Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Allah muhatap alındığı takdirde enflasyonun düşeceğini iddia etti.  (Okunma sayısı 735 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2024, 12:27:54 ös
  • Uzman Uye

https://v.odatv4.com/storage/files/videos/2024/01/30/hoca-ekonomi-yonetimine-seslendi-allahi-muhatap-alin-4ntr.mp4

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kendini hoca olarak tanıtan bir kişi, Allah muhatap alındığı takdirde enflasyonun düşeceğini iddia etti. :-[ :-[ :-[ :-[

Hoca ekonomi yönetimine seslendi: "Allahı muhatap alın"
Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde kendini hoca olarak tanıtan bir kişi, Allah muhatap alındığı takdirde enflasyonun düşeceğini iddia etti.

Türkiye'de yaşanan yoğun enflasyon birçok vatandaşın cebini yakmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla atılan ekonomik adımlara halk tarafından çeşitli yorumlar yapılıyor. Kendisini hoca olarak tanıtan bir kişi çektiği videoda, enflasyona dair dikkat çeken yorumlarda bulundu. Şahıs, çektiği videoda şu ifadeleri kullandı; "Şu an ki kriz nasıl çözülüyor? Kuranı Kerim de yazıyor. Eğer bir Allah'a sorsalar, toplansalar da deseler ki, 'Memlekette çok büyük kriz var Allahım, enflasyon yüzde seksene çıktı yarabbi. Durduramıyoruz, maaşlar bize yetmiyor. Bu maaşları nasıl yapacağız. Bu enflasyon faiz nasıl düşecek...' Mevlam saniyede Kuranı Kerim de bildiriyor. Saniyede enflasyon sıfıra düşüyor."

Odatv.com

EKONOMİ KONUSUNDA UZMAN PROFESÖR HOCALARIMIN DİKKATİNE ...

'
Alıntı
Mevlam saniyede Kuranı Kerim de bildiriyor. Saniyede enflasyon sıfıra düşüyor."
::) ::) ::)
Bak gene uslu durmadım hocam . Gene aklımın ermediği işlere burnumu sokuyorum .
Belki bu ekonomi uygulamalarıyla ilgilenen arkadaşların dikkatini çeker bu haber  ...

Saygılar

Not: Boş Tenekelerle işim olmaz bu hayatta ...
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2024, 12:40:29 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 30, 2024, 08:26:43 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Aslında üzülünecek bir durum. Böyle bir saçmalığın 21. Yüzyıl Turkiyesinde yaşanması utanç vericidir.
 Maalesef ülkemizi yönetenlerin böyle absürt haberlerin gündeme gelmesine seyirci kalması da o kadar vahim bir durumdur. Son yıllarda bu tür abuk sabuk söylemler giderek artmaktadır. Bu da hurafenin tavan yaptığını gösteriyor
Cumhuriyet TÜRKİYESİ böyle saçmalıkların yaşandığı ülke olmamalıdır diye düşünüyorum.
      Saygilar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 30, 2024, 10:03:12 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Sayın Alşah  tespitinize yürekten katılıyorum .

İletimin sonunda ne yazmıştım ; BOŞ TENEKELERLE İŞİM OLMAZ ...
Peki buraya neden yazdım o BOŞ TENEKE ler meydanın boş olmadığını anlasınlar diye yazdım. AZİZ NESİN ne buyurdu % 60 dedi .  Bir boş teneke ne yaptı mahkemeye başvurdu , SONUÇ boş teneke nin mahkeme kararıyla  APTAL OLDUĞU  tescillendi . ;D ;D ;D
Birde arkadaşın mesleği doktor olmasın mı.  ;D ;D ;D

Okumuşumuz böyleyse ... ??? :-[ :-X
Saygılar 
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2024, 10:07:35 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 30, 2024, 10:52:17 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Doğru söylüyor münafık.

Allah ile soru yanıt diyaloğuna girerek bütün teknik, ekonomik gelişmeleri  sağlamıştır batı alemi. Örneğin Kristof KOLOMB kuranı kerim'i (dünyanın yuvarlak olduğu ve batıya gidin) hatmettikten sonra Allah'a soru yöneltmiş ve yanıtını almıştır.

Antoine-Laurent Lavoisier Kütlenin Korunumu Yasası”nı da ortaya koymuş ve hiçbir şeyin yoktan var edilemediği ve maddenin dönüşümlerde miktar olarak aynı kaldığını ispatladığı için giyotinle idam edilmiştir.  Giordano Bruno evrenin sonsuz ve eşdağılımlı olduğunu ve evrende, dünyadan başka birçok gezegenin bulunduğunu söylediği için yakılmıştır. Fakat bu bilim insanları öldürülürken islam aleminin ulemaları " dünya yuvarlaktır ve güneşin etrafında döner, evrende milyarlarca galeksi var ve bu galeksilerin her birinde milyarlarca yıldız ve gezegen vardır. Hiç bir şey yoktan var edilemez" demişler ve yakmayın bilim insanları diye adeta kıçlarını yırtarcasına bas bas bağırmışlardır. Hatta Cüppeli.. ismindeki zat meteoru incelemek için sonda gönderen batılı bilim insanlarına "milyarlarca dolar harcamanıza gerek yok, gelin bana 100 bin dolar verin size meteorla hakkında daha detaylı bilgi vereyim" demiş ama zavallılar Cüppeli'yi dinlemeyerek boş yere çaba sarf etmişlerdir.

Günümüz islam alemi hep soruyor ve yanıt alıyor. Bu nedenledir ki bilim ve ekonomide ilerlemişlerdir. Örneğin islam ülkeleri girdikleri savaşlarda tam savaşı kaybedecekken beyazlar içinde melekler yardıma koşmuş ve kazanmışlardır. Kaybedilen savaşlarda ise askerlerin arasında en az bir cenabet asker olduğundan kaybetmişlerdir.

Adalet, Akıl, bilim, felsefe gibi şeytani şeyler islam alemine gerek olmadığından çok ileri bilimsel gelişmelere sahip olmuşlardır. Bu şeytani şeyler yerine kıç yalayarak, iple kendini şeyhine bağlayarak, depremi durdurmuşlar ve Allah'a rest çekerek müritlerini ölümden döndürmüşlerdir.

Şeyh, gavs gibi sıfatlara sahip bu düşünürlere erkek, kız çocuk verin size yerin altı ve üstündeki bilinmeyenleri anlatsın.  Bilmenizi isterim ki eğer virüs  ve bakteriler birazcık büyük olsalardı bu ünlü düşünürlerimiz onları s***r*k öldürür, yok ederlerdi.

Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek