Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Oyunuzu Hangi Partiye Verdiniz yada Vereceksiniz?

AKP
CHP
MHP
BBP
SP
TSIP
DSP
Diger

Gönderen Konu: Hangi Partiyi Destekliyorsunuz?  (Okunma sayısı 24863 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 17, 2011, 01:54:33 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bugun seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirdiniz?
« Son Düzenleme: Mayıs 08, 2011, 12:10:44 öö Gönderen: Nomen est omen »
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Ocak 17, 2011, 10:09:11 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Büyük ihtimalle vermeyeceğim...Verme-memi sağlayan Onlarca sebebi sıralayabilirim.Güven duydupum bir tek parti dahi göremiyorum.aradığım kriterlerden 10 tanesi bir partide dahi bulunmuyor.

Ocak 25, 2011, 12:30:16 öö
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her ne kadar siyaset ile ilgilenmesem de akp'ye atılan her oy ülkeyi bataklığa  götürür.

Ocak 25, 2011, 02:11:50 öö
Yanıtla #3

Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Şubat 01, 2011, 12:33:13 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!

Şubat 01, 2011, 01:15:28 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Hizipçi tartışmaları bir kenara bırakırsak, bugünkü ülkemizdeki olumsuzluklar zaten önceki dönemlerden daha kötü değil kesinlikle. Dahası bu benim şahsi tahlilim, ilk iktidara AKP geldiğindenberi halen krizin etkileri atılamamış da olsa, günlük hayatta ciddi şekilde olumlu olarak değişen şeyler oldu; artı avam tabirle *memleketi satma* konusu diğer parti ve iktidarlardan da çok farklı değil; onun sebeplerini zaten hergün her kahvehanede insanımız masaya yatırıyor...

Neyse; bir üüniversitenin yaptığı ancak henüz yayınlanmamış bir çalışma da zaten yüksek ihtimal ile gene AKP nin iktidara geleceğini gösteriyor. Henüz yayınlanmadığı için akademisyen arkadaşıma saygımdan ötürü detayını veremiyorum. Ancak bu zaten aşikar bir şey...

Şubat 01, 2011, 11:53:44 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)

Şubat 02, 2011, 12:16:35 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Yazılacak bir çok şey var elbette... Bir çok cümle kurdum. Sonra terar sildim. Laik devlet yapısını tartışmalara sebebiyet vermeyecek ölçüde savunan bir bireyim ve bu değere önem veren bir partiye oy vereceğim. Bu anlamda, -en azından oyların bölünmemesi adınada olsa- Cumhuriyet Halk Partisi' ne vereceğim ben oyumu...

NOT: Tartışmaya sebebiyet vermemek ifadesi bürokrasi açısından kurulmuştur. Devleti temsil eden bireylerin, hal, hareket, tavır vs. gibi...

Şubat 02, 2011, 04:53:53 öö
Yanıtla #8
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Ülkemizin bu dönemde yaşadıklarının, önceki hiçbir dönemde bu kadar kötü olduğunu duymadım.
Yıllarca ATATÜRK'e ve Cumhuriyet'e karşı olduklarını bas bas bağıran ve takiyye ile bu günlere geldiğini bildiğim insanlara asla ve asla oy vermem. Çok partili döneme geçtiğimizden beri bu ülke berbat bir şekilde yönetiliyor, bu çok açıktır. Ve o senelerden beridirde Türk halkı hiç doğru seçimler yapamadı. 50'li yıllardan başlayıp bu günkü haline gelen bir Almanya'yı bile örnek alsanız aslında ne derece kötü yönetildiğimizi görebilirsiniz.
Bu günlerin değerlendirmesine gelince, iktidarın el atmadığı hiçbir yer kalmadığından, basında onların elinde. Basitçe farklı görüşlerdeki haber kaynaklarını incelerseniz aslında hiç doğru şeyler yazılmadığını görebilirsiniz. Bundan ikna olmayacaksanız bile, basında bomba gibi patlayan ama uyduruk, içi boş davaların sonuçları da size yeterli olabilir. Ülke aydınlarını hapislerde çürütürken 3 senedir daha suçlarını bile söyleyemediler. mahkemelerdeki iddia edilen bir çok kanıtın tek tek çürütüldüğünü görebilirsiniz.
Sorarım bu ülke ne üretiyor?

Hayır ben karanlığa oy vermeyeceğim.
Belki İlhan İrem benden daha iyi aydınlatır sizleri ;
http://www.odatv.com/n.php?n=bu-kucuk-dag-yaraticilari-nereden-cikti-2401111200
Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Şubat 02, 2011, 10:30:53 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Net konuşmak gerekirse,

Fiziki ortamlarda siyaset tartışmak son zamanlarda beni ciddi derece rahatsız ediyor; burada dahali ile fazla uzatmak istemiyorum doğal olarak. Beni yakından tanıyanlar, iktidar partisini de muhalefet partilerini de nasıl eleştirdiğimi bilir. Ama eleştirirken herkesin hakkını da veririm. Cumhuriyet'imizin kuruluşundan hatta öncesinden bugünlere kadar ki kalkınma politikalarına, tek partiden çok partiye saatlerce hatta günlerce konuşabilecek birikimim var...

Mevcut ortamda da; eskiden X partisine oy verenlerin dinini sorgulayanları eleştirirdim, şimdi de Y partisini desteklemeyenleri Cumhuriyet düşmanı ilan edilmesine karşı durmak istiyorum. Ancak kendi derdim bana yetiyor... herkes kendi düşüncesinde ve siyasi duruşunda ise o şekilde kalsın... Halkın tercihlerine güvenmiyormusunuz? O zaman karşı devrim yapmanın yollarını öneririm, hazır uluslararası konjuktör de müsaitken, ama açık ve net şekilde , güvenmediğiniz halka vermek istediğiniz şekli şemali de ortaya koyun ki ona göre destek kitleniz de belli olsun...

Not; Ülkemi, ve ülkemin bütünlüğüne nasıl inandığımı ben kendim bilirim. X partisi Y partisi muhabbeti ile de bunu sorgulamak isterseniz, artık o noktada sözü sonlandırmak isterim...Ben duruşumdan gayet memnunum , sizde memnunsanız, ben burda siz orda kalalım...

saygılar