Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Istanbul'daki Kudus Toplantisi  (Okunma sayısı 16100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 18, 2007, 02:38:19 ös
  • Ziyaretçi

Bu da mı laf salatası

HEP diyorum.Ortadoğu’nun en kötü huyu, bebeklerini, çocuklarını insafsızca ölüm tarlalarına sürmesidir.

İşte size bir örnek daha.

İstanbul’un göbeğinde, Filistin halkıyla dayanışmayı göstermek için tuhaf bir toplantı düzenleniyor.
Kullandıkları propaganda "malzemesine" bakın.

Beline dinamit lokumları sarılmış bir çocuk.

Çocuk bile değil, bir bebek.

"Dava adamı" daha üç yaşını doldurmamış bir "canlı bombadan" medet umuyor.

Bu fotoğraf, bir "davanın" niye kazanılacağını değil, niye daha dünden itibaren kaybedildiğini anlatan en çarpıcı bel

Yazinin devami...

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/7708369.asp?yazarid=10&gid=61&sz=15691

Kasım 18, 2007, 05:55:35 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Maalesef ki gazetelerden ve tvlerden teessürle takip etmiş bulundum.Ve bu tablonun içerisinde T.C başbakanı ve cumhurbaşkanınında mescidi aksa ile tasvir edilmiş tablolarıda vardı.Daha geçtiğimiz hafta İsrael Cumhurbaşkanı Sn.Şimon Perez ülkemizdeydi ve barış konusunda mutluluk verıcı gelısmelerden bahsetmişti.Bu Kudüs toplantısı bence bu tabloya ters düştü...Bence toplantının ismininde mubarek sehir Kudüs olmasıda kötü ,toplantının ismi bir nevi direniş toplantısı olmalıydı....
                     Saygılarımla
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Kasım 18, 2007, 06:12:08 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Eğtuğrul Özkök tende anca bu beklenirdi çok saçma anlamsız bir yazı yani çok daha başka şeylerde diyebilirim o resimde de Özkök le aynı şey protesto ediliyor yani küçük çocukların savaşa sokulması protesto ediliyor ama bizim ülkemizin en BÜYÜK!!! gazetelerinin birinin yayın yönetmeni bunu anlamıyor birde eleştiriyor bebeleri terörist yapıyorlar diye...

İsrail i haritadan silme mevzuuna gelince durduk yere kimse kimseyi silmek istemez şahsen bugün İsrail yıkılacak paramparça edilecek işgal edilecek ve yok edilecek halkına zarar gelmeden deseler sevinirim sadece Filistin den ötürü değil Filistinliler zaten birbirlerini yiyor ama bir devletin işi gücü başka devletlerin aleyhine iş çevirmek olabilir mi?
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 18, 2007, 08:00:00 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

DEĞERLİ kardeşlerim filistin yahut  farklı bölgelerle ilgili haberler hakkında  medyadan bilgi edinmemizin bir anlamı yoktur çünki  hiç bir yayın kuruluşu yansız objektif yayın yapmamaktadırlar insanların ne dinine ne imanına ne düşüncesine saygı duyuyorlar BASIN özgürlüğümüş bu düpe düz ahlaksızlık özgürlüğüdür. bu gün aydın doğanın yaptığı  gereksiz mesajlar gibi.
SAYGILAR.

Kasım 18, 2007, 08:45:40 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sevgili sebnem hanım öncelikle paylaşımınız için teşekkür ediyorum....
Türkiye v.b.  ülkelerde geceler düzenlenmesi konusunda bir yorumum yoktur.İyikötü bir faydası olacağınıda düşünmüyorum.Sadece ayrımcılığa ve etnik düşmanlığa sebebiyet verir.

Fakat ben İsrailde bulunduğum zamanlarda gördümki şiddet tek yönlü değil, olaylara tek yönlü bakıp İsraili günah keçisi ilan etmek ön yargılı ve yanlış bir davranış olur.
Filistin  halkınada diyecek bir şeyim yoktur.Ama Örgütler  İran ve Suriyeden cesaret alarak sözlü yada silahlı saldırılarda bulunuyor.Olan İsrail ve filistin halkına oluyor.
İzlenimler neticesinde görünüyorki kavga iki halkın kavgası değil,Devletler arası güç gösterisidir.

saygılar..........

Kasım 19, 2007, 02:57:59 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ertugrul Ozkok bunu fotoyu o gazeteye asla koy(a)maz

O halde size Sorarım Sebnem Hn.

İsrailli cocuklar Filistinli akranlarina hediye mi gönderiyor!?
Gerçeğin çölü

Kasım 19, 2007, 12:52:15 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Aktif Uye

DAVA BÖYLEMİ KAZANILIYOR?
« Son Düzenleme: Kasım 19, 2007, 12:54:07 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Kasım 19, 2007, 01:10:26 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Maalesef ki bu gunlerde her kes Kudsu konusuyo ama Kudsun azadligi icin birlik olup bi sey yapilmiyo

Kasım 19, 2007, 02:53:35 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

SAYIN   King_David

israilde bulunmanızın pek önemi yoktur eğer bu konularla alakalı olan bu işlerin içinde olan bilgi edine bileceğiniz varsa ozaman yorumlarınız saygıyla dinleyeceğim fakat şu durumda kimin haklı olduğu bariz bir şekilde ortadadır  SAYIN king  sizin evinizi işgal etsem bu evi hemen terk et burası benim desem sizin bana muameleniz nasıl olur öğrenebilirmiyim.
SAYGILAR

Kasım 19, 2007, 02:59:27 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

LuckyEye2  kardeşim öncelikle resim için tşkl.

yahudilik 1 den fazla fırkaya ayrılmıştır ve bunların içinde şaşırmış olan bir kaç fırka vardır ve bunların sivil olanları bile filistin haklına zulm işkence yapmakda onları öldürmektedirler.hatta bunun videolarını bir miktar arama sonunda bulacağınızı  düşünüyorum.herkesin davası kendine herkesin düşüncesi ve düşmanı yıpratma politikası kendine veya psikolojik savaşı  SEBNEMİn bahsettiği gibi o resmin kişilerin düşmanına karşı bir anlam ifade ettiğini  düşünüyorum  sıradan bir resim olduğunu düşünmüyorum.
SAYGILAR