Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yehova Şahitleri  (Okunma sayısı 14271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 21, 2012, 12:46:58 ös
Yanıtla #10
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sevgili Dostlar (elbette son aşamada Sayın Hypatia ve Sayın Bulgaria öncelikli),

Yahova Şahitleriyle bağlantılı olmak üzere yaptığınız paylaşımlara acaba katılır mıydım; bilemiyorum. Önceki yazılarımda Charles Taze Russel ile bağlantılı görüşlerimi okumuşsunuzdur ya da okuyabilirsiniz.

Sorun şurada ki, benim görüşlerimin o şekilde oluşu, bu başlığın bu bölümde açılışından ileri geliyor; kişinin değerlendirilmesinden değil. Hani bu başlık forumun "Diğer İnançlar" bölümünde açılmış olsaydı, ben de bu konuyla bağlantıı bir şeyler biliyor olsaydm, o bildiklerimi bu forumda paylaşmayı uygun bulsaydım, katılabilirdim belki.

Fakat böylesi olmuyor dostlar... Burası bir masonlar sitesi ve bu bölüm de Masoluk ile ilgili soruların sorulacağı, yanıtların verileceği, gerekirse o konu üzerinde diğer paylaşım ve tartışmaların yapılacağı bir bölüm. Uygar insanlar olarak bu özelliklere dikkat etmemiz gerekmiyor mu sizce?

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 21, 2012, 01:13:54 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

Sevgili Dostlar (elbette son aşamada Sayın Hypatia ve Sayın Bulgaria öncelikli),

Yahova Şahitleriyle bağlantılı olmak üzere yaptığınız paylaşımlara acaba katılır mıydım; bilemiyorum. Önceki yazılarımda Charles Taze Russel ile bağlantılı görüşlerimi okumuşsunuzdur ya da okuyabilirsiniz.

Sorun şurada ki, benim görüşlerimin o şekilde oluşu, bu başlığın bu bölümde açılışından ileri geliyor; kişinin değerlendirilmesinden değil. Hani bu başlık forumun "Diğer İnançlar" bölümünde açılmış olsaydı, ben de bu konuyla bağlantıı bir şeyler biliyor olsaydm, o bildiklerimi bu forumda paylaşmayı uygun bulsaydım, katılabilirdim belki.

Fakat böylesi olmuyor dostlar... Burası bir masonlar sitesi ve bu bölüm de Masoluk ile ilgili soruların sorulacağı, yanıtların verileceği, gerekirse o konu üzerinde diğer paylaşım ve tartışmaların yapılacağı bir bölüm. Uygar insanlar olarak bu özelliklere dikkat etmemiz gerekmiyor mu sizce?

Sayın ADAM. Burada sayın hypatıa yehova şahitlerinin bakış açısını bir masonun o karakterde olamayacağından bahsetmiş yehova şahidi ve mason kıyaslaması mevcut. Ben temelde masonlarla benzettiğim yönleri olduğunu söylemeye çalışıyorum.. Hani konu ile ilgili paylaşmak istediğiniz birşey varsa lütfen paylaşın.. Şurada ayda yılda bir konu açıyorum onuda burası yanlış orası doğru diye mesajlarla sekteye uğratıyorsunuz. Ben site yönetiminden burasının yanlış yer olduğuna dair bir uyarı almadım kaç gündür konu açık ! Ki forum yetkilileri tarafından konu taşınmamış ve silinmemiş.

Yinede teşekkürler.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Nisan 21, 2012, 03:48:53 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın BULGARIA'nın açmış olduğu bu başlığı yeni fark ettim.

Ben Yehova şahitleri ile ilgili pek fazla bir bilgiye sahip değilim. Bir inanç sistemi olduğunu ve kendisini bir din olarak tanımladığını biliyorum sadece.

Bunların ışığında Sayın BULGARIA' nın soruları hakkında kendi fikrimi yazabilirim:

1- Benim bu forum sayesinde öğrendiklerime göre Masonluk Yehova Şahitleri'ne diğer inanç sistemlerine nasıl bakıyorsa öyle bakıyordur... Peki bu nasıl bir bakıştır? Söyleyeyim; bence ilgilenmiyordur. Çünkü Masonluk için önemli olan kişinin mensubu olduğu din veya inanç sistemi değil, kendisidir. Kişinin herhangi bir dine veya inanç sistemini benimsiyor olması Masonluğu pek ilgilendiren bir şey değildir. Ben bu forumdaki bilgilerden biliyorum bunu.

2- Bu soruda adı geçen kişi ve onun Masonlukla olan ilişkisiyle ilgili bir bilgiye sahip değilim. Sayın BULGARIA veya konu hakkında bilgi sahibi üyelerden katkılarını beklerim.

3- Sayın BULGARIA bir Yehova Şahidi olduğunu belirttiğine göre bu soruya sanırım en iyi o ve masonlar cevap verebilir.

Çok ilginç bulduğum bu konuya sayın BULGARIA' nın ve forumumuzdaki masonların katkılarını bekleriz.

enelsır

Nisan 21, 2012, 05:43:08 ös
Yanıtla #13
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Sayın enelsır'ın çok güzel bir şekilde belirtmiş olduğunun ötesinde denilebilecek bir şey olmadığı, konunun Masonluk ile uzaktan yakından herhangi bir bağlantısı bulunmadığı ve masonlar ile de bireysel eğilim ya da bağlantıları dışında bir ilginin bulunamayacağı gerekçeleriyle, konuyu daha fazla sekteye uğratmamak (!) için, bir diyeceğimiz olsa bile deten caydığımızı belirterek ve sayın Yehova şahidine de şehadetinde başarılar dileyerek sözümüze son verelim.

Verdik! 
« Son Düzenleme: Nisan 21, 2012, 05:46:36 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 22, 2012, 08:02:41 ös
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

yorumlara sürekli memnuniyetsizlik ve yargılayıcı yaklaşımlarda artık tadı kaçırır hale geldi.  Anlaşılan burası insanların kusurlarını cımbızla aranır  bir yerden başka bir yer değil. Buyrulsun burası sadece mason muhabbeti olsun dicem ama onlardan da çıt yok. O halde burada ne işimiz var. Bilgiyse, bunun çok daha alası kaynakları var.  İnşallah bir forum sitesi açarız; İnsanlara verilen bilgiler  ve onlara olan yaklaşımlar belki biraz ibret olur. Çocuk gibi azarlanmak ve kişileri rencide etmek bir şey getirmez. Kimsenin burada kaprislerini ve egolarını doyuracak halimiz  yok.
Bir şeyler paylaşmaya giriyoruz sitrese uğruyoruz.

Buyrulsun kendi bahçelerinde oynasınlar, ne işim var ki burada
Sevgi ile kalın

Nisan 23, 2012, 07:33:04 öö
Yanıtla #15
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Bulgaria, 3 soru sormuş. Sonra yorumlarda bulunulmuş. O ilk üç soruya soyle yanıt versek;
1- masonluk uyelerinin hangi dine inandigini onemsemez. Vicdan, inanc ve dusunce ozgurlugu var nihayetinde. Masonluk sadece Yüce bir Güce inanma şartını arar. 2- C. T. Rusell'in Masonluğa girmiş çıkmış olması hususunda bir sey diyemem. Araştırmadım. 3- Masonluğun hicbir dini düşünceyle organik-inorganik bir bağı bağlantısı yoktur, olmaz da.
Kısası çe özü itibariyle budur.

Saygılarımla.

Nisan 23, 2012, 12:55:13 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Agresifligi gectim, ciddiyeti bile takinmadan once insanlarin aklina getirmesi gereken sey bana gore basitce sudur; hepimiz uzayda ilerleyen organik bir uzay gemisi uzerinde yasamakta olan konusan maymunlariz.

Tartisan insanlar gordugumde ortamdaki igrenc otorite kokusu beni inanilmaz rahatsiz ediyo. Sadece gecmiste yasadiginiz trajedilerden aldiginiz bilincalti negatif birikimiyle golgenizi etrafinizdaki insanlara yansitarak diger insanlar tarafindan daha fazla saygi gorebileceginizi kanitlamaya calisan basit insanlar olmamaniz icin baya bikmadan ugrasiyorum durmam da.

Suan boyle bu tabi. Ozumuzde evrenin sahip oldugu en yuce varligiz. Asagida bu yuceligi az cok bizimle paylasan hayvan dostlarimiz uzerinde uygulanan psikolojik bir deneyin linkini verdim.
http://en.wikipedia.org/wiki/Behavioral_sink

Ruhsal gelisimini bedensel ve bilgisel gelisimiyle tamamlayamayan insanlar cehennem sembolunun ne anlama geldigini anlayamazlar. Tek bir dine mensup olmaya gerek yok. Olayin dinle alakasi yok, butun bilgi zaten dogustan icimizde. Dogum sonrasi kirletilmisligimiz yuzunden saglikli karar alamiyoruz, egonun ne oldugunu bilmeyen insanlar cogunlukta, sonra gelip hic bisey arastirmadan etmeden bilgiler uzerinden tartisip birbirinizi incitiyosunuz.

Bana gore mesajin en guzel parcalarindan bir tanesi sudur;
« Son Düzenleme: Nisan 23, 2012, 12:58:32 ös Gönderen: sahasrara »

Nisan 23, 2012, 02:54:11 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Sayın BULGARIA'nın açmış olduğu bu başlığı yeni fark ettim.

Ben Yehova şahitleri ile ilgili pek fazla bir bilgiye sahip değilim. Bir inanç sistemi olduğunu ve kendisini bir din olarak tanımladığını biliyorum sadece.

Bunların ışığında Sayın BULGARIA' nın soruları hakkında kendi fikrimi yazabilirim:

1- Benim bu forum sayesinde öğrendiklerime göre Masonluk Yehova Şahitleri'ne diğer inanç sistemlerine nasıl bakıyorsa öyle bakıyordur... Peki bu nasıl bir bakıştır? Söyleyeyim; bence ilgilenmiyordur. Çünkü Masonluk için önemli olan kişinin mensubu olduğu din veya inanç sistemi değil, kendisidir. Kişinin herhangi bir dine veya inanç sistemini benimsiyor olması Masonluğu pek ilgilendiren bir şey değildir. Ben bu forumdaki bilgilerden biliyorum bunu.

2- Bu soruda adı geçen kişi ve onun Masonlukla olan ilişkisiyle ilgili bir bilgiye sahip değilim. Sayın BULGARIA veya konu hakkında bilgi sahibi üyelerden katkılarını beklerim.

3- Sayın BULGARIA bir Yehova Şahidi olduğunu belirttiğine göre bu soruya sanırım en iyi o ve masonlar cevap verebilir.

Çok ilginç bulduğum bu konuya sayın BULGARIA' nın ve forumumuzdaki masonların katkılarını bekleriz.

Sayın elesır.

Çok çok teşekkür ederim.

Nisan 23, 2012, 02:55:35 ös
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Sn. Bulgaria, 3 soru sormuş. Sonra yorumlarda bulunulmuş. O ilk üç soruya soyle yanıt versek;
1- masonluk uyelerinin hangi dine inandigini onemsemez. Vicdan, inanc ve dusunce ozgurlugu var nihayetinde. Masonluk sadece Yüce bir Güce inanma şartını arar. 2- C. T. Rusell'in Masonluğa girmiş çıkmış olması hususunda bir sey diyemem. Araştırmadım. 3- Masonluğun hicbir dini düşünceyle organik-inorganik bir bağı bağlantısı yoktur, olmaz da.
Kısası çe özü itibariyle budur.

Saygılarımla.

Sayın skullG. Konuya vakit ayırıp bilgilendirme için yardımcı olmanız beni memnun etti..Özellikle konu hakkında bu kadar konuşulduktan sonra..

Çok teşekkür ederim.

Nisan 23, 2012, 03:00:42 ös
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

yorumlara sürekli memnuniyetsizlik ve yargılayıcı yaklaşımlarda artık tadı kaçırır hale geldi.  Anlaşılan burası insanların kusurlarını cımbızla aranır  bir yerden başka bir yer değil. Buyrulsun burası sadece mason muhabbeti olsun dicem ama onlardan da çıt yok. O halde burada ne işimiz var. Bilgiyse, bunun çok daha alası kaynakları var.  İnşallah bir forum sitesi açarız; İnsanlara verilen bilgiler  ve onlara olan yaklaşımlar belki biraz ibret olur. Çocuk gibi azarlanmak ve kişileri rencide etmek bir şey getirmez. Kimsenin burada kaprislerini ve egolarını doyuracak halimiz  yok.
Bir şeyler paylaşmaya giriyoruz sitrese uğruyoruz.

Buyrulsun kendi bahçelerinde oynasınlar, ne işim var ki burada

Benımde eskiden sürekli her an takipte olduğum bir forumdu. Şimdi yine takip ediyorum artık ama yönetimden hiçbir sorun olmamasına rağmen normal üyelerden konunun yeri burası değil daha önce paylaşıldı ara bul gibi cevaplar insanın hevesini kaçırıyor.Kitaba daha çok yöneliyorum araştırmam gereken yeri buraya yazıp sorucam fakat yine bi uyarı gelir diye geri adım atmaya başladım.