Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ne düşünüyorsunuz?  (Okunma sayısı 3652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 12, 2007, 04:35:30 ös

''' İnsanlar Yaşadıkları Dünya'yı Kirletmeleri Halinde Dört Unsurun Başkaldırmasıyla Karşılaşacaktır.'''
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 12, 2007, 04:43:22 ös
Yanıtla #1

Sevgili Kardeşim Paragon'un güzel düşünceleri vardır, bu konuya iştirak etmesini rica edecem.
Ya bir yerlerde gözüme çarptı sonra sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Bu cümleden doğrusu kendi payıma biraz korku ve endişe yaratıcı bir duygu aldım ve umarım aldığım bu olumsuz duygu yersizdir. İkilik bir düzen olduğunun farkındayım Evren'de ama bunun düzene girip Tekliğe ulaşması gerekmiyor mu? Yani bahsettiğim şey tam olarak: Evrensel Düzen_   

Ekim 12, 2007, 04:53:43 ös
Yanıtla #2

Sonra bir yerlerde gene gözüme çarpan ve önemini idrak ettiğim bilgiler arasında Güneş'in Ve Ay'ın ''Göz'' şeklinde düşünüldüğü buna ek olarak da Evrenin daha da önemlisi İnsanoğlunun üzerindeki etkisini eksiltmediği ve bizlerin sürekli olarak gözlendiğimizi ima eden bir durum ortada; Ay'ın ve Güneş'in sürekli olarak yer değiştirdiği ve dönüşümlü olarak hareket edildiği ise sanırım bunu destekliyor. Bunun başka bir değerlendirmesi bana göre de yok gibi..

Ekim 12, 2007, 07:41:00 ös
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

''' İnsanlar Yaşadıkları Dünya'yı Kirletmeleri Halinde Dört Unsurun Başkaldırmasıyla Karşılaşacaktır.'''
İnsan kötülük peşinde oldugunda ona ilk karşı çıkan vijdanı olur .Eger vijdanı kabuk baglamışsa bu tür pişmanlıklara  ona dogruyu aklı gösterir, eger aklını dahi perdeleyen bir cehaleti varsa bukezde etraftakilerden umudu kesmemelidir.En nihayetinde kötülükten vazgeçmemişse, dogru cevabı ne yazıkki geciken pişmanlıkla gelen azab gösterecektir.
Sevgili Kardeşim Paragon'un güzel düşünceleri vardır, bu konuya iştirak etmesini rica edecem.
Ya bir yerlerde gözüme çarptı sonra sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Bu cümleden doğrusu kendi payıma biraz korku ve endişe yaratıcı bir duygu aldım ve umarım aldığım bu olumsuz duygu yersizdir. İkilik bir düzen olduğunun farkındayım Evren'de ama bunun düzene girip Tekliğe ulaşması gerekmiyor mu? Yani bahsettiğim şey tam olarak: Evrensel Düzen_   
o sizin güzelliğiniz diyelim sevil hanım ........
    İkili düzenden kastinizi pek analamdım ama  bu konuda Şunu söylesem yeridir. Eger ortada bir düzen varsa(yada bir düzen olduguna inancınız varsa )   o  iklikmutlek  tekten ibadettir...sizn gördüğünüz  ise size gösterilen görüntüden ilerisi degildir.........
Sonra bir yerlerde gene gözüme çarpan ve önemini idrak ettiğim bilgiler arasında Güneş'in Ve Ay'ın ''Göz'' şeklinde düşünüldüğü buna ek olarak da Evrenin daha da önemlisi İnsanoğlunun üzerindeki etkisini eksiltmediği ve bizlerin sürekli olarak gözlendiğimizi ima eden bir durum ortada; Ay'ın ve Güneş'in sürekli olarak yer değiştirdiği ve dönüşümlü olarak hareket edildiği ise sanırım bunu destekliyor. Bunun başka bir değerlendirmesi bana göre de yok gibi..
Bizi izleyen gözün dogal  simgelerle alaksı konusunda  mason arkadaşlar daha bilgilidir, yeterki dogru yerde dogru şeyi sorun .....Herşeyi gören gözün yanılmıyorsam  nurlardan ikisi olan güneş ve ay simgeleri ile alakası konusunda söyleyebilecegim  pek bişey yok ......
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ekim 12, 2007, 08:28:07 ös
Yanıtla #4

Öncelikle Sevgili Paragon; ricamı geri çevirmediğin ve tahmin etmiş olduğum gibi güzel düşüncelerini sunduğun için çok Teşekkür Ediyorum.
Buna ek olarak ''Vicdan'' ve onun devamında hemen gelen ''Azap'' konusunda ise tamamen sana katılıyorum.
( Vicdan Azabı )