Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Etnik Meseleler  (Okunma sayısı 2480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 24, 2007, 01:48:00 ös
  • Ziyaretçi

bence bu ülkedeki etnikmeselelerin temeli kendi dışlanmışlıklarını bir ideolojiye büründürerek,ulusallaşma yoluna gitmeye çalışmalarıdır.Ancak farkında olmadıkları unsur bu ülke tek bir ulusdan ibarettir.kürtlüğü proveke edenlere türklüğü seçmelerini öneriyorum.Ayrıca gerek sosyal anlamda gerekse politik anlamda bir takım dayatmalarla toplumumuzun vizyonunu müslümanlık üzerine kuruyorlar sözde modern müslümanlık.Müslümanlık dinimizdir,politik felsefelere mal edilmemesi lazım.

Eylül 24, 2007, 02:24:08 ös
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Konu, bolumden ayrilmis, ayri bir baslik altinda acilmis ve "Diger konular" bolumune tasinmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 24, 2007, 04:40:35 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Etnik meselelertde  sorun türkiyedeki etnik çeşitlilşkten ziyade, bu çeşitliliği bir zenginlik olarak
degil de bazı gurupların aykırılıkları olarak gören ve olayları bu şekilde yapılandıran çıkar çevrelerinin küstahlıklarıdır .Bu devlet yürürlükteki anayasası ilede sabit olarak türkü, kürdü, lazı ,çeçeni; ezanı, çanı ,hazanı ile bin yıllık etnik çeşitlilğini aynı  potada eritmiştir.Sanılanın aksine  vaz geçilmez üniter yapısının temelinde, federatifleşmede yaşanacak ayrılıklar ve aykırılıklar degil ,bin yıldır aynı bölgenin insanı olan farklı gurupların  özündeki kardeşlik bagıdır.......
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..