Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Berat Albayrak’tan ekonomi yorumu:  (Okunma sayısı 11197 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 07, 2020, 02:15:46 öö
  • Uzman Uye
  • ****
  • İleti: 3234
  • Cinsiyet: Bay

 ::) Biz dolarla uğraşmıyoruz, istesek düşürürüz
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TL’nin dolar karşısında yaşadığı büyük değer kayıpları için “Biz dolarla uğraşmıyoruz. İstesek düşürürüz. Faizi yükseltirseniz, döviz düşer. Ama bizim derdimiz bu değil” dedi.
Berat Albayrak’tan ekonomi yorumu: Biz dolarla uğraşmıyoruz, istesek düşürürüz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ekonomiye ilişkin konuştu. AKP’ye yakın Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun aktardığına göre hafta başında AKP’li milletvekilleriyle bir araya gelen Albayrak, vekillere “Küresel ve Türkiye Ekonomisindeki Gelişmeler” üzerine bir sunum yaptı.
https://i.sozcu.com.tr/wp-content/uploads/2020/11/06/iecrop/reuters-dollar_16_9_1604643787-880x495.jpg
“BİZ DOLARLA UĞRAŞMIYORUZ”
Albayrak sunumda kurdaki duruma ilişkin şunları söyledi:


https://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2020/11/7/1789154/kapak_013813.jpg

“Dövizdeki artışın birçok sebebi var. Dünyadaki belirsizlikler, ABD seçimleri, pandemi, ülkeler arasındaki sıkıntılar. Hepsi dövizin yükselmesine neden oluyor. Biz dolarla uğraşmıyoruz. İstesek düşürürüz. Faizi yükseltirseniz, döviz düşer. Ama bizim derdimiz bu değil.”

“İTHALAT YAVAŞ YAVAŞ ÖLDÜRÜR"
“Faizi artırmanın da eksileri var, artıları var. Faiz yükselirse, üretim düşer istihdam azalır. Bizim buradaki amacımız ithalatı azaltmak, üretimi artırmak. İthalat uyuşturucu gibi, ilk kullandığında kendini iyi hissedersin ama bu seni yavaş yavaş öldürür. O nedenle bizim hedefimiz öncelikle ithalatı azaltmaktır. Dövizde yaşanan hareketliliğinin birkaç ay içinde bir dengeye oturmasını bekliyoruz.”


ALINTI

CUMHURİYET GAZETESİ

Bu nasıl bir ekonomik tez ; bu ülkeyi uçuruma sürükler . Fakir daha fakir olur , hayat iğneden ipliğe ZAM furyasına tutulur .Bu da ENFLASYON olarak geri döner ;İşçilik ücreti aşağılara çekilir
 bu da Modern köleliktir .

Buradaki amaç Faiz yemeyen kesimi daha zengin hale getirmektir .

Yazık ülke ehliyetsiz kişilerin elinde Uçuruma sürükleniyor . Bu iktidarın bir zamanlar YİĞİT BULUT denen Akıl hocalarıda vardı .

Saygılar
« Son Düzenleme: Kasım 07, 2020, 02:27:07 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus