Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Beni masonlar ilginlendilendirmiyor.  (Okunma sayısı 6985 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 15, 2011, 10:17:14 ös
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İnsan olmak için mason olmak şartı yok, insan olmak için islamiyete inanma şartı da yok.
İnsan olmak için aidiyete ihtiyaç var demek ki?
Ancak insan olmak için, önce kendine inanmak şartı olmalı, doğrularının peşinde koşmalı insan, dinine aykırı düşse bile buna mecbur olmalı.
Aşağıdaki hikaye birebir yaşanmış ve acı sonla bitmiştir. Sebebi sadece inançtır.

Yılmaz Özdil, Silivri Cezaevi'nde hayatını kaybeden MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun hiç bilinmeyen yönlerini kaleme aldı.
Kaşif

Trabzon’da doğdu.

Dedesi kahramandı.

İstiklal harbi şehidi…

Onun adını verdiler.

Kaşif.

Babası öğretmendi.

Halası da öğretmendi, hatta, kendisinin ilkokul öğretmeniydi. Atatürk ilkeleriyle büyütüldü. “Herkes biraz İzmirlidir” derim ya… O da öyleydi. Babası Mithatpaşa Endüstri Meslek Lisesi’ne atanınca, İzmir’e taşındılar, Hatay Nokta durağına… Atatürk Lisesi’ne kaydoldu. Dar gelirli baba, ailesinin geçimini sağlamak için ek iş yapar, marangoz olarak Fuar’da stant kurardı. Gene tayin… Kırklareli Atatürk Lisesi’nden mezun oldu.

ODTÜ’yü kazandı.

Ama, subay olmak istiyordu. İzmir Atatürk Lisesi’nin boks takımındayken burnu kırılmış, vaziyeti idare etmiş, öylesine kaynamıştı. Bu halde olmaz dediler. Ailesinden gizli gizli yattı masaya, ameliyat oldu, düzeltti. Sınava girdi, Kara Harp Okulu’nu kazandı. Bordo bereli’ydi. Dünya Özel Kuvvetler Şampiyonası’nda, teçhizatlı koşu, paraşütle atlama, sualtı dalışı, keskin nişancılık, hayatı idame, yarma, sızma filan, dünya şampiyonu oldu. Seçkin birlik, Muharebe Arama Kurtarma MAK’ın kurucuları arasında yer aldı. Sayısız subay, astsubay ve özel harekâtçı polis yetiştirdi. Binbaşı rütbesindeyken, Milli İstihbarat Teşkilatı’na geçti.

Madalyaları evine sığmıyordu, bazıları, örnek bir Atatürk kızı olan 75 yaşındaki annesinde duruyordu. Hep vardı ama, hiç yoktu… Babası vefat ettiğinde, yurtdışı görevindeydi, cenazeye katılamadı. Kız kardeşine çok düşkündü, eline doğan yeğeninin düğününe bile gelemedi.

Parayla pulla hiç işi olmadı. Mütevazı bi evi var. Ankara’da. Hepsi o… Didik didik ettiler manşetlerden linç edebilmek için, bula bula, anca bi de yazlık bulabildiler. Ki, o yazlık, eşine babasından miras kalmıştı. Tek serveti, 21 yaşındaki oğluydu. Üniversite öğrencisi… 55 senelik ömrü operasyonda geçtiği için, toplasan, üç sene ya gördü büyüdüğünü, ya göremedi.

Karnında…

Sırtında…

Mermi izi vardı.

İleride belki ama, şu anda size söyleyemeyeceğim yerde yedi.

MİT’in Asya Ülkeleri Daire Başkanvekili’ydi. Özbekistan, Kazakistan, en son Afganistan’daydı. Afgan köylerine Atatürk posteri asarken, “sen teröristsin, gel buraya” dediler. Koşarak geldi.

Türk halkı, ilk kez ve son kez, mahkemeye “koşarken” gördü onu… Zımba gibiydi. Çünkü, çocukluğundan beri haftanın yedi günü aralıksız spor yapardı. Her nedense, cezaevinde son görüştüklerinde kız kardeşine vasiyet etti, “ölürsem, beni babamın kucağına koyun” dedi.

Ve, öldü.

Mermi öldürememiş…

Spordan öldü deniyor.

Yılmaz Özdil/Hürriyet
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Kasım 16, 2011, 11:01:47 öö
Yanıtla #1
  • Aktif Uye

Kaşif Kozinoğluna saygı duyuyorum vefatına da üzüldüm.Gerçekten ömrü boyunca inandığı şey uğruna başarıdan başarıya koşmuş eğitim düzeyi yüksek gerçek bir görev adamı.Yanlız haddime olmayarak yazayım açtığın konunun başlığı konuyu açtığın foruma ters düşen ve ciddiyetsizlik belirten bir başlık olmuş.Yakışık almamış.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Kasım 16, 2011, 01:20:00 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

kendisini tanımıyorum fakat ölümü üzücü gerçektende , ailesine sabır dilemekten başka hiç birşey gelmiyor aklıma...
vatanını milletini seven bir adama benziyor hakkındaki haberleri okuyunca bu anlaşılmakta , hayatını okuyunca insanın mason olası gelmekte...

Saygılarımla,
418

Kasım 27, 2011, 12:47:17 öö
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Kaşif Kozinoğluna saygı duyuyorum vefatına da üzüldüm.Gerçekten ömrü boyunca inandığı şey uğruna başarıdan başarıya koşmuş eğitim düzeyi yüksek gerçek bir görev adamı.Yanlız haddime olmayarak yazayım açtığın konunun başlığı konuyu açtığın foruma ters düşen ve ciddiyetsizlik belirten bir başlık olmuş.Yakışık almamış.
Hayat doğru sandıklarımızın üzerineyse eğer, konunun ve yaklaşımın ne önemi olur ki? Atatürk'ü anmak için illa bir gün veya yıl
dönümümü gerekli?
Konu başlığına yers dülmemek adına, doğrularımızı kenar süslerimi görmemiz gerekir?
Neden kurallar içinde boğuluoyruz? Neden doğrularımızı sınamak yerine, doğrularımızla aşık olup, doğrularımızla kin duyuyoruz?
Hayır,
Hayat bizim doğrularımız üzerine kurulmuş olamaz,
Hayat, bizim için var olmadı, bizim içinde bitmeyecek.
Bizle başlayan ve bizle biten hiç bir şey diğerlerinin başlangıcı olmayacak.
En yüksek değerlerimiz ve en yüksek erdemlerimiz, başkalarının kapısının önündeki ayakkabı boyası olacak belki.
Önemli olan biz.
Ne hissettiğimiz ve ne aldığımız.

Sen varsan var dünya,
Sen yoksan tanrı ne işe yarar?

Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Kasım 30, 2011, 07:59:24 öö
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bu ülkenin topraklarında At izi, İt izi, Çakal izi, Aslan izi, Yılan izi, Akrep izi bütün izler birbirine karışmış, kimin neye hizmet ettiği belli değil….

Türkiye’de o kadar sorun varken rahmetlinin Afganistan’da ne işi vardı acaba merak ettim. Yani Allah rahmet eylesin ama Afganistan gibi bir yerde Atatürk posteri assanız ne olur, asmasanız ne olur? Çokmu önemliydi yani…
15 bin MİT personelimiz var(sadece g.doğu'da 15 bin yabancı ajan var) ve hepsi yurtdışı görevindelermiş son birkaç yıldır, Teknoloji casusluğu yapmaya gitmişler(miş) Gerçekten çok komik oluyoruz ha…

Neyse, Tekrar Allah rahmet eylesin. Şahsen, Kaşif beyin kurtlar vadisi RTE dizisinde değinildiği gibi bir şahsiyet olduğunu hiç sanmıyorum.

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ocak 14, 2012, 02:24:47 öö
Yanıtla #5
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

hayatını okuyunca insanın mason olası gelmekte...

Saygılarımla,
418

Sayın 418,

Sitedeki mason üyeler kesin bilgi verebilir ancak sanıyorum ki rahmetli Sn.Kaşif Kozanoğlu mason değildi,yanlış anlaşılma olmaması adına düzeltmek istedim.

Saygılarımla.
Memento Mori

Ocak 18, 2012, 01:22:33 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sn. erim

mason olup olmadığını bilemem fakat kendisinin mason olabileceğini ima eden bazı tv programları yapıldı , ayrıca hürriyet yazarıda "İnsan olmak için mason olmak şartı yok" şeklinde bir yazı imalı geldi bana...
ayrıca bildiğim kadarı ile mason olup olmadığı hakkındaki bilgiyi eğer kişi isterse bağlı olduğu loca tarafından verilmektedir

Saygılarımla,
418

Ocak 18, 2012, 05:26:59 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Insan olmak icin mason olmak sart degil: katilirim
Insan olmak icin müslüman olmakta sart degil: katilirim
Insan olmak icin Allah" inanmakta sart degil vs.vs.vs.:katilirim
Ama insan olmak icin "zimba gibi"türk askeri olmakta sart degil.
Insan olmak icin Afganistan"a gidip Atatürk"ün posterini asmakta sart degil birakalim kübalilar gibi kendileri büstünü yapsinlar.

Alıntı
55 senelik ömrü operasyonda geçtiği için

Sormak lazim hangi oparasyonlarda , kime karsi, kimin icin, nerelerde, hangi sebeplerle, hangi kurallarla, vs.vs.vs.vs. ve en önemlisi bu operasyonlarin icinde yargizis infazlar varmiydi, varsa hangilari tekrardan vs.vs.vs.

Yani anlayacaginiz insan olmak okadarda kolay degil.

Saygilarimla

Ocak 19, 2012, 10:50:37 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sn. Tij,

Her topluluğun kendisine has kuralları vardır , ülkelerinde dahil kuralların ihlali halinde kendisi hakkında işlem yapılması doğaldır kimi zaman adalet kimi zaman ise , topluluğun barış ve sukunetini koruma amaçlı , bu tabiki işin sosyolojik kısmı,
sizin için kötü olan birisi başka insanlar için kahraman olabilir , ingiliz askeri olsun ister amerikan askeri olsun ahlaklı bir şekilde adaletli olarak görevini sürdürüyorsa şerefli bir insandır demektir,
Atatürk gibi şerefli bir komutan ve devlet adamını dünya milletlerine tanıtabiliyorsa ne mutlu ! , çünkü Atamız hilafet devletinden modern bir devlet anlayışına oturtması dünya milletlerine örnek teşkil edebilecek bir davranıştır...
bu insanı dünya milletlerine anlatmak tanıtmak ayrı bir güzelliktir insanlık adına...

Saygılarımla,
418