Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Prometheus  (Okunma sayısı 29212 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 02, 2011, 11:24:39 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Temyiz ve karar düzeltmeden bahsedilmiş durumda ve yine insanların istediği gibi konuşması yazması ve davranması hususlarından bahsedildiğini görüyorum.

Öncelikle şu hususu unutmamak lazım içinde bulunduğumuz forum bu forum yaratanların varlık alanıdır. Bizler de o varlık alanında gezen kalan yada ikamet etmeye çalışan göçebeleriz.

Bu forumun sahipleri de hali ile onun kanun koyucularıdır. Bu nedenle de sınırları belirlemeleri ve cezalandırmaları düzeni sağlamak adınadır.

Ayrıca unutmayalım; "Mahkemeler adaletin göstergesi değildir. Sadece adalete şans yaratırlar..."
bekle, izle, gör, hisset, anla...

Haziran 03, 2011, 12:02:05 öö
Yanıtla #11
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hadiseyi abartmasak olmaz di mi? Dogrudur buradi bir forum, buranin kurallari var, onlari koyan vr uygulayanlar var, genis bir hosgoru ya da tolerans var, var oglu var... Ama mahkemeyle burayi niye ozdeslestiriyoruz ki? Hos mahkeme kararlari elestirilmiyor mu? Yasa yapicilik ayri bir zanaat yasa yorumculari ayri. Bazen guzel kurallar vardir ama yorumu kotu olunca garabet bir durum ortaya cikar. Ornegini gorduk. Gerekli bir kuralin kotu bir yorumu vicdanlarda karsiligini bulmadi ve elestirildi.

Kimse kusura bakmasin, ne islah edilebilirim ne birilerini islah edebilirim. Ne de buradaki kurallari kabul etmis olmam onlarin kotu uygulanmasina ses etmem anlamina gelir. Hele kurallarin uyelerin islah maksadiyla kondugunu dusunup buna yonelik islem yapmak asla kabul edilemez benim acimdan. Ben buradaki kurallarin en cok sinirinda dolasan uyelerdenim. Ama eger bana yaptirim islahim Amaciyla uygulanmissa kimse kusura kalmasin islah olmam.

Elestiririm ve soz ozgurlugunu savunurum. Bu ulkede bu toplumda konusma dendigi icin bu haldeyken kimse alinmasin ben konusurum. Hosunuza mi gitmedi uslubum okumayiniz efendim! Ama oyle koru korune heeee diyemem meeee demedigim gibi

Koyunlastirilamayanlardan Zagzagel, hassaten isyankarliklarini sunar.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Haziran 03, 2011, 07:23:44 öö
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

::)
Alıntı
Hosunuza mi gitmedi uslubum okumayiniz efendim!

Haziran 05, 2011, 06:02:44 öö
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Alıntı
Hosunuza mi gitmedi uslubum okumayiniz efendim!

Bu kadar "yanlis ve cesur" bir ifade gormedim. Bana gore ceza gormesi gereken bu ifade, bu dusunce yapisidir. Nitekim bence Prometrus da bu mantik ile ceza gordu.

sevgilerimle
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Haziran 05, 2011, 10:16:22 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Her düşünce akımı, her inanç kendi kahramanlarını yaratmak zorundadır.
Buna sadece kahramanlarını demek yanlış olur, kendisini destekleyecek, övecek tarih de olabilir bu, hatta müzik, çizgi film kahramanı bile olur.
Akıl mantık, bilgi içermesede savunurlar. Saçma değerler ortaya konulur, olmadık yakıştırmalar yapılır ve kasıtlı olarak tarih bile bozulur.
Önemli olan bir kahramana, bir tarihe duyulan ihtiyaçtır. Herkesin onaylayacağı, bütün erdemlere sahip bir geçmiş ve birileri olmalıdır. Böylece ortak bir payda yaratılmaya çalışılır.

Günümüzde hiçbir başarısı olmayan bu osmanlıcıların osmanlıya sarılmaktan başka hiç bir çareleri yoktur.
Bu gün bütün islam devletleri her konuda yerlerde sürünmektedir. Ellerinde avuçlarında başarılı olmuş tek bir ülke, devlet yoktur.
Bu yüzden çok büyük topraklara sahip olmuş osmanlı kahraman yapılabilecek, kendi inançlarını haklı gösterebilecek bir kahraman adayına en yakınıdır.
Zaten bu sadece onlara has bir şey değildir. Amerikalılar zagor'la, yüzbaşı Tommiks ile kendilerine uyan kahramanlar yaratmışlardır. Mantık gerekmemektedir.
Bizdekiler de osmanlı padişahalarını da zagor tenay gibi, kaptan amerika gibi görürler, bencede anlamsız değildir.
nur tarikatının kahramanı saidi kürdi dir. Bu kişi padişah tarafından deli denip hapse atılmıştır. Şimdi nurcularla bu osmanlıcıları karşılıklı oturtup tartıştırmak lazım aslında.
Ama olsun, her iki taraf içinde sorun yoktur. Padişah ülkesini satmış kendi poposunun derdine düşmüş olsa bile en büyük padişahtır.
saidi nursi, hiçbir mücadeleye girmeyip ona buna yalakalık yaparken, özgür insan olup çıkmıştır. Aynı şekilde fettullah gülende bu inancın zorla kahramı yapılmıştır.
Hani şu Şıh uçmaz, mürid uçurur lafı da buradan çıkmıştır. Salya sümük ağlayan bir adamı dinin için savaşan gözü pek bir kahraman yaparlar, sorun değil yapsınlar.

Ancak şurada bir sorun var ki, takiye yapan bu kesim, kendilerini olduğunun tam tersi gösteren şahsiyetsiz, kaypak kişilerdir.
Zaten fettulah gülenin, gerekirse orucunu bozacaksınız, içki içeceksiniz demesi de bundandır.

Ben niye birileri tarafından sevilmiyorum?
Çünkü yaratmak istedikleri kahramanlara saldırıyorum, hemde fütursuzca. Bir kısım dini kahramanlar yaratmaya kalkar, karşısında saygısız bir Prometheus vardır. Bir kısmı tarihdeki bazı devletleri, bazı ulemaları kahraman yapmaya kalkar karşılarında yine ben olurum.
Bu ulemaların dünya tarihinde, insanlık tarihinde hiç bir ete dişe dokunur değerinin olmaması konuşulmaz da ecdat diye bir yerlerden tutunulmaya çalışılır. Hatta burada gördük ki kutsal bile yapılabiliyor.

Ancak şöyle bir şey var ki, sadece kendine inanaların ve savunduğu değerlerinin ispatlı doğru olmasına rağmen,
düşmanlarınca da kahraman ilan edilen ATATÜRK bütün bunların haricinde tutulmak zorundadır. Çünkü başarıları ortadadır. Eseri de ortadadır. Bana geleceği sunmuş minnet duyduğum bir insandır. Onun bu konularla ilgili sözlerini unutmayacağım gibi, herkese de kafasına kakarım.

Çünkü, "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır."K.ATATÜRK

Bu cümlelerden hareketle;
Benim bu günkü kahramanıma, vatanıma ve cumhuriyetime ve onun değerleri olan; dilbirliğine, bayrağına, bağımsızlığına dil uzatanlara tabi olarak savaş açmaya hakkım vardır.
Bu gün soytarı diyebileceğimiz fettullah gülen polis teşkilatıma el atıyorsa, diğer inanç sahipleri yargıyı, üniversiteleri ele geçiriyor
ve kadrolaşıyorsa, benim bu tür insanlara sahip çıkanlara söylediklerim hakaret değil, en başta kendimi, insanlığımı, geleceğimi savunmamdır.

Fikirlerinizi açıkça söyleseydiniz ve bunun için seni yokedeceğiz deseydiniz belki saygı görürdünüz. Ama benim yanımdaymış gibi görünüp arkamdan kuyumu kazana nasıl anlayışlı, saygılı veya toleraslı davranabilirim. Söylediklerinde dürüstmü nerden bileceğim?
Bana 500 yıl önceki ulemanın savunmasıyla gelmeyin, bana fettullah güleni överek gelmeyin, bana deli saidi kürdi ile gelmeyin.
Bunlar uydurulmuş ucube ve şerefsiz kahramanlardır.

"Umumi şerefsizliğin enkazı altında, şunun bunun şahsi şerefi de yerle bir olur"K.ATATÜRK
Yani bu kişiler sadece kendilerine zarar vermiyorlar, bizleri ve geleceğimizide yok ediyorlar.

Masonlarda dahil, herkesin aşağıdaki cümleden kendisine pay çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Beni de çok ezen bir sözdür. Bu yüzden bildiğim kadarıyla konuşmaya, itiraz etmeye çalışıyorum.

"Asıl önemli olan ve memleketi temelinden yıkan, halkını esir eden, içerdeki cephenin suskunluğudur."K.ATATÜRK

Gelelim sayın nomen est omen'e,
1)-Cımbızla laf çekmek:
a)söylenilen sözü yontmak,ayıklamak,istediğiniz şekle sokmak.
b)Kocaman bir konuda anlatılanların aralarından tel tel,iplik iplik bir kaç ifadeyi çekip alıvermek.

Sizin görüşleriniz, inancınız size, benim ki bana.Belki bir gün kapıyı çalarsak, hangi kapıyı çaldığımıza göre sorarlar bize İnandığın bişeyler var mı cinsinden:)

Kapıydı, pencereydi inanır mısınız dediğiniz gibi hiç beklemediğiniz anda bir anda açılıveriyor, o şekilde de kapanabilir.

4 satır yazıda 16 kelimeden oluşmuş koca bir cümleyi cımbızla değil penseyle bile alamazsınız. Diğer yazınızda ise 10 cümle var.

2)-Birincisinde;
Belki bir gün kapıyı çalarsak, hangi kapıyı çaldığımıza göre sorarlar bize İnandığın bişeyler var mı cinsinden:)

İkincisinde;
Mason olacağım ya da oldum diye inanacak birisi olsaydım, kendimi bu kadar kasmama gerek olacağını sanmıyorum.
İşin içinde çelişki var zaten.ÖMBL ne bir dine inanmanızı ne de yaradana inanmanızı sizden bekliyor.
Yalancıktan inanacağıma gayrimuntazamda olsa o kapıyı çalabilirdim

Burada da bir çelişki açık, madem başka alternatifiniz var, niye birinci cümleyi kurdunuz? Ve niye gülümsüyorsunuz?

3)- İleride mason olmayı düşünüyorsanız, çIkarlarıma uyuyor diye "göründüğünüz" daha başka doğrularınız var mı?
Mesela ülkenizi sevmek, Ulusalcı olmak, yardımsever olmak, çıkarcı olmamak gibi...

4)-Ecdat için;
Bana ecdadımıza saygısız davrananın cezalandırılacağını söylüyorsunuz. O zaman Adolf Hitlere laf söylemeey hiç kimsenin hakkı yoktur ve saygısızlık etmiştir.
Çünkü bu gün hala onun peşinden giden bir kısım Alman gençliği vardır. Ve ecdatlarına hakaret ettirmezler.
Hem ecdatlarınız savaşdaki kahramanlıkları ile övüneceksiniz hemde o ülkeler gönüllü teslim oldular diyeceksiniz. Yok böyle bir komedi.
Ya padişahlarınız fazlasıyla şişirildi, yada davul zurna ile o ülkeleri almadınız. Sipahiler ellerinde kılıç yerine zurna taşıdı sanırım.
Bizler osmanlının çocukları değiliz. Sizlerin ana babanızın sarayla olan ilişkilerini bilemem ama benim annem Türktü, babamda, ecdadımızda Türktü.

5)-Ben hayvan değilim, ıslah etmeye çalışmayın, başaramazsınız.

Hala burada yazı yazıyorsam, asla kıramayacağım bazı büyüklerim ve dostlarım sayesindedir.
Sayın Alşah, sayın enelsır, sayın oasis, sayın Mustafa kemal(kendisini hiç sevmem), sayın Eser, sayın simyrnali, sayın Zagzagel, sayın sahnesarsan, sayın ADAM
Hepinize dostluğunuzu, samimiyetinizi bahşettiğiniz için minnettarım.
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 02:44:45 öö Gönderen: Mustafa Kemal »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 05, 2011, 11:37:57 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn Prometheus

Bugün Sn ADAM,Potentate skullG ve Noah arasında '' Masonlukta Nokta'' ve '' Masonluktaki ant yemininin'' niteliği konularını  okurken aklımdan bu geçmişti.Belkide taban  tabana  zıt fikirleri savunurken olayın  hiç bir şekilde kişisellesmemiş  olması tartışma dediğin böyle olur dedirtti.Ben her iki  farklı  görüşü  okurken  aynı derecede keyif  aldım.Örnek de olmasına  açısından  kendilerine  bir  kez daha  teşekkür ederim.
Sn Prometheus görüşleriniz kadar  bunları ifade ediş seklinizde çok  önemlidir.Kendi  özeleştirisini  yapmadıktan sonra kimse ıslah edilemez bu konuda hemfikiriz.Kimi  zaman  yazdıklarınızı  bende   beğenerek okuyorum ama kişiler hakkında hakaret  boyutuna  varan kelimelerle '' futursuzca saldırmak'' ki  bu  ağzına geleni  söylemek olmamalı, bu  konuda aynı beğeninin devam ettiğini  söyleyemem.Temennim  görüşleriniz her ne  olursa olsun bunları  aktarırken seçtiğiniz kelimelerin daha nitelikli (seçilmiş) olmasıdır
Saygılarımla
AquA
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 12:01:08 öö Gönderen: AQUA »
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Haziran 05, 2011, 11:54:18 ös
Yanıtla #16

sn. prometheus
doğru, Zeus bile başarısız olmuştu ıslah konusunda, ama genede dönüşünüzle forma bir renk daha katacağınızı düşünüyorum,               bir eksik renklidense bir fazla renkli daha renklidir
hoşgeldiniz
sevgiler...saygılar...
yenilmek te iyidir, mühim olan her seferinde yenilsende , daha iyi olarak yenildiğini bilmektir

Haziran 06, 2011, 12:17:00 öö
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın sahnesarsan, iltifatınız için çok teşekkür ederim.

Sayın AQUA, tekrar açmaya çalışayım. Ben ingilizleri sevmem, ancak takdir etmem gereken yerler de çoktur. Ancak ikiyüzlü davranan insanlara hangi noktada anlayış gösterebilirsiniz? Bu gün iktidar çıkıp diyor ki, "Konuşalım ne var bunda?" Amaç konuşmak mı sizce? Asla, amaç değerlerimizin içini boşaltmak. Laikliği, demokrasiyi bunlarla tartışabilir miyim? Amaçları bu mu sizce?
Asıl hakaret onların oynadığı ikiyüzlülüktür.
Bir sürü aydınımızı hapislerde çürütüyorlar, sonra kalkıp onlar fikirleri yüzünden içeride değil diyorlar. Doğrumu sizce? Bence yalan, nasıl bir tolerans göstermem gerekir onlara?
Her fikirden insana saygı gösteririm, üstelik ben din düşmanı da değilim. Sanırım dinleri de bir çok kişiden de daha iyi biliyorum. Keşke burada bir ateist olsaydı, bunu hepimiz görebilirdik. Ancak takiye yapanlara ne yapabilirsiniz bana anlatın lütfen? Adam benden daha çok ATATÜRK'çü, ben ağzımı açmadan istiklal marşını söylemeye kalkıyor ama niyeti başka. Bu gün cumhurbaşkanı ve başbakan, "Cumhuriyet bitmiştir" demiş insanlar değil mi? Şimdi anayasa yapacaklarmış, inanıyor musunuz? Bunlar şeriat istemiyorlar mı sizce?
Savaşlar bile mert insanlarla yapılır.
Ben kime mason olduğu için hakaret ettim? Kime sadece müslüman diye hakaret ettim? Bütün yazılarımı inceleyin lütfen, osmanlıcılardan, fettulahçılardan, vatanı bölmeye çalışanlardan, dil birliğimizi çürütmeye kalkanlardan, çok bilmişlerden başka kime ne tür bir hakaret etmişim?
Bu güne kadar çevremdeki bir sürü insana bu konuda yıllardır hoşgörü ile baktım da ne oldu? Kaçı beni anlayabildi sizce? Üstelik şeriat geldi yerleşti bile ülkemize, bakın mahkeme salonlarına, bakın üniversitelere. Hoşgörü ve saygı için vaktimiz sabrımız kaldı mı sizce?
Gerçek hayatımda beni tanısaydınız, sanırım buradaki konuşmaların hiçbiri geçmezdi.
Sanırım bu şekilde anlatabilmişimdir.

İlave etmek istedim: Burada benimde yaptığım bazı tartışmalar beğenilmişti. Demek ki kişiye veya konuya göre değişiklik oluyor. Bu da normal değil mi?
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 12:40:38 öö Gönderen: Prometheus »
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Haziran 06, 2011, 12:56:36 öö
Yanıtla #18

Sayın Prometheus,

Savunmanızı okuduğum zaman, tasvir ettiğiniz kişilikleri bu forum üyeleriyle çakıştırmakta zorluk çektim. Ben burada, bu ülkeyi bölmek, bu ülkenin dilini parçalamak, devrimleri tersyüz etmek, şeriat getirmek vb. için takiyye yapan kişiler arıyorum ama bir türlü bulamıyorum. Acaba siz, salt sizin gibi düşünmüyor diye karşınızdaki kişiyi kafanızda öcüleştiriyor olmayasınız? Bence kesinlikle böyle. Çünkü sizden ben de nasibimi şu yakın zamanda almıştım hatırlarsınız. Kendimden biliyorum yani. Cezayı da muhtemelen bu yüzden aldınız. Kafanızda kurguladığınız hayali bir günah keçisine bu forumda reel kimlikler biçiyorsunuz.  Değirmene karşı savaşıyorsunuz. Eğer gerçekten dedikleriniz doğru olsaydı, yani kötülük etmek, öldürmek, yıkmak, kapamak, baskılamak vb. için burada bir takım insanlar olsaydı, ben de belki ceza sorumluluğuna girerek hakaret vb. ederdim. Ama böyle insanlarla ben burada karşılaşmadım.

Size bir metod önereceğim. Bu forumda, "üyeler" kısmında, her üye için başlık açılıp o üye hakkında şahsi kanaatler yazılabiliyor. Ne güzel, sevdiğiniz üyeleri yazmışsınız. Sevmediklerinizi de yazın, biz de bu olası vatan hainlerini, şerefsizleri, takiyyecileri vb. tanıyalım. İthamlarınız çok ciddi çünkü. Sizinle ben de bu zamana kadar birçok polemiğe girdiğim için, ben de kendimden şüphelenmeye başlıyorum artık. Girin, kapsamlı bir şekilde suçladığınız üyelerin söylemlerini de alıntılayarak, yani delil göstererek, ithamlarınızı kanıtlayın. X üye için bunu diyorsanız, girin," şurada şöyle şöyle söyledi, dolayısıyla bu üye böyledir" deyin.  Siz, kendinizi cesur olarak tanımlıyorsanız, cesur olduğunuza inanıyorsanız, takiyyecilerin kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaktan da korkmazsınız diye düşünüyorum.

Tabi gerçekten öyleyseler...

Bu üye profillerinin altına yazarken, aslında olayları ne kadar büyüttüğünüzün de farkına varacağınızı, ben bu ithamları nasıl yapmış, uslubumu nasıl haksızca sertleştirmişim diye de kendinizle yüzleşeceğinizi bildiğimden bunu yapmanızı size tavsiye ediyorum. Kafanızdaki düşman ile gerçek düşmanı ayırt edebileceğinizi düşünüyorum. Yok ben kafamdaki düşmana inanayım, analizle yüzleşmeyeyim diyorsanız da kendiniz bilirsiniz. Dediğim gibi, vatan haini, Atatürk düşmanı, şeriatçı vb. diye nitelendirdiğiniz insanı sadece deliliyle, yani yazdığı yazıyla alıntılayacak ve ithamlarınızla bu söylemleri bağdaştıracaksınız. Eğer savunmanıza inanıyorsanız, bu sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. Eğer dediklerinizin doğru olduğuna inanıyorsanız, bu sizin için bir nevi "savaşmak" olacaktır. Bunu yapın, ve biz de sizin haklı olduğunuza böyle inanalım. Ne dersiniz hoş olmaz mı?
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Haziran 06, 2011, 01:18:00 öö
Yanıtla #19
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sayın poperist,
fettullah gülen, sultan ikinci abdulhamit, tayyip erdoğan, akp vb. buraya üyeyse dedikleriniz yaparım. Çünkü ben isim olarak şu kişi demedim. Bütün yazılarıma bakabilirsiniz, bunları savunan herkesin karşısındayım.
Demedim demesine ancak, onları savunanları tabi ki kasettim. Bizim insanımız çok aydın olmamasına rağmen yapıp yapıştırmayı çok sever. Bu cahilliğinden dolayı çok da bilmiştir. Bu bilmişliği de ülkemize hep zarar vermiştir. Bakın yıllardır yaptığı tercihler nelerdir.  Ben bilgili bir insan değilim, ancak benim burada savunduğum fikri biliyor musunuz? Sakın biliyorum demeyin, çünkü hiç anlatamadım. Sadece Yunus Emreyi sevdiğimi söyledim. Dinsizim demedim, dinciyimde demedim. Komünistim de demedim, komünizm gelecek demem ayrı bir şeydir. O gelecektir, süreçtir. yani kişisel tercihler onun gelmesine engel olamayacağı için söyledim.  Ulusalcıyım demedim, ancak emperyalizm karşısında ulusalcılık tek silahtır. Komünizm karşısında ulusalcılığı savunmam, hatta karşısında olurum.
Popper'in yanlışlama metodunu biliyorum ve pek de beğenmemiştim, bunu yapmadan şöyle yapacaksınız demek çok da mantıklı gelmedi, üstelik işe de yaramıyor.  Popper konusunda neredeyse cevap bile vermedim. Çünkü haddim değil. Yeri geldiğinde belirtmem sizi sevmediğim anlamına gelmez, sizden üstün, bilgili  olduğum anlamına da gelmez. Ancak size başka sebeple karşı olduğumu yukarıda açıkladım.
Şimdi bahsettiğim kişileri savunan herkes bundan kendine pay çıkarabilir.
Böyle kişileri seçebilirmisiniz? Sanırım.
Yeterince açıkmıyım? Yada yeterli mi bunlar?
« Son Düzenleme: Haziran 06, 2011, 01:23:07 öö Gönderen: Prometheus »