Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sosyal Yardımlar ve Dayanışma  (Okunma sayısı 5632 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 06, 2014, 09:48:00 öö
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Sayın kajmeran,

Neden anlamak istemiyorsunuz? Ben de bu yapının yapılMAMAsı gerektiğini düşündüğüm için sizin görüşünüze muhalifim ve muhalifliğimin gerekçelerini de ortaya koyuyorum.

"O değil, bu değil, onu öyle anlama, bunu anlamamışsın" ne demek?... Önce siz ne anlatmak istediğinizi doğru anlatın ve gerekçelerinizi koyun ki kendinizi yanlış anlatmayın.

Siz "kıyaslanmaz/ karşılaştırılmaz" diyorsunuz diye, muhalifsiniz diye, sosyal yardıma ayrılan bütçeyle kıyaslama yapmayalım da yeni yapılan "Ak"saray'la, yeni yapılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın binasını mı karşılaştıralım?.. Elma ve armut hikayesi değil bu, ülke kaynaklarının kullanımı. Elbette bununla hastane yapımını, okul yapımını, sosyal yardımları, yol yapımını, uzay araştırmalarını vs. her şeyi kıyaslayabilirim/z, Neyse.

Siz duygusal yaklaşmayın dediniz diye biz hukuki yaptırımların sallanmadığını, bu yaptırımların kulak arkası edildiğini, mahkemelerin buna rağmen suç işleyenler hakkında alıkoyma girişimini gerçekleştiremediğini söylemeyelim mi? Siz binanın mimarisini özgün diye değerlendirirken, aslında mimarisinin başta topkapı, yıldız gibi tarihi ve gerçekten özgün binaların mimarisinden aşırma olduğunu belirtmeyelim mi? Lütfen boşverin.

Malesef burada sizin istediklerinizi söylemek için bulunmuyorum.

Kel başa şimşir tarak bir ülkede yaşıyor olmak gelecek için yeterince kaygı verici. Bir alt kültürde "ayranı yok içmeye..." şeklinde ifade ediliyor bu durum ve bu da neyse.

Ayrıca siyaset yapılabilir birşeydir yapılmalıdırda. İnsan doğduğu andan itibaren siyaset yapmak zorundadır konuşmayı yürümeyi bile bilmeden... Annesinin memesine ulaşmak bile bir siyasettir bebek için, insan siyaset yaparak yaşar. Siz de en güzelinden (bal gibi derler) bunu yapıyorsunuz. Ne yaptığınızı öğrenmenizi tavsiye ederim.

Ucube bina bu başlıkta o tartışılıyor, buyrun:
http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=17055.msg112796;topicseen#msg112796

Düşüncelerinizi oraya yazın lütfen ve elbette size de iyi forumlar.

Sayın ADAM,

Çok gereği kalmadı bu başlığın. Bana ihtiyaç duyduğum kitap isimlerini verdiniz.  Sanırım başka kişiler de sosyal yardımlar/ dayanışma ve masonluk hakkında birşeyler söylemek istememektedir. Uygun görürse başlık kilitlenebilir/ kaldırılabilir de...

Saygılar sunarım.

« Son Düzenleme: Kasım 06, 2014, 09:57:01 öö Gönderen: sintra »

Kasım 06, 2014, 10:08:29 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın sintra

Israrla beni anlamak istemiyorsunuz.

Elbette söyleyecek iki kelam çıkar benden de.

Size,bana ve diğer forum üyelerine bir şey katmayacağından bu kişisel polemiği sonlandırmak en uygunu.

Saygılar.
Saygılarımla.

Kasım 06, 2014, 10:10:45 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Teşekkürler iyi forumlar dilerim

Mayıs 10, 2015, 03:16:51 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Çekirdek çitleyerek Kajmeran ve sintra'nın atışmlarını heycan ile okuduğumu belirtmek isterim )).Benim bu konu üzerinde aklımı meşgul edin ise bu yardımların hangi ölçekte ihtiyaç sahiplerine ulaştığı.Din adına yapılan,kurum adlarına yapılan,masonların yaptığı olsun bu yardımlar kendi düşünce sistemlerine yakın olma şartı barındırmakta mı ? En büyük sorun kendi düşünce sistemimize göre yardım yaptığımız.Din adına yardım yapan bireyin kur'an kurslarına yardım yapması,kurum adına yapanın kurumun misyonu ve vizyonu adına yapması gibi. Yardıma muhtaç birinin bu kriterlere maruz bırakılması üzücü ve irdelenmesi gereken bir konu teşkil ediyor zannımca.

Sağlıcakla..

Mayıs 10, 2015, 04:10:43 ös
Yanıtla #14
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Eskide kalmış bir başlığa dönerek;

Çekirdek çitleyerek okumak ne demek? Bilmediğimiz bu deyişin açıklanmasıyla -sokak ağzı değilse- bir şey daha öğreniriz belki.

Sorulan soru ciddi mi?

Ciddiyse, genel olarak mı soruluyor, yoksa özel olarak Masonluk ile bağlantılı olmak üzere mi?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Mayıs 10, 2015, 04:41:08 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Eskide kalmış bir başlığa dönerek;

{Sayın ADAM konunun dikkatimi çekmiş olması ile yayın tarihi arasında nasıl bir bağ kurmam gerektiğini hala anlayabilmiş değilim.Zira bir çok cevabınızda eski yazılarınızı referans veren siz iken.}

Çekirdek çitleyerek okumak ne demek? Bilmediğimiz bu deyişin açıklanmasıyla -sokak ağzı değilse- bir şey daha öğreniriz belki.

Kelimelerin manalarına vakıf biri olarak sizin ağız kelimesine kullanmanız dikkatimi çekti ağız dilde ki farklılıkları tanımlamak için kullanılıyor yoksa yanlış mı bilmekteyim.Türkçe konuşulsa da Ege ağzı demek gibi.Çekirdek çitlemek ise sokakta ki kullanımı ile heycan ile takip etmek manası içeriyor.

Sorulan soru ciddi mi?

Sorulan soru gayet ciddidir. Yardımın maddi bir boyutu olmasını gerektirmez ilmi yardım etmekte bile düşünce sistemimizi mi referans alırız.

Ciddiyse, genel olarak mı soruluyor, yoksa özel olarak Masonluk ile bağlantılı olmak üzere mi?

Genel olarak ele alınmış ve masonlar ile ilintili olarak devam etmiş bir konu olması sebebi ile yorumumda masonların da kendi düşüne sistemi içinde ki insanlara yardım edeceğini düşündüğümü söyledim yanlış ise aydınlatmanız dileği ile.

Sağlıcakla..