Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Bir davetiye mi?  (Okunma sayısı 7176 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 24, 2015, 12:53:57 öö
Yanıtla #10
  • Yeni Katilimci
  • *

O zamanlar pek önemsememiştim ama konu hakkında bilgilendikçe bunun bir davet olabileceği şeklinde düşünmeye başladım.

Hangi konuda bilgilendiniz ?

Bilgilerinizin kaynağı nedir ?

Varsayımlar üzerinden bilgilenmeye devam etmeyi düşünüyor musunuz ?

Obediyans ve ritlerin, farklı görüşleri ve davetleri olabilir.
Kısaca,  Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'nı bağlamıya bilir.

Olabilir..

Masonluğun usulleri, yapısı ve üye alımı bellidir.

Varsayımlara gerek yoktur.

Belli bir süre önce Kitap, Dergi, bu Forum sayesinde bilgilenmeye başladım. Daha önce bu konular hakkında kulaktan duyma şeyler dışında pek bilgim ve görgüm yoktu.
Varsayımlar sadece insanı uyarır. Değişik şekillerde de düşünmesini sağlar. Ama o kadar. Ben net bilgiden yanayım. Bunu tabi ki okuyarak ve bilgisine zaten sunduğum arkadaşlar vasıtasıyla ediniyorum.

Saygılarımı sunuyorum
Biz bütün ışığa sahibiz, yapmamız gereken tek şey; düşüncelerimizi pratiğe dökmek.

Kasım 24, 2015, 02:31:57 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O zamanlar pek önemsememiştim ama konu hakkında bilgilendikçe bunun bir davet olabileceği şeklinde düşünmeye başladım.

Hangi konuda bilgilendiniz ?

Bilgilerinizin kaynağı nedir ?

Varsayımlar üzerinden bilgilenmeye devam etmeyi düşünüyor musunuz ?

Obediyans ve ritlerin, farklı görüşleri ve davetleri olabilir.
Kısaca,  Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası'nı bağlamıya bilir.

Olabilir..

Masonluğun usulleri, yapısı ve üye alımı bellidir.

Varsayımlara gerek yoktur.

Kapının önünde bulunan bir cakmaktan yola cıkılarak acılan, bir konuda ne kadar varsayım olabilirki.
Ne kadar somut bir olay cahilliğime verin.

İnterneti olan Herkezin görebileceği,bir konu acıp,bir mason üyenin..Evet ya biz böyle davet ederiz
Arada kapıyıda çalar kacarız...demesini bekleyene,biz VARSAYIM da üretiriz

Tabi Masonluğun her derecesini ezmiş yutmuş üyelerden arada akılda alırız
Bu yazıdan aldığımız gibi.
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Kasım 24, 2015, 02:59:09 öö
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın GOASISG in yorumunda bir kısmı yanlış anlaşılmamasi için duzelteyim; ritler haricileri davet etmezler. Rite kabul için evvelinde bir büyük locanin üstat masonluk seviyesine erişmiş olmak gerekir.

Saygılarımla

Haklısınız,Ama kurumsal bir hareketten yola cıkıp düşünmeden evvel ,bireysel destekle,gayri resmi motive ve yönlendirmeyi göz ardıda edemeyiz.sonuçta bir grubun çalışma tarzına uyan bir haldeysek o grubun desteğinide alabiliriz.

Siteyi incelediğimde gördüğüm masonluk hakkında söylene bilecek her şey söylenmiş.
İlginç olan,masonluk hakkında sorulabilecek bütün cevaplarda verilmiş,sayın masonlar tarafından.
Geriye elastiki konular kalıyor tabi,biz meraklılarda esnetiyoruz kendimizce.
Bakmasını bilen bu sitede, bütün  somut bilgiyi görür.
« Son Düzenleme: Kasım 24, 2015, 03:15:34 öö Gönderen: GOASISG »
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ

Kasım 24, 2015, 04:40:11 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Olay 2013'te gerceklesiyor , ve anladigimiz kadariyla su ana kadar baskada bir sey  olmamis , ki olsaydi sorulmazdi degilmi!!!.

Sakin komsularinizdan birisi dusurmus olmasin? Ihtimal dahilinde.

Kasım 24, 2015, 06:15:52 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye

Olay ile ilgili yapılan yorumları okudum ama, ben bu konuda bir tahmin yürütmekten ziyade bir soru sormak istiyorum. 

Bu çakı , en son oraya(görseldeki) kadar mı açılıyor ?

Kasım 24, 2015, 08:19:08 ös
Yanıtla #15
  • Yeni Katilimci
  • *

Birisi düşürmüş olsa mutlaka fark eder ve ayrıca en üst katta oturuyordum. Çakı sonuna kadar açılıyor. Bu olaydan sonra birkaç kere daha tanıdığım insanların tanıştırdığı alakasız insanlar bazı imalarda bulundu. Evet bu şekilde bir davet etme şekli yoktur. Edecek kişi zaten karşıma gelir  beni dener test eder tanır ve ona göre davet eder. Bilmediğimiz bir çeşit ritüel midir büyü müdür? merak ettiğim konu bu..
Biz bütün ışığa sahibiz, yapmamız gereken tek şey; düşüncelerimizi pratiğe dökmek.

Kasım 24, 2015, 08:34:11 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye

İlginç olduğu söylenebilir mi ?
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Kasım 24, 2015, 08:50:51 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Eminönünde, çarşıda, bitpazarında, sosyete pazarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca sokaklarda bulunan tespih saten esnaflarda da bulunur. Yani absürt bir yaklaşım olmuş ki buraya yeni üye olan arkadaşların sitemizi derince incelemesini, masonluk nedir? ne değildir? nasıl çalışır? sistemi nasıldır? bunları öğrenmesi gerekir. Tüm bu soruların cevapları da değerli bir kaç forum üyemiz (örn. Sayın Adam) tarafından çokça verilmiştir.

Örneğin;
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 24, 2015, 09:41:37 ös
Yanıtla #18
  • Yeni Katilimci
  • *

Eminönünde, çarşıda, bitpazarında, sosyete pazarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca sokaklarda bulunan tespih saten esnaflarda da bulunur. Yani absürt bir yaklaşım olmuş ki buraya yeni üye olan arkadaşların sitemizi derince incelemesini, masonluk nedir? ne değildir? nasıl çalışır? sistemi nasıldır? bunları öğrenmesi gerekir. Tüm bu soruların cevapları da değerli bir kaç forum üyemiz (örn. Sayın Adam) tarafından çokça verilmiştir.

Örneğin;

'Absürt yaklaşım' ifadesi 'Absürt bir üslup' olmamış mı sayın Ares? Evet yeni üye olmuş olabilirim. Bütün forumu da gezdim incelemeye çalıştım ancak bu gibi bir olayla karşılaşanı görmedim. Spesifik bir durum olduğu için de genelden ve özelden birkaç kişiye sorma ihtiyacı duydum.

Kasım 24, 2015, 10:09:05 ös
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sonra Masonlar ,konulara neden görüş belirtmiyor deniliyor,Kurumlarının,muntazam ve nizami saygınlık önlüğü,okadar ağırki,bizim gibi pervasız atıp tutamıyorlar .

Belki bu ağır yüklerinin içinde haykıran bir seste vardır.belkide bazılarımız o seste oluyoruzdur.bilinmez ümitde kalmamış olabilir,Hem nasıl kalsınki?

Karanlıkta bir ışık yakmaya çalıştıklarında,öyle bir karanlığız ki,oksijeni bile yok.Yanan alev bile sönüyor.
Işığı gectim,biraz oksijen yahu..
ܚܠܐ -ܕܡܐ- -ܩܪܒܐ