Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: ÖSS >:(  (Okunma sayısı 30522 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 10, 2007, 06:08:13 ös
  • Ziyaretçi

>:(HERŞEYE HERKESE ÇARE BULUNUR BU DEVİRDE AMA ÖSS İLLETİNE ASLAAAAAA
VARMI BAŞKA ÖSS KURBANI ARAMIZDA

Haziran 10, 2007, 06:09:49 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

öss türkiye için utanç kaynağı bence ...

gençlik öss derdi yüzünden kafayı yiyor

Haziran 10, 2007, 07:46:11 ös
Yanıtla #2

ÖSS nin tek ölçüsü Milli Eğitimimizin ne kadar acı bir durumda olduğunu ve öğrencilerimizin boşluk dolduran, beyni ve bilgi dağarcığı uyuşturulan zombi haline geçmesinden başka bir işe yaramaz. Tabi bu bir sektör ve gerekli bir çok üniversite mezunu öğretmen var hangi devlet okulunda görev vereceksiniz ne yapmak gerekir özel dershane sistemi için ''yaşasın ÖSS''' (!) Aynı okuldan mezun hocalar iki sınıfa ayrılmış Devlet okulu ve dershane fark nerde ? Cevap bazen öğrenciden gelir... Birinci fark para verdinmi seve seve gidersin okursun o dersleri :) İkincisi okullarda bir şeyler öğrenmek zordur buna üniversitelerimiz de dahil ya kendi kendini geliştirirsin yada paranın açtığı tüm kapıları zorlarsın tabi paran kadar! Devlet okulunda hemde Ege Bölgesinde her yıl ÖSS de ilk 5 içinde bir kenttir Aydın ben Liseyi orda okudum sınıf 72 kişi idi. Şaka gibi laboratuarı sınıf yapmışlar neden? çünkü okul puanı yüksek bundan dolayı okulda iğne atsan yere düşmez. Türlü 3 kağıtlar yapar kaydolursunuz o okula sonrası mı? E koyun değilsinki 1 hoca 72 öğrenci! dönemin yarısı gelmeden 50 düşer sınıf bir üst sınıfa geçen yalnızca 8 kişi vardı içinde olduğumdan şanslımıyım :) Ama şu bir gerçek ÖSS kolay bir sınavdır, püf noktaları tek düze bir mantığı vardır. Bu nedenle insanlar bu sınavda deneyimleri arttıkça kazanıyor. Kazanıp gelenler bilirki ÖSS sadece kapıyı aralamaktır. Sınavdan sıkılan bu yolu bıraksın çünkü daha çooook sınav var ve sonunda ödül olarak sadece diploma garantisi var! ( Üniversiteler iş-işçi bulma kurumu değil sadece okuldur!) bu demekki umudum üniversite diyen ilk senesinde bırakır :)

Not: Üniversiteyi kazanan insanlar çok zeki çok bilgili insanlar değildir. Elbette çok iyiler olduğu gibi benim bir kaçını bizzat tanıdığım %60 -70 raporlu akıl hastaları dahi kazanır. Sınav neyi mi ölçüyor? Aslında sizin ne kadar iyi karalayan bir databank olduğunuzu :)

Haziran 10, 2007, 07:57:20 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

aynen katılıyorum ve diyorum ki bir ülkeyi çökerten budur.tamam elbetteki öss sınavı zekayı ölçmez ama bir çok genç insan kendisini sınav sonrası işe yaramaz hiisseediyor bundan büyük bir psikolojik yıkıntı var mı gençlik için.....
bütün gençlerin potansiyelleri emiliyor emin olunki biz geriysek diğer ülkelerden bence bu yüzdendir.....tam üretim çağımızda eritoyarlar bizi....18 yaşına kadar bir sınava hapsediyorlar ondan sonra üni ortamına girersen paso eğlence veya siyaset sallama satır opndan sonrada ekmek derdine peki bu insan ne verebilir bundan sonra insanlığa yapmayın insafa gelin rahat bırakın düşnecek beyinleri düşünmelerine destek verin önlerin formüller ve kurallar koymayın yüzlerce kitap aldırmayın sadece ve sadece düzenli ve bilime dayalı bir eğitim verin......
ve gerçekten herkeze hatırlatıyorum okul hayatı zeka ile ilgil değildir..Bir çok bilimadamını okullardan gerizekalı diyerek kovaladıklarını biliyorum:)

Haziran 10, 2007, 08:18:11 ös
Yanıtla #4

Ele tatil, bize ÖSS

Türkiye'de haftaya heyecanla beklenen ÖSS var

Avusturya'daki 13 bin 500 liseli, mezuniyet hediyesi olarak verilen 60 bin prezervatifle Antalya'ya geliyor. Türkiye'deki liseliler ise ÖSS telaşı yaşıyor.

Avrupa ile Türk gençliği arasındaki fark, tatilde de kendisini gösteriyor. Avusturya'da lise diploması alan yaklaşık 13 bin 500 genç, mezuniyet armağanı olarak Antalya'ya 1 haftalık tatile gelecek. Gençler, Side'de 2 otelde 16 Haziran-7 Temmuz arasında 3 ayrı grup halinde kalacak. "Summer Splash" adı verilen Avrupa'nın en büyük gençlik organizasyonuna, dev firmalar da sponsorluk yapacak. Sponsorlar gençlere 60 bin prezervatif dağıtacak.

İNTERNETTEN CANLI YAYIN

Organizasyonda, Avusturya'nın en yaygın gazetesi Kurier Antalya'da günlük gazete çıkartıp odalara bırakacak. Otellere konulan yüzlerce kamera ile aileler, çocuklarını internetten canlı olarak izleyecek. Türk liseliler ise oturup ÖSS'ye çalışacak.

Kaynak : TAKVİM

Haziran 10, 2007, 11:24:18 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

eee,onlar eğlenirken biz çalışacağız elbette,yoksa modern Avusturyayı nasıl yakalarız canım :)
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 10, 2007, 11:28:43 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

ne tatil istiyorum ne başka birşey yeterki insana layık bir düzen gelsin artık şu ülkeye insanlar bir sene boyunca çalışıp sınav günü rahatsızlanabiliyorlar bu da onlara bir seneye mal oluyor                              örnek ben:(:(

Haziran 10, 2007, 11:29:50 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

cem uzana oy ver ozaman :) Erbakan uzana dişi çıkmamış çocuk diyor RTE ise bekara karı boşamak kolay gelir diyor ;D

Haziran 10, 2007, 11:32:55 ös
Yanıtla #8
  • Aktif Uye

bir radyo programcısının sözü;çok hoşuma gitmişti:

"sistemden memnun değilseniz bunu değiştirecek olan yine sizlersiniz,değiştirmek için de bu sistemin (malesef) gereklerini yerine getirmek,bir yerlere gelmek,en azından toplumsal duyarlılıkta sesini duyurabilmek gereklidir."

not:" hamilelik 3 aya inecek."
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Haziran 10, 2007, 11:34:14 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Şehrazat 1 YTL olacak  :)

Kod: [Seç]
bir radyo programcısının sözü;çok hoşuma gitmişti:

"sistemden memnun değilseniz bunu değiştirecek olan yine sizlersiniz,değiştirmek için de bu sistemin (malesef) gereklerini yerine getirmek,bir yerlere gelmek,en azından toplumsal duyarlılıkta sesini duyurabilmek gereklidir."

not:" hamilelik 3 aya inecek."

evet öyle şahsen girdiğim dönemin EA. Türkiye 42.cisi bir inek olaraktan sizlere çalışın diyorum kolay gele ;D