Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sarai Sierra  (Okunma sayısı 5591 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 09, 2013, 04:55:27 ös
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Cem YILMAZ'la bir olur,uzaydan hadlerini bildirirsiniz.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Şubat 09, 2013, 07:18:14 ös
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hakikaten haklı olduğunuzu düşündüğünüz bir konuda kullanmış olduğunuz ifadelerinizle haksız oluyorsunuz.
Bakınız suçlu bulunacak elbet bu acele niye konu bir aydınlansın.Türklrin insan olup olmadığı yargısı ne sizin bu yaşınızla verebileceğiniz bir hüküm olur nede adil.

Bakınız her an her saat dünyada bir sürü pis işler yapılıyor pisliklerle birlikte yaşıyor hatta onlarla aynı havayı soluyup bilmeden yanyana yürüyoruz biz bunun adına dünya diyoruz sizin gibi düşünürsek eğer yaşamamamız lazım.

Bakış açınızı biraz genişletin sizde rahatlayacaksınız o zaman.İçinizdeki umarsız nefret sönecek  emin olun.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 09, 2013, 07:30:06 ös
Yanıtla #22

Herkes kendince cevaplar vermiş ve durumu yorumlamış. Komplo teorileride var tabi ki ama gerçek şu ki bir ceset var ortada sebebinin açıklanamadığı şimdilik. Belki bir hayvanın cinsel açlığı belkide farklı bir durum bunu zaman gösterir. Ama bir hayatın kayıp gitmesi kötü yinede ...
Ne gecenin dehşetinden korkarsın,
Ne gündüz uçan oktan,
Ne karanlıkta dolaşan hastalıktan,
Ne de öğleyin yok eden kırgından.

Mart 12, 2013, 12:39:28 öö
Yanıtla #23
  • Uzman Uye

Yaklaşık bir buçuk ay kadar evvel sayın Deus Otiesus, Amerikalı gazeteci Sarai Sierra'nın katli üzerine bir yazı yazmış ve o yazısında "Türkler insan mı?" diye bir soru yöneltmişti. Hoş o günlerde gereken cevap kendisine verilmişti ama geçen gün Almanya'da, biri kadın yedi çocuk sekiz kişilik Türk ailesinin yandığı haberlerini izleyince aklıma sayın Deus Otiesus'un ülkem insanı hakkındaki ithamı aklıma geldi. Evet henüz kesin sebebi belli değil ama en çok kundaklamadan şüpheleniliyor. Çünkü bu ilk olay değil. Daha önce de ırkçı faşist Alman'lar, bir çok defalar Türklerin yaşadıkları evleri ateşe vermiş ve o masum insanların hunharca yanmalarını keyiflenerek seyretmişlerdi.Dediğim gibi, bu olay da henüz aydınlanmış değil. Yanlız kamu oyunun büyük bir bölümü ve hatta Devlet erkanı da kundaklanma ihtimalinin yüksek olabileceğini söylüyor. Bende olabileceği düşüncesindeyim.
      Şindi sayın Deus Otiosus'a soruyorum. Almanlar için de "ALMANLAR İNSAN MI?" diye sorabilecek mi ?.
      Saygılar-sevgiler. 
"Vur ama dinle beni"

Mart 12, 2013, 07:06:40 öö
Yanıtla #24
  • Uzman Uye

Sayın Alşah çoğumuzun hemen hemen uuttuğu acıları hatırlamamızı sağladı,sağolsun.

İnsanların yaptıkları bireysel hata ve suçları kocaman bir topluma mal etmek nekadar cahilce...

Ona bakarsanız,Amerika'da kaçıncı olduğunu saymadığım kişilerin bağımsız olarak yaptığı onlarca katliam var.

Şimdi neyele suçlayalım,amerikalıları...
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Mart 13, 2013, 10:44:33 ös
Yanıtla #25
  • Uzman Uye

Sayın ceycet, dikkat etmiş iseniz, hiç bir zaman hiç bir konuda ön yargılı olmamaya özen göstermişimdir. Bu konu ile de ilgili olarak ön yargı ile yazılmış bir yazıdan dolayı tedirgin olmuştum.
       Ayrıca, çok üzüldüğüm ve fakat maalesef doğru olan bir husus var. O da insanlarımızın zayıf hafızalı olduklarıdır. Gündem değiştirmek an meselesi. Balık hafızası mı nedir ? bilemiyorum. Çok çabuk unutuveriyoruz her şeyi. Bir anda "canbaza bak "diyorlar, herkes canbaza bakıyor. Arkada ne olduğu hiç kimsenin umrunda bile değil. İnsanlarımın bu zaafiyeti beni ziyadesi ile üzüyor.
       Saygılasevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Mayıs 09, 2013, 10:14:16 ös
Yanıtla #26

Bu ilk degil daha öncede yapıldı bu ülkede bu tarz seyler ne ilk ne son olacak ...
Ne gecenin dehşetinden korkarsın,
Ne gündüz uçan oktan,
Ne karanlıkta dolaşan hastalıktan,
Ne de öğleyin yok eden kırgından.