Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Skull & Bones ( Kurukafa ve Kemikler )  (Okunma sayısı 9741 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 25, 2006, 10:26:48 öö
 • Administrator
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 9553
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

SKULL & BONES
Skulls and Bones (Kurukafa ve Kemikler) derneği üyeleri ABD’nin istihbarat
(CIA ve FBI) ile devlet yönetiminin tüm üst kademelerinde yer alırlar. Derneğin başlangıcı Yale Üniversitesinin George Washington’dan bu yana istihbarat
işlerine yönetici vermesiyle başlamıştır.

Kuruluş, Illuminati’nin etkisinde ve muhtemelen işbirliği ile gerçekleşmiştir. 19. yy. ın başında Hegel Illuminati Tarikatına katıldı. Hegel milli ve küresel olayları etkileyerek, tez ve antitezi çarpıştırarak yeni dünya düzenini oluşturacak senteze varmak istiyordu. Amerika’da, Yale Üniversitesinde odaklanan “Kuru Kafa ve Kemikler” cemiyeti bu düşüncenin mirasçısı olmuştur.

Nathan Hale adındaki Yale mezununun heykeli Üniversitenin eski kampusunda, kopyası da Langley’de CIA karargâhının önünde bulunmaktadır. Nathan Hale, üç Yale mezunu arkadaşıyla Amerika’nın ilk istihbarat teşkilatı, George Washington’un kurduğu “Culper Ring”in üyesiydi. Amerikan İstiklâl Savaşından bu yana Yale Üniversitesi ile devlet istihbarat teşkilatları arasında ilişkiler hep en yüksek düzeyde seyretmiştir.

1823 yılında Yale mezunu Samuel Russell Türkiye’den opium satın alarak Çin’e yollamak üzere şirket kurdu. Ortakları arasında Franklin Roosevelt’in büyük babası Warren Delano Jr., Princeton Üniversitesini finanse eden John Cleve Green, Columbia Üniversitesinin inşaatını finanse eden Abiel Low, Joseph Coolidge (torunu Dış İşleri Konseyini kurmuştur) ünlü Perkins, Sturgis ve Forbes ailelerini sayabiliriz.

Samuel Russel’in kuzeni William Huntington Russell 1831-1832 yıllarında Almanya’da tahsil gördü. O tarihte Almanya yeni fikirlerin yeşerdiği mümbit bir sahaydı. Bilimsel metot her sahada uygulanıyordu. 1806’da Napoleon’un ordularına yenilen Prusya’da, yenilginin faturası kendilerinden başka bir şeyi düşünmeyen askerlere çıkarılmış ve gelecek nesillerin daha başarılı olmaları için, Johan Fitche kürsüsünden çocukların eğitiminin devlet tarafından ele alınmasını ve beyinlerinin yıkanmasının gerektiğini söylüyordu.

Georg Wilhelm Friedrich Hegel 1817’de, Berlin Üniversitesinde Fitche’nin kürsüsünü devraldı ve öldüğü 1831 yılına kadar kürsünün başında kaldı. Hegel, Immanuel Kant’ın idealist felsefe okulunu doruk noktasına çıkardı. Hegel’e göre dünyamız bir akıl ve mantık dünyasıdır (reason). Devlet mutlak akıl ve mantıktır ve vatandaşlar ancak devlete hizmet etmekle özgür olabilirler. Hegel Devlet için “Tanrı’nın dünyada yürümesi” veya “nihai sonuç” derdi. Hegel’e göre bu devlet bireye karşı sonsuz hak tanırken, bireyin de görevi devletin bir ferdi olmaktır. Komünizm ve Faşizmin kökleri aynı şekilde Hegelciliktedir.

Russell, Almanya’da, mezuniyetinden önce Illuminati cemiyetine katıldı ve 1832’de Yale’e döndüğünde Alfonso Taft’la birlikte, Almanya’dan aldığı yetki ile, bir son sınıf (senior) cemiyetini, 14 sınıf arkadaşı ile birlikte kurdu. Bu 15 kişi Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyetinin kurucu üyeleri oldu.

Gizliliğe fevkalade önem veren Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti yalnızca Yale Üniversitesinde vardır. Son sınıf öğrencileri, her yıl cemiyete kabul edilecek aday olarak 15 Junior (üniversitenin üçüncü sınıfı) öğrenciyi seçerler. Bu öğrenciler mezuniyetten önceki yılda cemiyete bir tekris töreniyle kabul edilirler. Bir söylentiye göre, her öğrenciye 15000 $ ve bir ayaklı pandül saat verilir. Bu grup bir üniversiteliler arası eğlence grubundan uzak kalarak, mezuniyet sonrasında ülke politikasında egemen olacak gençleri yetiştirir. Cemiyet üyeleri, hayatları pahasına birbirlerini korumaya yemin ederler. Cemiyete üye olanlardan bir kaç ünlü kişi: Taft, Harriman, Rockefeller, Goodyear, Sloane, Perkins, Kellogg, Vanderbilt, baba-oğul Bush’lar, Bush’un son seçimlerdeki rakibi Kerry. Bu son seçimlerde, tarihte ilk defa Kuru Kafa ve Kemikler üyesi iki kişi seçimlere rakip olarak girdiler.

1856’dan itibaren Cemiyet, eski kampüs üzerinde “Mezar” tabir edilen penceresiz bir mabette her Perşembe ve Pazar günü toplanır. İnsanın fani olduğunu hatırlatan, zaman zaman üçüncü derece toplantılarımızı andıran bir ritüel ile çalışırlar. Almanca, ‘Wer War Der Thor, Wer Weiser, Wer Bettler Oder, Kaiser?” ve “Ob Arm, Ob Beich, im Tode gleich” yazıları mabedin duvarlarını süsler. İlluminati’lerde olduğu gibi, cemiyete yeni kabul edilenler bir kod adı alırlar.

« Son Düzenleme: Ocak 25, 2011, 12:18:17 öö Gönderen: dogudan »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.


Aralık 19, 2007, 08:17:18 öö
Yanıtla #1

Dünya'daki en merak uyandıran örgütlerden.
İçinde Türkiye geçen bir cümle var yazıda Russel Türkiye'den opium getirirdi diyor. Bu herhalde bildiğimiz ''Afyon Ticareti'' olmalı. Dünya uyuşturucu pazarında alıcı bir gizli cemiyet üyesi finansör bir devlet tabi ABD-İngiltere ortaklığı karşısında Çin pazar yeride Türkiye ismini hak eden bir örgüt ne diyeyim!


Ekim 31, 2008, 01:49:52 ös
Yanıtla #2

Bu konuda  okuduğum ilginç birkaç yazıyı özetle aktarıyorum.

En ünlü üyelerden biri George Bush'tur. (şimdiki George W. Bush'un babası, eski Amerikan Başkanı) ve George Bush'un da Babası Prescott Bush da grubun bir üyesidir. Prescott Bush'un ünlü kabile şefi Geronimo 'nun kafatası ve kemiklerini çaldığı ve söylenceye görede ''mabet'' denilen yerde yapılan ritüellerde bu kafatasının ve kemiklerin kullanıldığıdır. internette  sayfalar dolusu Kızılderililerin Prescott Bush'a açtığı davaların belgeleri bulunabilir. Şuanda Geronimo'ya ait kafatası ve kemikleri George W. Bush'tan geri istemektedirler. Diye anlatılıyor.

Bir ikinci konu ise sarmaşık ligi denilen aynı Skull&Bones tarzında birleşmiş Üniversiteler arası topluluktan bahsedilmekte A.B.D ve İngiltere'de geleceğin yöneticilerinin aynı yöntemle belirlendiği anlatılıyor. Belli okullar ve bu okullarda okuyan kalburüstü ve tanınmış ailelerin çocukları bu topluluklara girmekte zaten bu okullarda okumanın bir yıllık maliyeti bile çok yüksek ancak sadece bu parayı vermek yetmiyor bir çeşit saklı seçilmiş olmak gerekiyor. Birkaç yazıda Türk üyelerinde olduğu yazılmış.

Ivy League (Sarmaşık Birliği), ABD'nin kuzeydoğusundaki sekiz özel üniversitenin oluşturduğu birlik. Aslında bir spor ligi olarak kurulmuştur, ancak zamanla daha geniş bir anlama kavuşmuştur. Günümüzde Ivy League, akademik mükemmellik, zor öğrenci alma ve elitizm ile bağdaştırılmıştır.

Amerika'da çoğu uluslararası alanda isim yapmış 3.000' i aşkın üniversite ve yüksek okul vardır. En tanınmışları Amerikan üniversiteleri arasında en ünlü isimleri barındıran Sarmaşık Ligi okullarıdır yani Brown, Columbia, Cornell, Dartmouth, Harvard, Pennsylvania, Princeton ve Yale. Sarmaşık Ligi sözü ilk olarak ülkedeki en eski sekiz okul ve kara ve deniz kuvvetlerinin kendi aralarında kurduğu spor ligini tanımlamak için kullanılmıştır ve sarmaşık kaplı üniversite binalarına atıf yapılmıştır. Bu saygın “okulların” öğrencileri kabul etmek için kendi talepleri vardır.


Aralık 21, 2018, 12:18:50 öö
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 84
 • Cinsiyet: Bayan

Bu konu her zaman ilgimi çekmiştir. Böyle açıklamalı olarak bir paylaşımı tüm dikkatimi vererek okudum. Sonsuz teşekkürler Sayın MASON. Özellikle 322 sayısı hakkında bir çok araştırma yaptım kendimce. Sizin de verdiğiniz bilgiler beni çok aydınlattı.

Saygılarımla.
🌿🌞🌿 Sit Lux Et Lux Fuit 🌿🌞🌿


Aralık 21, 2018, 01:50:18 öö
Yanıtla #4
 • Mason
 • Orta Dereceli Uye
 • *
 • İleti: 212
 • Cinsiyet: Bay

Sayın @MASON tükenmişlik sendromuna yakalanmış olsa gerek. Ne forumda paylaşım yapıyor, ne yorum yapıyor. Arada canı isterse foruma misafir gibi bakıp çıkıyor. Kendi kendine kurallar ekliyor çıkartıyor. Dileğim daha fazla katkı yapmasıdır. Bu paylaşım 2006 yılına ait. Acaba güncel midir?

Sevgilerimle


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
2 Yanıt
19407 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 23, 2011, 05:52:15 ös
Gönderen: Süvariler