Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 3 Oyla Rektör  (Okunma sayısı 2426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 09, 2012, 01:11:24 öö

100 vaat verdi, 3 oy aldı, ama seçildi

Siirt Üniversitesi rektör adayı Prof. Erman, 100 ayrı vaat verdi, sadece üç oy alabildi. Ama Çankaya’dan birinci çıkıp rektör oldu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Siirt Üniversitesi rektörlüğüne kendi oyu hariç 3 oy alan ve YÖK tarafından üçüncü sırada ismi bildirilen Prof. Murat Erman’ı atadı. Erman iki aydır sürdürdüğü seçim çalışmalarında ‘’Seçilirsem yapacağım’’ dediği 100’ü aşkın vaade bulunmuştu.

Erman seçim çalışmaları sırasında Rektörlüğe ‘’Kurumsallığı ön plana çıkaran, hesap verebilir, şeffaf bir yönetim anlayışı geliştirip uygulamak için, mensuplarına sorun çıkarak değil, sorunlarını çözen ve hukukun üstünlüğünü ve iş huzurunu esas alan bir yönetim tarzını benimsediğim için’’ aday olduğunu belirtti.

Aralarında ‘’Dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, spor ve yürüyüş alanları oluşturmak, yeni yemekhane binası yaptırmak, ulaşım sorununu çözmek, doğal gazla ucuz ısınma ve kesintisiz elektrik sağlamak, Siirt Fıstığı, Siirt Battaniyesi, bıttım sabunu, Zivzik narı konularında çalışma yapmak, öğretim elemanları için 3+1 ve 4+1 tipi daireler inşa etmek, lojmanlara kesintisiz internet sağlamak, personelin konut ihtiyacı için TOKİ ile iş birliği yapmak’’ gibi konularında bulunduğu 100’ü aşkın vaatte bulundu.

Ancak yapılan seçimlerde, kendi oyu ile birlikte 4 oy alabildi. Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları 26 oyla birinci, Prof. Dr. Ömer Şahin 11 oyla ikinci, Prof. Dr. Murat Erman ise 4 oyla üçüncü oldu. YÖK Genel Kurulu da bu listeye aynen uydu ve Çankaya Köşküne gönderdi. Ancak Cumhurbaşkanı Gül, üçüncü sırada 4 oy alan Erman’ı rektör olarak atadı.

Vatan / 8 Eylül 2012
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Eylül 09, 2012, 02:04:18 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Geleceğin Milletvekili adayını tebrik ederim.  :'(

Saygılar ...

3+1= 4  Tam Masa adamı olduğunun ispatıdır ,tescilli bir şekilde ... :D :D :D
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 30, 2012, 11:30:17 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Her zaman garip şeyler dönüyor bu ülkede, bir süre de dönmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ekim 01, 2012, 09:58:10 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Şahsen en çok üzüldüğüm şeylerden biri, siyasetin bilime egemen olmasıdır. Geçmişte de böyle sahneleri çokça yaşamıştık. Şu 80 darbesi ve 82 Anayasası yok mu ! Herşey o zaman başladı (Şimdi 1961 Anayasasını arayın bakalım bulabilecekmisiniz, öyle bir Anayasa daha hazırlayabilecekmisiniz ? Hiç zannetmiyorum). Acılarını gerek ülke gerek millet ve en önemlisi de gençliğimizin görecek olmasıdır. Siyasetin egemonyası altında bir bilim adamının (Atom Enerjisi Kurumu Başkanının), Çernobil nükleer santralindeki patlamadan sonra, siyasi iradenin baskısı ile çıkıp ta " ülkemiz bu patlamadan hiç etkilenmemiştir" gibi laflar ettiğini de gördük.
       Evet, bir ülkede siyaset yargı  ve bilim üzerinde egemenlik sağlamışsa eğer, o ülkede ne hukuktan, ne bilimden, ne demokrasiden ve nede insan haklarından bahsedilemez. Gerçekten bu gibi durumlarda kendimden çok ülkem için üzülüyorum.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 02, 2012, 12:11:49 öö
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

üzülmenize gerek yok sayın dostlar, bu sonuç cemaatler arası hesaplaşma. Önümüzdeki tehlike maalesef bu, yoksa 3 oy mesele değil.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 02, 2012, 12:51:11 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sayın ruzber,bence de 3 oy mesele değildir. Dikkat ederseniz ben 3 oydan ziyade sistemden söz ediyorum.  Esasen işin içine cemaat lafı girdiği an, başta hukuk olmak üzere bilim, demokrasi, insan hakları  gibi uygar bir toplumun temel hakları zaten kendiliğinden ortadan kalkmış olur.
        Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"