Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İFTİRALAR VE KARALAMALAR  (Okunma sayısı 12334 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 02, 2007, 03:31:19 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Sayin Sebnem,

bu benim inancim. Ben tek yolun iman yolu olduguna inaniyorum. Bu inanc meselesidir. Ama diger yolda ayni hedefe ulasmak isteyen inancli insanlari kinamiyorum veya ayrimcilik yapmiyorum. Ben üc büyük monoteist olan dinlere saygim vardir. Cenabi Hak hepimizin dogru yolda kalmasi icin dua ediyorum. BIR TEK DOGRU olan, hepimiz hesap verecegiz yaptiklarimiz icin. Iyi ve inancli insan olabilmek icin gayret edelim.

Selametle

Şubat 06, 2018, 04:25:54 ös
Yanıtla #21

Dinlerde bağnazlık yoktur.Dinler ve ayetler açık ve nettir.İnsanlar ayetleri nasıl okuyup anliyorsa hemen bir kesme yapıştırı veriyor.Masonlarinda ismi çıkmış doksana.Her komplo teorisinde Masonlara yükleniliyor.İçine girip gözle görmediğim hic bir palavraya inanmam.Tarih boyunca Masonlar Yahudilerden uzak durmaya hatta Yahudileri aralarına almadılar.Bana sorarsanız;Yahudilerde bizim kadar insan.Bu toplum herzaman nedense kötü lanse ediliyor.Muslumanlar,iseviler cok mu temiz! Müslümanlık adi altında işidi gozlemledik.İnsan kafası kesmesi, tecavüzleri yaptıkları insanlık suçları evet barbarca.Ama bunu toplu olarak müslümanlara bağdaştırmakta bağnazlık.Dediğim gibi dinleri yaratan Allah ama indirdiği dine uymayıp azgınlık eden insanlık.... Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Şubat 06, 2018, 07:40:55 ös
Yanıtla #22

Evren tekrar eden gelişen,değişen ve küllerinden yeniden doğan oluşumların birbirlerine bağlı yükseldiği ritmik bir ahenk içinde bestelenen senfoni kadar büyüleyici; fakat:

Sanırım biz insanlar bu evrimin biyolojik sürecinin şu anki halkasıyız, ve daha bu gelişime nice halkalar eklenicek...Bilincsizce bizden sonraki diğer türün evrimsel halkasını oluşturuyor olabiliriz.

Belkide dinler "tanrı'nın bürokrasi"'sidir.Evrimin şu anki halkası olan bizler, belkide, teknolojik gelişimi biraz da olsa yavaşlatmalıyız ve hırstan arındırmalıyız.

Belki de bizimledirler...
« Son Düzenleme: Şubat 06, 2018, 07:48:41 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Şubat 07, 2018, 01:56:51 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Dinlerde bağnazlık yoktur.Dinler ve ayetler açık ve nettir.İnsanlar ayetleri nasıl okuyup anliyorsa hemen bir kesme yapıştırı veriyor.Masonlarinda ismi çıkmış doksana.Her komplo teorisinde Masonlara yükleniliyor.İçine girip gözle görmediğim hic bir palavraya inanmam.Tarih boyunca Masonlar Yahudilerden uzak durmaya hatta Yahudileri aralarına almadılar.Bana sorarsanız;Yahudilerde bizim kadar insan.Bu toplum herzaman nedense kötü lanse ediliyor.Muslumanlar,iseviler cok mu temiz! Müslümanlık adi altında işidi gozlemledik.İnsan kafası kesmesi, tecavüzleri yaptıkları insanlık suçları evet barbarca.Ama bunu toplu olarak müslümanlara bağdaştırmakta bağnazlık.Dediğim gibi dinleri yaratan Allah ama indirdiği dine uymayıp azgınlık eden insanlık.... Saygılarımla.
Sizi anlamak bazen oldukça zor oluyor.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 07, 2018, 02:29:47 öö
Yanıtla #24

Gayet açık ve net yazmışım.Masonluk icine kapalı ezoterik bir kurum.Antimasonik bir  makaleyi yazan kişi içine girmiş , gözlemlemiş olması lazım.Yoksa gogulda ararsan bu makaleye benzer birsürü makaleler mevcut.Başlarda araştırma yaparken gogulda bunun gibi benzer tür  makaleler okudum.Bu siteye üye olmadan önce Masonları bende şeytana tapan bireyler olarak ezbere komplo teorileri yazanlardan öyle okumuştum.Herzaman dediğim düşünceyi tekrardan yazacam.İçine girip gozlemleyemediğim Masonlar ile ilgili bilgiler ezbere olmaktan öte geçmiyor...Dinlere gelince   paylaşımı yapan üye bağnazlık demiş.Ben ise tüm insanlığın inandığı dinleri kapsamasi için genel açıklama yaptım.İnandiğim din İslamiyet'i dahi yerdim.Nedeni İslamiyet değil.Kişilerin yaptığı davranışsal canavarliklar dinleri bağlamaz dedim.Beş parmağın beşi bir değilse insanlarda bir değildir.Kimisi kapalı kutucuktur.Kimisi cok şeffaf açıktır..Not:Bu sitede Sayın Adam'ın paylaşım yaptığı bir makalede Masonlar Yahudileri içlerine almadilar diye bilgi paylaşımı yapılmıştı.Ordan aklımda kalmış..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2018, 02:45:00 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Şubat 09, 2018, 09:48:27 öö
Yanıtla #25
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İngiltere Birleşik Büyük Mason Locası isyan etmiş.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/masonlar-bu-ilani-verdi-artik-yeter-40735888

[...] İngiltere’de mason teşkilatı, gazetelere tam sayfa ilan vererek üyelerinin “haksız yere damgalandığını” ileri sürdü.
Ülkedeki mason localarını çatısı altında toplayan Ülkedeki mason localarını çatısı altında toplayan İngiltere Birleşik Büyük Mason Locası (UGLE) bazı ulusal gazetelere “Artık Yeter” başlığıyla tam sayfa ilan verdi. UGLE üst düzey yöneticisi David Staples imzasıyla yayımlanan ilanda, mason teşkilatıyla ilgili olarak İngiliz kamuoyunda süren tartışma dolayısıyla masonların “haksız yere damgalandığı” öne sürüldü.

İlanda, "UGLE 200 bini aşkın üyesinin kamuoyuna yanlış yansıtılmasının ayrımcılık olduğuna inanıyor. Basit ve açık. Üyelerimiz haksız yere damgalandıklarını hissetmek zorunda kalmamalı." ifadeleri kullanıldı.

Bu konudaki şikayetlerini İngiltere Eşitlik ve İnsan Hakları Komisyonuna da yazılı olarak ilettiklerini belirten Staples, mason teşkilatının gelecek 6 ay boyunca halka açık etkinlikler yaparak teşkilatla ilgili soruları yanıtlayacağını da duyurdu.
İlanda locanın adresini de veren Staples, kendisine mektup yazan herkesin sorularını yanıtlayacağını kaydetti.(UGLE) bazı ulusal gazetelere “Artık Yeter” başlığıyla tam sayfa ilan verdi. UGLE üst düzey yöneticisi David Staples imzasıyla yayımlanan ilanda, mason teşkilatıyla ilgili olarak İngiliz kamuoyunda süren tartışma dolayısıyla masonların “haksız yere damgalandığı” öne sürüldü.

İlanda, "UGLE 200 bini aşkın üyesinin kamuoyuna yanlış yansıtılmasının ayrımcılık olduğuna inanıyor. Basit ve açık. Üyelerimiz haksız yere damgalandıklarını hissetmek zorunda kalmamalı." ifadeleri kullanıldı.

Bu konudaki şikayetlerini İngiltere Eşitlik ve İnsan Hakları Komisyonuna da yazılı olarak ilettiklerini belirten Staples, mason teşkilatının gelecek 6 ay boyunca halka açık etkinlikler yaparak teşkilatla ilgili soruları yanıtlayacağını da duyurdu.
İlanda locanın adresini de veren Staples, kendisine mektup yazan herkesin sorularını yanıtlayacağını kaydetti.
[...]
no one

Şubat 09, 2018, 09:50:52 öö
Yanıtla #26
  • Orta Dereceli Uye
  • **

http://www.ugle.org.uk/  sitesinden de görebilirsiniz. #ENOUGHISENOUGH 
no one