Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Türkiye’de Denendiği Düşünülen Yapay Deprem Silahı: H.A.A.R.P.  (Okunma sayısı 2245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 14, 2016, 04:12:21 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Nereden duyduğumu hatırlamasamda İstanbul'da deniz veya deprem basınçının yükseldiğini okumuştum. Ağustos ayının ortasında Türkiye daha da sıcaklaşacağı halde soğuyor.

An itibariyle İstanbul'da ki bulutları incelediğimde değişik bir görünümleri olduğunu gördüm. Yine İstanbul'da belirli noktalarda gözüken birden fazla gökkuşakları..

Aklıma da Amerika'nın H.A.A.R.P. adındaki projesi gelmiyor değil. İstanbul'da bizi bir deprem mi bekliyor? İnternette bir yerde okumuştum gerçek mi bilmiyorum. H.A.A.R.P. gemisi Marmara'ya gelmiş ve araştırmalar yapmış. Açıkcası ben bu işten fazlasıyla kıllandım.

Sizin düşünceniz nedir?

Konuyla İlgili Video:

https://www.youtube.com/watch?v=7uFBWHSf1gM&feature=share
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Ağustos 14, 2016, 05:24:30 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Depremler, yerkürenin içerisindeki magmanın etkisiyle oluşan konveksiyon akımlarından yani levha hareketlerinden oluşur.

HAARP ile depremi tetikleyecek bir enerjiyi iyonosferden transfer ettiklerini söylüyorlar bu mümkün değil. Böyle bir enerjiyi oluşturup İstanbul'da ki fay hattına yönlendirmek mümkün değildir.

Depremin oluşum teorisine de uygun değil. Levha tektoniği ve depremler diye araştırırsanız sevinirim.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Ağustos 14, 2016, 05:47:42 ös
Yanıtla #2
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın @burakc depremler hakkında bilgim sınırlı. 17 Ağustos 1999 depreminden sonrasında Marmara fay hattının hala tehlike oluşturduğu ve yine 17 Ağustos ' da olduğu gibi bir depremin bizleri beklediği söyleniyordu. 

Fay hattını hareketlendirerek depremler oluşturulabilir mi? Mesela fay hattına yoğun titreşim versek deprem oluşturabilir miyiz?

İnsanoğlu deprem oluşturabilir mi?

Ağustos 14, 2016, 06:20:07 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Jeofizik Mühendisiyim 6 sene okudum yüksek lisans yaptım halen araştırmaya devam etmekteyim. Bu konuda çalışan bilim insanlarını da takip ederim.

İnsanoğlu kendi imkanlarıyla deprem oluşturamaz. Böyle bir enerjiyi oluşturamaz.

Bahsettiğiniz gibi bir deprem meydana getirmek için bu enerjiyi oluşturmakta yetmiyor. Bu enerjiyi oluşturacaksınız iyonpsferden fay hattına doğru transfer edeceksiniz. Böyle bir şey şuan için bilimsel değil.

Depremi oluşturmayı bırakın şuanki teknolojimizle Depremi önceden belirleyemiyoruz bile.

Depremi önceden tahmin edebilmek için biliminsanları çalışıyorlar ama şuan için sadece olasılıksal tahminler yapabiliyorlar.

Size kandilli rasathanesinin hazırladığı bir metni gönderiyorum. Burada deprem nedir? Nasıl oluşur? Hangi tür depremler vardır ? sorularının cevabı mevcut.

http://www.koeri.boun.edu.tr/sismo/personel/comoglu/depremnedir/index.htm
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein

Ağustos 14, 2016, 06:33:51 ös
Yanıtla #4
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Çok teşekkür ederim sağolun. İşi ehlinden öğrenmek lazım derler. Gerçektende öyleymiş. Demek ki H.A.A.R.P. şehir efsanesinden başka birşey değilmiş.

Ağustos 22, 2016, 12:26:06 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sayın burakc'nin  bir bilim adamı olarak yaptığı kısa açıklama doğrusu beni çok memnun etti. Böyle olmalı. İnsanlar yalan yanlış bilgilendirmelerle yönlendirilmemeli. Ben şahsen tatmin oldum. Ancak; bilimadamı adı altında geçmişte pek çok kişi toplumumuza nasıl bilgiler verdiler bir düşünün. Çernobil'den etkilenmediğimizi bangır bangır anlattılar, hatta çaylarını içerken "nerede o radyasyon " diye kafa tuttular, ama gel gör ki, Ülkemizin kuzey batısı kanserden kırılıyor. O bildirileri yapanlar acaba şimdi hiç utanmıyorlar mı?.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"