Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kitapevi  (Okunma sayısı 3398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 08, 2009, 05:14:53 öö
  • Ziyaretçi

Dileğim;  -kitapevi- bölümünde  konu hakkında, daha vakıf insanların ; anlayışa uygun, daha etkin veya emin kişilerin kitap önerileri.

Temmuz 08, 2009, 11:42:40 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Sayın mengi'nin de belirttiği gibi bu konuda bir açılım yapılmalıdır.Bilgi çok önemli.Haliyle mümkün mertebe  endoğru yerden öğrenmeliyiz.Yanlı yayınlar çok fazla piyasada.Konuya tam hakim olmayan kişilerin o konuda yanlış bilgilenmeleri söz konusu.Bu bölümdeki paylaşımlar doğru bilgi için çok önemlidir

Temmuz 08, 2009, 12:46:50 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Yanlı-yansız herkezden öğrenilecek birşey vardır, yansız olmak insanın doğasına aykırıdır, herkez yanlıdır. Ayrıca internet ortamında bir kişinin yansız olduğunu nerden anlayacaksınız:)))

Temmuz 08, 2009, 03:24:32 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Ortalama sitedeki ifadeler ve genel konumu ne yönlü taraf olduğu belli olur aslında.Bir de zaten bir konu hakkında bilgi isteyen kişi mutlaka az çok birşeyler biliyordur ki ilgisini çekmiş daha fazlasına ihtiyaç hissetmiştir.Benim açık konuşmak gerekirse Sevgili Mason olan forum üyelerinin tavsiyeleri çok daha önemlidir.Birinci kaynak olmaları,kurumun içinde olmaları hepimiz için aynı önemi taşıyordur.

Temmuz 08, 2009, 04:02:56 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Yanlı ve yansız diye bir şeyin olduğuna katılmıyorum.Sonuç olarak herkesten ve her şeyden çıkarılacak/öğrenilecek bir ders vardır.Eğer sizin belli bir duruşunuz varsa bir şey size yanlı veya yansız gelir.O sizin hangi ''yandan'' bakmaya hevesli olup olmadığınızla alakalı daha çok.

Bunun yanında bu öneriye bende katılıyorum.Yerinde bir öneri,umarım ileride gerçekleşir.

Temmuz 08, 2009, 04:39:58 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Her yazarın doğal olarak kendine has,birtaraflara meyilli görüşleri olabilir.Dolayısıyla eserlerine de bunu yansıtabilir.Önemli olan eserden elde edilen bilgilerin,teyid e ve mukayeseye müsait olması,okuyanın da buna istekli olmasıdır.Yanlızca,kendimize yakın hissettiğimiz görüşlere sahip yazarların eserlerini okumak,bizi geliştirmekten ziyade,manipüle eder.

Şahsen ben hangi"yan"dan olursa olsun,okunmaya değer altyapıya sahip,akli görünen tüm eserleri okuyarak,kendi özgün yorumumu oluşturmaya,bilaherede ifşa ederek paylaşmaya çalışıyorum.Umarım doğru olan budur ki,bu yöntemi benimseyenlerin bilgi okyanusuna katkıları olabilsin.Yorum ve kıyas yoluyla elde edilen bilgilerin sağlıklı gelişime uygun olduğuna inanıyorum.

Saygılarımla.
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ağustos 11, 2009, 01:20:14 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Bence yansız olmak pek de doğru bir şey değil. Olaylara gerektiği zamanlarda yansız-tarafsız olarak bakabilmeliyiz ancak elbette ki bir yanımız bir görüşümüz olmalı. Hiç bir zaman orta da kalmamalıyız tabi ki bu her fırsatta yanımızı gösterme gereği göstermez. En önemlisi de herkes hoşgörülü olmayı öğrenmeli ve kutuplaşmaya karşı olmalı. En büyük umudum karşılıklı saygı....