Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Demokrasi olmayan bir ülkede Masonlar insan haklarını , bilimi nasil savunacak??  (Okunma sayısı 3105 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2017, 12:54:44 öö

Demokrasinin askıya alındığı,tek elden yönetim sisteminde Masonlar kendilerini nasıl hiseder?Bu sekilde yönetilmekten sesleri çıkmadığı icin memnunlar mi???
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 28, 2017, 03:04:58 öö
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Masonlar devletine bağlıdırlar Lakin Ülkenin gidişatı ktü olunca kendi içinde mücadele başlar . Osmanlıda, selanikteki loca faliyetleri . 8)
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 28, 2017, 10:11:18 öö
Yanıtla #2

Siyasete bulaşmayı reddetmenin cezalarından birisi kendinizden daha değersiz kişiler tarafından yönetilir hale gelmektir. – Platon.       Bazı insanlar yağmanın yasal olunca tüm ahlaksızlığından arınacağını düşünüyorlar. Şahsen bundan daha endişe verici bir durum düşünemiyorum. – Frédéric Bastiat.                                            Bir kandırma ve yanılgının etkisi altında olmasalar insanlar asla özgürlüklerinden vazgeçmezler. – Edmund Burke.                                Eğer yasama organı bir vatandaşın anayasal haklarını kullanmasını engelleyecek bir uygulamaya girişirse hukuksuz olarak hareket etmektedir. Vatandaşın meseleyi kendisi ele alıp o yasa yasa değildir esasına göre hareket etme hakkı doğar. – Yargıç William O. Douglas.                                                                                                        Zorba bir yönetim aldatmaya dayanır, terörle sürdürülür ve sonunda mutlaka kendi içinde ürettiği zehir dolayısıyla telef olur gider. – Albert Einstein.                                                                                             Devlet hukuksuz hale geldiğinde, ya da yozlaştığında – ki her ikisi ayni şeydir-, o zaman sivil itaatsizlik kutsal bir görev haline gelir. – Mohandas Gandhi.                                                                                      Pek çok şeyin yasaklanmasının onları cazip kılan tek şey olduğu görülmektedir. – William Hazlitt.                                                               Tarihsel olarak milli eğitimciliğin en temel güdüsü çeşitliliği boğmak ve sosyal kontrolu kurumsallaştırmak olmuştur.– Jack Hugh
Farklı olma hakkımızı kaybettiğimizde, özgür olma imtiyazını kaybederiz. –Charles Evans Hughes.                                                       
Yasakçı düşünce bir insanın iştahını ve arzularını kontrol etmeye yönelik girişimlerde bulunduğunda ve suç olmayan şeylerden suç yaratacak yasal düzenlemeler getirdiğinde aklın sınırlarının dışına çıkmış olur. Böyle bir yasaklama yasası devletimizin de temel kuruluş prensiplerine aykırı bir darbe indirmiş olacaktır. – Abraham Lincoln.                                                                                                         Kitle halinde işsizlikler ve ekonomik krizler serbest pazarın değil tamamen hükümetlerin ekonomiye müdahalelerinin bir sonucudur. – Ludwig von Mises.                                                                                 Almanya’da,. önce komünistler için geldiler, sesimi çıkarmadım çünkü komünist değilim. Sonra Yahudiler için geldiler, sesimi çıkarmadım çünkü Yahudi değilim. Sonra Katolikler için geldiler, sesimi çıkarmadım çünkü ben bir Protestan’ım. Sonra benim için geldiklerinde artık karşı çıkacak hiç kimse kalmamıştı. – peder Martin Niemoller, 1937 yılında Gestapo tarafından tutuklanan alman Luteryen rahip.
İktidarların beceriksizlik ve tembellikle büyük miktarlarda paraları çarçur ettikleri inancı yaygındır. Ancak bu bir yanılgı, çünkü bu büyüklükteki paraların israf edilebilmesi gerçekte muazzam bir  gayretli ve ayrıntılı bir planlama gerektirir. – P.J. O’Rourke.                 İktidar halktan korkarsa bu özgürlüktür. Halk iktidardan korkarsa bu tiranlık olur. – Thomas Paine.                                                                Kaygı verici olan şey bazı insanların bir şeyi sevmedikleri söyleminden onu hükümetin yasaklaması gerektiği söylemine rahatlıkla geçebilmeleri. Bu anlayış sürerse özgürlük uzun süre ayakta kalamaz. – Thomas Sowell.                                                           Sayın Anarchosa: Yukarıda paylaştığım düşünceler benimde düşüncelerim.Birlikten kuvvet doğar.Tek olduğumda sesimi duyuramam.Ama pretestoya katılım olursa Laley ve Evrensel İnsan Haklari Mahkemesine gidilebilir....Sayin @ANARCHOSA,Flood olmasin diye ekleme yapiyorum.Oda  Tv. Bahsettiğim Mahkemeden 2015de bahsetmis.Linki paylaşiyorum.Saygi ve sevgilerimle....      http://odatv.com/uluslararasi-ceza-mahkemesi-erdogan-davutoglu-ala-ve-fidan-icin-harekete-gecti-2907151200_m.html 
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2017, 11:03:18 öö Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Eylül 28, 2017, 11:14:05 öö
Yanıtla #3

Sayin Anarchosa,Malasef ornek verdiğiniz fikra cok mantikli.Kitleye guvenip yola çıkarsanız yolda kalinabilir.Saygi ve sevgilerimle.

Eylül 28, 2017, 05:07:46 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Burda soru Masonluk degilde Masonlar olunca ve konuda "demokrasi, insan haklari ve tek elden yönetim " olunca Henry Ford ve Alman Fasizmi ve Hitler iliskisi güzel bir örnektir sanirim.

Ya da ülkesi icin, insanlarinin özgürlügü ve onuru icin, insanin insanca saygi gördügü ve yasadigi tek sistem olan Sosyalizim icin elde silah Amerikan emperyalizminin ve onun hizmetcilerinin saldirilarina karsi savasarak ölen Salvador Allende´de baska bir örnektir.

Ekim 09, 2017, 01:37:56 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Demokrasi olmayan ülkelerde de insan hakları ve bilim olabiliyor. :)

Ekim 09, 2017, 01:54:57 öö
Yanıtla #6

Demokrasi olmayan ülkelerde de insan hakları ve bilim olabiliyor. :)

Peki; İnsan hakları ve bilim olmayan ülkelerde niye demokrasi olmuyor ?
Sen Özelsin