Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: SIR  (Okunma sayısı 2320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 16, 2018, 08:11:42 ös
  • Orta Dereceli Uye
  • **

SIR
SIR nedir? Benim bildiğim iki veya çok daha fazla kişinin bildiği birşey sır olmaz.Siz Masonların kendinizin keşfettikleri sırlar var mı? Yoksa herkes sırlara ortak mı? Yada siz SIRRI nasıl yorumluyorsunuz?
Hakikate inanıyorsan tesadüflere inanmayı bırak gerçekleri   G<ör

Mayıs 16, 2018, 08:14:32 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

SIR nedir? Benim bildiğim iki veya çok daha fazla kişinin bildiği birşey sır olmaz.Siz Masonların kendinizin keşfettikleri sırlar var mı? Yoksa herkes sırlara ortak mı? Yada siz SIRRI nasıl yorumluyorsunuz?
Yoksa yüksek derecedeki masonlar mı Sır'a ulaşabiliyor.

Mayıs 16, 2018, 09:41:48 ös
Yanıtla #2

Aynanın yansıtmasını sağlayan "O sır" kadar zorlu ve ince bir soru...
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2018, 09:44:34 ös Gönderen: Tık-Tik-Tak »
Sen Özelsin

Mayıs 17, 2018, 09:15:02 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

O sır ki kişinin sadece gönlünde saklanır.bilinmez başkası tarafından.
“Gerçek her zaman hakimdir ve üstündür; Kim onu sahiplenme cesaretini gösterirse, o üstün gelir… Çünkü zaman gerçekten yanadır…”

Mayıs 17, 2018, 06:04:11 ös
Yanıtla #4

Masonlukta sırdan kasıt azoterizim yani sembol ve simgeler.
"Masonlukta semboller, masonik ilkeleri daha iyi anlatmak, ritüellerin içerdiği aşılamaları ve öğütleri belleklere iyice yerleştirmek, bunların uzun ömürlü olmalarını sağlamak için kullanılırlar. Masonlukta sır olarak nitelendirilen şeylerin başında masonik işaretler, sözcükler ve simgelere verilen anlamlar gelir.” (Sözlük, Büyük Mason Mahfili Yayınları, s. 158.)
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 18, 2018, 06:08:35 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Vakt-i zamanında bir Mason’dan şu sözü duymuştum. Tek birşey biliyorum, o da hiçbirşey bilmediğimdir.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Mayıs 23, 2018, 08:23:39 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

BENİM BİLDİĞİM SIR  TANRI'NIN (YADA ALLAH'IN) YAPMIŞ OLDUĞU SİSTEM SİZİN SIR'DA BU OLSA GEREK.

Mayıs 23, 2018, 09:58:37 ös
Yanıtla #7
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Dün gece üstadıma sordum kaç kez
"Bana bu dünyanın sırrını söyle tez"
Üstadım gülümseyerek yanıtladı
"Bu sır bilinir söylenemez.

Saygılarımla ve Sevgilerimle
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Mayıs 23, 2018, 11:01:43 ös
Yanıtla #8

BENİM BİLDİĞİM SIR  TANRI'NIN (YADA ALLAH'IN) YAPMIŞ OLDUĞU SİSTEM SİZİN SIR'DA BU OLSA GEREK.

İnsanların birbirleri içinde gördükleri en mükemmel ve güçlü özelliklerin toplamı Tanrı'dır(Allah'tır).Ve İnsanlar yine,zayıflıklarını bu gücün içnde cezalandırır.

Bence herkesin daha çok yolu var.

Sen Özelsin