Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kisiden Kisiye Mailler  (Okunma sayısı 2803 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 07, 2008, 02:35:16 ös
  • Ziyaretçi

Genelde biri maili hazirlayarak  msn listesindeki kisilere gonderir,onlarda listesindeki kisilere....Onlardan birtanesini paylasmak istedim.

HÜRRİYET OKUMAYA DEVAM EDECEK MİSİNİZ?
Hürriyet gazetesi salı günleri spor eki veriyor.
Spor ekinin Avrupa sayfasında bir harita kullanılmıştı. Harita Avrupa ülkelerini bayrakları ile gösteriyordu.
Türkiye bölümü nasıldı dersiniz?
Tıpkı Türkiye'yi bölünmüş gösteren o meşhur haritalar gibi... Türkiye'nin güneydoğusu uçurulmuş, ortaya bakın nasıl bir Türkiye çıkmış...
Bir ulkeyi bölmek ve yok etmek icin dış güçlerin yaptıgı propagandaları anladıkta bu da neyin nesi oluyor !
Boyle bi haber neden tv ve basında konu edilmedi ....
Noluyoruz ... !!!

En azından bu haberi 1 kişiye dahi olsa ulastırın ...
« Son Düzenleme: Ağustos 07, 2008, 02:43:06 ös Gönderen: bilmeliyimgalilei »

Ağustos 07, 2008, 02:39:43 ös
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Hürriyet mi dediniz?
stilus absentis...

Ağustos 07, 2008, 02:43:34 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Acik soylemek gerekirse ben gazetenin o baskisini gormedim fakat gelen mailde hurriyet oldugu yaziyor,

Ağustos 07, 2008, 02:51:16 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Oyunun orijinal adı The Magic Journey yani Türkçe karşılığı ile Sihirli Yolculuk. Yabancı bir firma tarafından hazırlanan bu skandal oyunun yüz binlerce kişiye dağıtımını ise Hürriyet oyun kulübü yaptı. Ama bakının oyunun içinde psikolojik savaş harikası ne oyunlar vardı:
Oyunda yer alan bütün ülkelerin sınırları fosforlu yeşille öne çıkarılıyor ama Türkiye’de durum değişiyor. Sinop’tan Hatay'a kadar uzanan çizginin doğusu gösterilmiyor.Yani haritaya dokunanlar Türkiye’yi bu sınırlardan ibaret algılıyor. Üstelik bu oyun daha ülke sınırlarını yeni yeni öğrenen çocukların ilgi odağı.

Ağustos 07, 2008, 02:56:50 ös
Yanıtla #4
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

bu tip maille çok fazlaca dolaşır... Kimi "polonez"in domuz eti kullandığını, kimi "danone"nin türk cocuklarının zekalarında gerilik oluşması için mamullerine zeka gelişimini durdurucu katkılar eklediğini, kimi "kipa"nın (ki bir kısaltmadır kitle pazarlama a.ş.) yahudi kuruluşu olduğunu çünkü isminin kipa {yani yahudi şapkası :) } [bu ifade gördüğüm mailede yazan ifade idi hiç unutamıyorum :) ] olduğunu, kimisi hürriyetin aslında bölücü bir gazete olduğunu belirtir. bazılarında ise ben fakir bir kızım nolur yardım et, isayı gördüm, aliden haber aldım, yedi fatiha okuyun bilmem ne babaya sakın zinciri bozma bu iletiyi de on kişiye postala bak gör yarın 16ya kadar bir sevgilin olacak eğer sevgilin varsa başka bir şey olacak çok güzel olacak tarzındadır. bir bölümü ise, hey arkadaşlar microsoft herkese 100$ veriyor biçimindedir şoyle yap, böyle zıpla bill gates senin hesabına para yatırıyor der. :) hepsine inanan birileri çıkar... kimi ona inanmasa berikine inanır, berikine inanmayan ötekine...

sonuç? ticari faaliyetlerde rakipler kazanır, vesaire ama ya diğerlerinde? diğerlerinde de ilettiğiniz için milletin önünde sayfalar boyunca bir mail adresi yığını görülür. oradaki isimlere de itinayla başka mailler yollanır vs. böyle sürer gider. ne bill gates 100$ verir, ne saat 16.00da bir sevgilin olur, ne de polonez domuz etinden yapılır :)

mail kutumuz dolar ve bu tip mailler okunmadan çöpü boylar

Sevgi ve Saygılar.

Ağustos 07, 2008, 03:01:00 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

O soylediklerinizde haklisiniz Sevgili SkullG :) Genelde son zamanlarda bir de su cikti : mailin en sonuna 'Allah rizasi icin dedim bence soylenenleri yap :D 'Neredeyse psikolojik bir kasvet icinde sinirli bir halde butun mailleri silmek gerekiyor bunun ardindan :)
  Fakat bu iki maili paylasmamin nedeni rivayetten hatta tabiri caizse fisilti gazetesinden farkli icerikleri olmasi...
  Mesela dagitilan oyun cd'si bayagi yanki buldu bazi medya yayinlarinda vs

Sevgilerimi Sunarim