece ve sürekli yanlış anlaşılıyorum.Bu durumda yanlış anlaşılmaktansa "hiç" anlaşılmamak daha doğru gibi duruyor.
Sayin Tik Tik Tak
Oncelikle kusura bakmayin telefondan yazdigim icin bazi harfleri kullanamayacagim.Elestiriden kastim yaptiginiz yorumdur.
Saygilarla