Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason Nikahı  (Okunma sayısı 7050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 03, 2020, 11:42:29 ös

Herkese merhaba
Forum içerisinde bulamadığım ve merak ettiğim bir konu olan Mason Nikahı ile ilgili izninizle bir konu başlatmak ve bazı sorular sormak istiyorum. Belki benim gibi merak Eden üyelerimiz vardır. Forumdaki sayın masonlar ve forumun ileri gelenleri yardımcı olursa sevinirim.
1. Mason nikâhi nedir
2.  Mason olan Kisinin evleneceği kişinin masonlar ile hiçbir bağlantısı olmaması sıkıntı olur mu
3. Bekar bir kişi mason olduktan sonra evlenmeye karar verirse neler yapmalıdır
Bu sorular hakkında görüşlerinizi alabilirsem sevinirim teşekkürler

Ocak 04, 2020, 12:02:00 öö
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

1- Mason nikahı, normal nikahtan sonra Loca içerisinde yapılan, daha çok kutlamayı andıran bir törendir. Yapılması zorunlu değildir, tamamen evlenen kişinin isteğine bağlıdır.
2- Mason, evleneceği kişiyi kendisine layık görüyorsa sıkıntı olmaz.
3- Sadece Masonların değil, herkesin yapması gerektiği gibi kendisine layık olduğunu düşündüğü kişiyle evlenmelidir.

Masonluk, kurum olarak bu tür kişisel mevzulara karışmaz.
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.

Ocak 04, 2020, 01:26:20 öö
Yanıtla #2

1- Mason nikahı, normal nikahtan sonra Loca içerisinde yapılan, daha çok kutlamayı andıran bir törendir. Yapılması zorunlu değildir, tamamen evlenen kişinin isteğine bağlıdır.
2- Mason, evleneceği kişiyi kendisine layık görüyorsa sıkıntı olmaz.
3- Sadece Masonların değil, herkesin yapması gerektiği gibi kendisine layık olduğunu düşündüğü kişiyle evlenmelidir.

Masonluk, kurum olarak bu tür kişisel mevzulara karışmaz.
Sayın Caliper
Cevabinzdan aile içi bir kutlama töreni şeklinde olduğunu anladım. Biraz fikir sahibi olmam da yardımcı oldu teşekkürler