Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Mahşerin Dört Atlısı (Vahiy Kitabı)  (Okunma sayısı 3282 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 16, 2022, 10:42:21 öö

Mahşerin Dört Atlısı

1) Soluk At; Salgın hastalıklar
2) Siyah At; Savaşlar ve çevreye verilen zararlarla açlık, kıtlık olması
3) Kızıl At; Savaşların olması, dökülen kanlar
4) Beyaz At; Kutsanmış kişi, Mesih, 1000 yıllık huzur ortamı...

Bunların döngüsel olduğunu düşünüyorum. 1. Dünya Savaşı zamanında da bunlarla karşılaşmıştık (Beyaz At hariç, ve ya dahil, bilemiyorum)

Şu âna baktığımızda, domuz gribi, kuş gribi en son covid derken Soluk At mevcut diyebiliriz.

Çevre kirliliği savaşlar ve tarımın ve tarım ürünlerinin naklinin problemi dolayısıyla Siyah At, kıtlık oluştu da diyebiliriz.

Ukrayna, Uygur, Suriye, Irak, Afganistan, Yemen, Myanmar, Hatta İsrail-filistin ve Afrika ülkelerinde de savaşlar devam ediyor diyebiliriz. Ama belki daha büyümesi olası olabilir.(muhtemel ufak çaplı bir üçüncü dünya savaşı). Buradan Kızıl At'ın da oluştuğunu söyleyebiliriz.

Bu gidişata bakıldığında Beyaz At(Mesih) yakın zamanda gelecek gibi duruyor. Acaba diyorum Zelensky mi acaba. Çünkü iyi bir adam, alçak gönüllü, sanatçı ruhlu, güzel bir insan.

Ya da yakın zamanda başka bir yerde kutsal bir lidere rastlayacak mıyız? Gerçekten bir Mesih mi gelecek?

Umarım gelir.

Sevgiler.

« Son Düzenleme: Nisan 16, 2022, 10:44:27 öö Gönderen: Mandıra Filozofu »
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci


Mayıs 13, 2022, 04:45:07 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **
  • İleti: 342
  • Cinsiyet: Bayan

1.DÜNYA savasında  beyaz at geldi,bizim kurtarıcımız  olarak  tüm Dünyaya diz kırdırdı.
Şu anki döngüde kurtarıcı görünmüyor ama her ulusun deccali mevcut.
Büyük bir oyunun içindeyiz.Medya bilinçleri yonlendiriyor.
Medyayı tekelinde tutan güçlerin izlettigi filmin içinde olan ve olmayan bilinçler var .
!9 lar denen bir yıkım programı vardır. Bu yıkım döngüsü eskiyi süpürür yeniyi inşa etmeye başlar ..Dünyayı etkileyen bir sürectir bu.!
 19 nisan 1919 kazım karabekirin Anadoluya hareketi ,19 mayıs 1919 Mustafa Kemalin hareketi  vs Osmanlının yıkılışı ve cumhuriyetin ilanı süreci gibi .
Dünya yine böyle bir yıkıma corona virus dalgasıyla girdi .sürec devam ediyor.

 Zelensky  konusunda hissiyatınız sizi yanıltmış. Malesef ülkesini yıkıma sürükledi .Kendi donanımlı ordusu yerine paralı askerleri toplaması ,yagma, talan ,tecavüz vs hepsine kapı açtı ,bunda etken olan  güçler vs baslı basına ayrı baslıkta degerlendirilir.Mayıs 19, 2022, 02:01:26 ös
Yanıtla #2

Masonların bu konudaki bakış açılarını,fikirlerini ben de merak ediyorum. Onlara göre zırvalık mı? değil mi? değilse bütün bahsedilen sembolizmaların anlamlarını nasıl yorumlamaktadırlar?


Mayıs 21, 2022, 10:03:38 ös
Yanıtla #3

Sayın Mandıra Filozofu,

Çok ilginç bir konuya değinmişsiniz, bir harici olarak kendi görüşlerimi belirtmek isterim;

Öncelikle bildiğim kadarıyla Beyaz Atlı sahte Mesih'i temsil ediyor, gerçek Mesih'i değil. Bu kaynakta güzel anlatılmış: Link

Dolayısıyla eğer Zelensky'i Beyaz Atlı olarak kabul edersek (sonuçta Beyaz Atlı=Mesih=Zelensky gibi bir fikre sahipsiniz galiba), kendisini Mesih değil, daha çok "sahte Mesih" olarak yorumlayabiliriz bence. Eğer böyle yorumlarsak da, bence, kendisinin tüm Dünya'yı kandıran bir varlık olduğu sonucuna ulaşmış oluyoruz. Çünkü İncil'den bu sonuç çıkıyor (Elbette 4 Gospel'li genel İncil'i kastediyorum).

Elbette "Bu yüzden Zelensky Deccal'dir" sonucunu çıkarmıyorum, çünkü Beyaz Atlı Deccal olmuyor bildiğim kadarıyla, sadece Beyaz Atlı sahte Mesih'lere verilen genel ad oluyor. İncil'in tabiriyle "Ahir Zamanda" ortaya çıkacak olan İsa taklitçilerini kapsıyor ve dini aldatmanın çoğalacağına atfediliyor. Genel kanı böyle diye biliyorum.

Dolayısıyla 1. Dünya savaşında dediğiniz gibi tüm bunlarla karşılaşmış olduğumuz fikrine katılıyorum, ama Beyaz Atlı dahil.
-------

Atlıların gelmesi ve diğer Kıyamet Alametleri hakkında ise genel olarak şöyle düşünüyorum; Pek çok Batıni öğretide geçiş dönemlerinin ıstıraplı olacağına atıfta bulunulduğunu görüyorum, mesela *E. Cayce, H.P. Blavatsky, B. Ruhselman, M. Heindel, L. Knight-Jadcyzk, P.D. Ouspensky...* gibi az çok Ezoterizm üzerine yazan yazarlar hep Dünya'nın döngüleri sırasındaki geçişlerin pek de "kolay" olmayacağını eserlerinde zaman zaman belirtmişlerdir.

Bu yüzden bence Mahşerin Atlıları olayı işin birazcık magazinsel boyutu. Örneğin neden 4 atlı? Çünkü 4 yönden kıstırıldığını düşün, kaçışın yok. Tam ortada, merkezde duruyorsun ve tek yol senin tüm bu olaylara dayanman gibi yorumlanabilir, artık kaçacak yerin kalmadı. Elbette, yukarıdan birinin (Mesih mesela) seni kendine çekerek kurtarması olarak da düşünülebilir. Neden bu spesifik özelliklere sahipler peki dersen bence genel olarak "Kötü" diye tabir ettiğimiz olayları tanımlamak için kullanılmış temel kategoriler/Arketipler olabilirler. Savaş genelde açlığı getirir, bu da sağlıksız insan demektir ki hastalığı getirir. Çaresiz insan doğal olarak bir kurtarıcı arar ki bu da pek çok şarlatan demektir, oysa kurtarıcı belki de hep kendisidir (eylemleriyle, dayanıklılığıyla, aklıyla vs).

Bu yüzden bence "Mahşerin Atlıları" olayı kelimenin tam anlamıyla bunların olacağı anlamına gelmiyor, daha çok kötü şeylerin olacağını mitolojik karakterle anlatır gibi anlatıyor. Mesela bir volkan patlar, ve tüm bu faktörler yerine içinde bulunduğumuz döngü aniden kapanabilir de. Atlıların getireceği felaketleri sembolik olarak kabul etmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum kısacası.

Bu arada cevabımın yazı renginin seninkinden açık olması (beyaz) ve yazı tipinin de seninkinden daha büyük olması (13) umarım yanlış anlaşılmaya sebep olmaz. Şahsen daha okunaklı buluyorum, diğer renkleri de bu yüzden kullandım. Ayrıca bu uzun cevabımı okuduğun için teşekkür ederim  :).

Son olarak, Zelensky'nin bırak Mesih olmasını, TAM ANLAMIYLA bir soytarı olduğunu düşünüyorum. Samimi ve cesur olabilir (ki bence yalancı ve korkağın teki) ama kolay manipüle edilebilir akılsız bir 3. sınıf politikacıya benziyor.

Saygılar ve Sevgiler kardeşim (sonuçta hepimiz aynı yerden geliyoruz)
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2022, 10:10:11 ös Gönderen: Ömer Faruk Yılmazlar »
ᛋ Sól er landa ljóme ᛋ Lúti ek helgum dóme