Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tanrinin Baslagincini Ispat  (Okunma sayısı 31697 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 25, 2007, 09:57:56 öö
Yanıtla #30
  • Ziyaretçi

Alıntı
Hem hayat 1 den başlar demişsiniz hemde Sıfır kandinden biri yarattı...
bunu diycegini biliyordum. anlatmaya calistigim suydu, sifirdan yaratilmadik. sifir bizi gucuyle yaratti diyorum. yani benim kendi cocugum benim parcamdir, benden yaratilmistir. ama benim yarattigim sey farklidir. benim yarattigim sey mesela, bir muzik parcasidir.  yada bir resimdir. yani benden degil ama benim dusuncem ve gucumdendir. bunu kastetmistim.

sifirin her rakamin icindeki enerjisi konusu cok mantikli. guzel bir aciklama. derler ya. herkes kendinin tanrisidir diye , o sonuca cikiyor. ilginc.

Nisan 28, 2007, 08:13:47 ös
Yanıtla #31

bence bu baslangıc ıle ılgılı ortaya attıgınız konu ınsanların cozemeyecegı turden.yanı evrende hıcbır zaman bılınemıyecekler lıstesınde olanlardan.baslangıc ıle ılgılı ınsanların aklına bırcok soru gelebılır ama hıcbır zaman cevabını bulamaz.evrenın baslangıcı ıle ılgılı sadece komplo teorılerı kurulabılır kı buda gunumuze kadar bırcok kez yapıldı.baslangıcı ınsan zekası kavrayamaz.baslangıcı kımse bılemez.

Nisan 28, 2007, 11:09:29 ös
Yanıtla #32

İnsanların atalarından genetik olarak anılarını da alabildiğini bazen bu anıların rüyalarında ya da enteresan anlarda kendini hatırlattığını benimsersek aranılan tüm cevapların ''insanın içinde'' hafızanın örtülü ucunda durduğunu kavrarız.

Nisan 29, 2007, 01:15:35 ös
Yanıtla #33
  • Ziyaretçi

Illuminati,

Insanlarin bu tarz sorularin cevabini kolay kolay bulamayacagini bizde biliyoruz. Amacimiz mantikli bir cozum bulup en azindan simdilik onu kabul etmek ve onun uzerine arastirma yapmak. Butun bilimlerde bunu yapiyor zaten.

Fraternis,

Anilar genetik olarak geciyor olabilir ama butun anilar mi geciyor? sanmiyroum, sadece birkac buyuk sey belki geciyordur o kadar. o yuzden hersey bizim icimizde gizlidir mantigina karsiyim ben.

Mayıs 01, 2007, 01:49:09 ös
Yanıtla #34

Aslında açıklanan tez atalarımızın yaşadığı şok verici olayların beyinde kalıtsal olarak DNA ya aktarıldığını söylemişler.

Mayıs 01, 2007, 01:58:13 ös
Yanıtla #35
  • Ziyaretçi

Iste ben soruyorum. Hepsimi? yoksa bir kismimi?

Mayıs 02, 2007, 11:05:08 öö
Yanıtla #36

Bir kısmı aktarılabilir deniliyor. Ademden Önce diye bir kitap okumuştum kitapta Jack London bu anılardan uzun uzun söz ediyor.

Mayıs 02, 2007, 11:12:54 öö
Yanıtla #37
  • Ziyaretçi

O zaman bu reenkarnasyon olarak dusunulen, insanlari uyutarak gecmise gonderme olayida bundan ibaret olabilir. Aslinda bu soyledigin teori bircok seyi acikliga kavusturuyor. ama sonucta buda bir teori.

Yok mu hayatta Gercek bir sey? :)

Ben "Gercek Nedir?" diye bir konu acmismiyim? dur bakiyim eger acmadiysam aciyim hemen... guzel konuymus :)

Mayıs 02, 2007, 11:19:52 öö
Yanıtla #38

Yazar sizlere ömür :( maalesef yaşayan bir örnek tanımıyorum işin aslı bana mantıklı geldi hatıraları zihinde saklamak ve çocuğuna aktarmak... zincirleme bağlantılar kurar kitabı okumanı tavsiye ederim çok keyifli ilginç ve espirisi bol bir kitap olmuş kahkahalarla okudum. Ademden Önce.

Temmuz 08, 2009, 05:56:59 ös
Yanıtla #39
  • Uzman Uye

simdi hep birlikte dusunelim,
kuranda, herseyi ben yarattim diyor dimi?
o zaman evrenide allah yaratti. dogrumu?
evrenin yaraticisi allah ise, bu evren belli bir zamanda yaratildi. yani bir baslangici var. evrenin baslangici varsa, bu baslangica kadar olan bir beklenmis bir zaman var demektir.
allah evreni yaratmadan once bir zaman bekledi demektir. bu zaman sonlu mu sonsuz mu? sonsuz derseniz o zaman hala evren yaratilmamis demektir. yani evrenin baslangicina kadar beklenmis olan zaman sonlu, cunku evren yaratilmis ve hersey baslamis. sonlu zamaninda, bir baslangic ve bir sonu var demektir. eger o zamanin bitisine evrenin yaratilmasi diyorsak,
baslangicina ne diyecez? evrenden once hicbirsey yoksa, ve sadece allah varsa, allah evreni yarattigi zaman bekleme suresinin sonu demektir.
peki bu bekleme suresi, sonlu bir zaman ise, bunun baslangici ne? allah demek zorundasiniz. o zaman evrenin baslangicina kadar beklenen zamanin sonunda evren yaratilmis ve basinda allah baslamistir.

yorumlar?

Kalın bağırsakta yaşayan canlı ve biliçli olduğu varsayılan bir hücrenin,kendi varoluşunu sorgularken,vucuttaki diğer organlardan,kainattaki diğer insan ve canlı cansız varlıklardan "bihaber" bağırsağın varoluşuyla ilgili hükme varmasına benzemiş.
Ben"O"yum,"O"ben değil...