Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Norvecteki Fasist Saldiri ve Hurrlyetin Haberi  (Okunma sayısı 29435 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 24, 2011, 06:16:41 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Oncelikle link: http://www.hurriyet.com.tr/planet/18328166.asp?gid=381

Breivik diye bir manyak Norvecte bir saldiri duzenledi. Gericiligin, fasizmin, bagnazligin yalniz Ortadogu ulkelerine ait olmadigini gosterdi. Fasizmin  gunden gune nasil insanlari zaptettigini, o pek gelismis ulkelerde bile nasil gericiligin kol gezdigini gosterdi. İslam ve gocmen dusmanliginin irkci faaizmin avrupada yayilmasi gelismesi korkunc bir hizla devam ediyor.

Hayatini kaybeden 93 ilerici insani saygiyla aniyorum.

Geleyim linkini de paylastigim Hurriyetin haberine. Bakin nasil basliyor

"Norveç’te düzenlediği saldırılarda 93 kişinin ölümüne neden olan Anders Behring Breivik’in bin 500 sayfalık günlüğü internete düştü. Mason locasına üye olduğu bilinen Breivik’in günlüğünde düzenlemeyi planladığı saldırılar hakkında detaylar ön plana çıkıyor."

Evet araya sikisan bilgi ne? Breivik Masonmus :) bu bence caktirmadan bir baska seyi olaya dahil edip onu da kotuleme. Hurriyet bunu iyi yapar! Olayla alakasi ne? Yok ama olsun. Fazla bilgi ya da insanda yaattigi etki onemli. Breivik Mason!

Haber nasil bitiyor?

Avrupa Tapınak Şövalyeleri Yüksek Hakim Komutanı ve Ulusal ve Yeni Avrupa Vatansever Direniş Hareketi’nin liderlerinden. İngiltere, Fransa, Almanya, İsveç, Avusturya, İtalya, İspanya, Finlandiya, Belçika, Hollanda, Danimarka ve ABD ve diğer ülkelerdeki kardeşlerimin yardımlarıyla”

Arkadas imzasini boyle atmis.

Ama ilgisiz Maaon locasi uyesi lafi ile sondaki kardeslerim lafi birlesirse ne olur? Evet, Komplo Teorisyenlerine gun dogar!

Benim soeularim var

Soru? Mason olmanin sarti neydi?

Soru? O halde bu herifi kim Mason yapmis?

Soru? Sevgili Masonlar, o da tekris olsuguna gore, Bu adama mesela karsilassaniz ve kendini tanitsa Kardesim dwmek zorunda misiniz? Demeyebilir misiniz? Ben sahsen mason olsam, bin kez tekris edilmis olsa da boyle manyaklara Kardesim diyemem.

Baglantisizliklarimla.
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 24, 2011, 07:01:32 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Kisinin yaptigi caniligin ne hristiyanlikla, ne de masonlukla bir alakasi yoktur. Kendisi gün itibariyle üye oldugu locadan resmi olarak atilmistir.

Temmuz 24, 2011, 07:58:38 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayin amerbach, bilgi icin tesekkur ederim. Ben zaten haberdeki hinlige dikkat cektim. Bence bin kez ilan edilse de degisen bir sey olmaz. Cunku olan oldu. Bunun hristiyanlikla alakasi olmayabilir. Dogrudur. Tipki 11 Eylulun İslamla ilgisi olmadigi gibi. Terorun dini yok. İnanc tanimaz. Bagnazligin da dini yok, tassubun da. Ama ilk saldiridan sonra avrupadan yapilan ilk aciklamalar neydi? Koktendinci islamcilar! Noldu koktendinci irkci fasist hiristiyanlarin eylemi cikti. Ama daha hic bir bilgi delil yokken yapilan ilk aciklamalar onemliydi. Bu bakisi yansitti. Haklisiniz bunun Masonlukla da ilgisi yok. Ama yapan tekris edilmis birisi cikti. Bin kez atilsa ne olur? Hala hiristiyan olmayanlari masonluga almayan buyuk localar yok mu dunyada? İsvec bunlardan biri degil mi? Bu bagnazca degil mi? Gectim zenciyi, kadini, ateisti de dusunun yahudiyi muslumani masonluga layik gormeyen bir yapi hala var. Mantikli mi? Mesela bir musluman mason isvecte bir toplantiya katilabilir mi? Olay baska yone kayiyor ama aklima geldi sorayim dedim. Bu sorularin ardinda oyle sorular var ki...
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 24, 2011, 08:46:28 ös
Yanıtla #3

İnsan faktörü.

Masonluk tılsımlarla korunmuş, çok seçici ve sıkı fıkı bir cemaat değildir. Global dünyada böyle bir yapıyı oluşturmak zaten çok zordur. İnsana dair ne varsa, masonluk da bunlardan gayri değildir. Kötü ve fena insanlar, masonlukta da bulunabilir. Henüz bu eylemi yapmamış olan bir çok Breivik bulunabilir. Bu eylemi yapmayacak olsa da söylemleri böyle bir eylemi meşru kılan bir çok mason bulunabilir.

Üst insan, zaten bence toplulukta, cemaatte, birlikte değil, kendi kendine yetişir. Böyle kurumlar ise üst insana son bir cila çekmeye yarar. Verimliliğini arttırabilir. Ama fena insanı, tek başına üst insan yapamaz.

Saygılar
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare

Temmuz 24, 2011, 08:50:01 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Saldırgan birkaç kostüm ile fotoğraf çektirmiş. Birisi de regalia.
Neden sadece bu kıyafet öne çıkartılıyor diye düşünürken sn Amerbach'ın ifadesini gördüm.
Ama acaba diye hala da düşünüyorum.

Temmuz 24, 2011, 08:54:35 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Mason locasından atılması ne derece doğru bilemem,
yani sonuçta gay diye yada oğlancı diye atılmıyor (çarpık cinsel yaşamı vardiyede atılmıyor ) locadan, adam öldüren locadan atılır diye bir kanun yok yanılmıyorsam... bana kalırsa mason yada farklı bir etnik yapıya dahil olması yada farklı bir group'a bağlı olması onun yaptıklarını o groupa yada masonlara yükleyeceğini düşünmüyorum...
bana kalırsa gay a nasıl mason olarak kardeşim diyorsanız bu adamada diyebilirsiniz....
yani adam gay mason diye tüm masonlar gay olmayacağı gibi bu adamında yaptıkları masonluğu bağlamamalı....

Saygılarımla ,
418

Temmuz 24, 2011, 08:59:47 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Sayın popperist,

Mantık olarak kesinlikle söylediklerinize katılıyorum.

Mason olabilir, futbolcu olabilir, briç sevenlerden olabilir. Evet insan faktörü. Buraya kadar tamam.
(hadi araştırma safhası eleştirilebilir bir de)

Ayrıca şu düşüncedeyim;
Bu saldırganın regalia ile fotoğrafı ve manifesto(!) sonunda attığı o saçma ünvanlı imza ile aslında bu kişinin Masonluğa da düşman olduğunu ve bunu planlı yapıldığını düşünüyordum.

A kişi bir de 'gerçekten' üyeymiş. İşte orada şaşırdım.

Temmuz 24, 2011, 09:23:40 ös
Yanıtla #7
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin 418,

Affiniza siginarak soyluyorum ki, buyuk yanilgilar icerisindesiniz.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Temmuz 24, 2011, 09:32:08 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sayin 418,

Affiniza siginarak soyluyorum ki, buyuk yanilgilar icerisindesiniz.

Esenlikler,
Laus Deo.
Sayın Laus Deo,

hangi konuda ?

Temmuz 24, 2011, 09:36:39 ös
Yanıtla #9

bana kalırsa mason yada farklı bir etnik yapıya dahil olması yada farklı bir group'a bağlı olması onun yaptıklarını o groupa yada masonlara yükleyeceğini düşünmüyorum...

Bu kısım hariç kalan kısmın tamamında...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz