Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Deprem  (Okunma sayısı 9561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 24, 2011, 04:44:00 ös
  • Aktif Uye

Van ilinde yaşanan bu deprem sanırım hepimizi üzdü. Ama beni asıl üzen Kürt illeri diye facebook ve medyada 'iyi olmuş' diye söylenen sözler. Insan zor durumdaysa dil, din ırk fark eder mi? Ben bu ayrımcılığı anlayamıyorum. Saygılarımla
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 24, 2011, 06:08:30 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Van ilinde yaşanan bu deprem sanırım hepimizi üzdü. Ama beni asıl üzen Kürt illeri diye facebook ve medyada 'iyi olmuş' diye söylenen sözler. Insan zor durumdaysa dil, din ırk fark eder mi? Ben bu ayrımcılığı anlayamıyorum. Saygılarımla

Hep varmış,vardı,şimdi de var, hep te olacak. Nedenleri ortadan kalkmadığı sürece de hep olacak.

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 24, 2011, 07:41:21 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Normal değilmi..Bir adamın,bir kadının bi milletin 20 li yaşlarda evladını öldüren ırk! Bu ırkın evinin yıkılmasına bireylerinin yaralanmasına üzülebilirmi bir insan buradaki yüzeyselliği nasıl kaldırabilir bir baba bir anne bir millet gözünün önünden..Tek taraflı bakılmamalı..Acı içine işlemiş bir millet o acıyı yaşayan ırktan eğitimsiz insanlar diye ayrım yapamaz diye düşünüyorum o acının verdiği etkenlerden dolayı genelleme yapması gayet normal..İsrailde orman yandığında bile yardımına koşan bir millet Türk'ler..Unutmayalım.

Doğru anlaşılmak dileklerimle saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ekim 24, 2011, 07:53:48 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Ben neden bağırıyorum gençlerin eğitimi diye... Seni anlıyorum Bulgaria. İyi bir öğretmen gelip burada çalışmaz, nerde iş yapamaz adam var burada müdür. Bu şartlarda halktan gelecek tepki de terör oluyor. Çünkü öğrendikleri herşey yanlı oluyor.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 24, 2011, 08:14:51 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Normal değilmi..Bir adamın,bir kadının bi milletin 20 li yaşlarda evladını öldüren ırk! Bu ırkın evinin yıkılmasına bireylerinin yaralanmasına üzülebilirmi bir insan buradaki yüzeyselliği nasıl kaldırabilir bir baba bir anne bir millet gözünün önünden..Tek taraflı bakılmamalı..Acı içine işlemiş bir millet o acıyı yaşayan ırktan eğitimsiz insanlar diye ayrım yapamaz diye düşünüyorum o acının verdiği etkenlerden dolayı genelleme yapması gayet normal..İsrailde orman yandığında bile yardımına koşan bir millet Türk'ler..Unutmayalım.

Çok sinirli bi anınızda yazdınız sanırım Sayın Bulgaria.

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 24, 2011, 09:13:45 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Çok sinirli bi anınızda yazdınız sanırım Sayın Bulgaria.

Sinirlilik durumunun geçmesi mümkünmü henüz 3 - 5 günlük bir acı iken..Türk bile olmama rağmen türk kimliği bile taşımama rağmen olanları benim bünyem kaldırmıyor..Sakinleşemiyorum.Yakılan ağıt evrenseldir..Çekilen acı hissedilen acı da..

Sinirlilik tutumum ayıplandıysa afedersiniz.Sinirliliğim yersiz değildir.Manası derindir.

Saygılarımla.

Ekim 24, 2011, 09:14:31 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Ben neden bağırıyorum gençlerin eğitimi diye... Seni anlıyorum Bulgaria. İyi bir öğretmen gelip burada çalışmaz, nerde iş yapamaz adam var burada müdür. Bu şartlarda halktan gelecek tepki de terör oluyor. Çünkü öğrendikleri herşey yanlı oluyor.

Katılıyorum..Anlaşıldığım için mutluluk duygusu salgıladı vücudum.

Ekim 24, 2011, 09:30:59 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın Bulgaria, milliyetçilik ve ümmetçilik kavramının insanlığa hiç bir faydası yoktur. Osmanlı gibi bir dünya devini milliyetçilik akımı kısa sürede atomlarına ayırmıştır örneğin. Benzer sonuçla T.C. de karşılaşmak üzere gibi görünüyor. Farketmemiz gereken şey Kürtler ayaklanırsa Libyada  olduğu gibi bizi yok edebilirler. Kürtlerin ayaklanması için de dışlanması ve Türklerle aralarında sokak çatışmalarının başlaması yeterlidir. Zaten ülkemizdeki Türkler hariç bizi bu coğrafyada isteyen bir Allahın kulu yok. İtmemiz değil tutunmamız gereken bir kavram Kürt kavramı. Bizim ulusalcı düşünürler bunu kavrayamıyorlar kendilerini süpermen filan zannediyorlar ve bizi ateşe atma çabasındalar diye düşünüyorum.. Ki bahsedilen facebook yorumları filan bu ulusalcıların etkisinde kalan insanların terennümleridir diye tahmin ediyorum.

Allah deprem bölgesinde olanlara yardımcı olsun.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2011, 09:39:11 ös Gönderen: Masor1976 »

Ekim 24, 2011, 10:01:37 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Merhabalar,
Hürriyet yazari Ahmet Hakan bugün güzel bir cümle yazmis " Van"i önce deprem sonra fasizim vurdu", ve bunlardan hertarafta bolca var.

Saygilarimla

Ekim 24, 2011, 11:50:38 ös
Yanıtla #9
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Irkçılık - faşizm insanlığın en büyük düşmanıdır.