Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: FARKET...ANLA...VE BİL Kİ!...  (Okunma sayısı 2855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 21, 2010, 08:57:09 öö
  • Uzman Uye

İçimizdeki GAFLET 'i  ancak içimizdeki HİKMET alt edebilir.
               FARK ET

Bir ömür dediğin gelir de geçer
     Bu benimdir diyecek gün bulamazsın
     Geçmiş günler çoktan çekip de gitmiş
     Doğmamış güne de dokunamazsın

ANLA

Neyin var şu alemde, dur da bir düşün
     Bir zerreye dahi sahip olamazsın
     Bedenin bile senin değil ki
    Toprağın elinden kurtaramazsın

VE BİL Kİ

Bu hırs, bu öfke, bu kin ve hasetle
     Huzur bulamazsın, bulduramazsın
     Baki kalan gök kubbede hoş bir sedaymış
    O sen de yok, ne zavallısın!
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Temmuz 23, 2010, 01:37:01 ös
Yanıtla #1

Değiştiremeyeceğim şeyleri kabul edebilmem için HUZUR
Değiştirebileceklerim için Bilgi (GÜÇ)
ve Aralarında ki farkı kavrayabilmem için ZEKA
Ben, ben olanım

Temmuz 23, 2010, 09:10:49 ös
Yanıtla #2

Kişinin kendini değiştirmesi yönünde genelde hep bir bakış açısı vardır, peki bu değişim ne yönde olmalıdır? Sonra değişimin kişiden kişiye değişimi söz konusu olacağından bu değişim adı altında değişimi yaşayan kişilerin değişmeleri sonucunda farklı bir değişim mi yoksa benzeri değişimler mi olabilir?

Diyelim ki, aynı doğrultuda bir değişim söz konusu oldu peki bu durumda Dünyanın değişmesi nasıl olacak?

Daha açık ifade etmem gerekirse, dünyamızın şuanki konuma gelebilmesi için daha önceleri buna yüzyıllar ötesinden başlayarak örnek vermm gerekirse şimdiye değişim yaşanılan sürecin temelindeki ne gibi bir olay seyreder ki, zaman ötesi bir çağın, neredeyse günümüzdeki hatta daha da ileriye gidecek olursak, dünyamızın çok daha iyi bir konuma geleceğini düşündüğümüzde teknolojinin inanılmaz gücü sayesinde, bu değişimin nasıl olduğu, insanlığın da buna paralel olarak daha ileri bir bilinç seviyesine geldiği ancak ne yazıkki çoğumuz hala bu değişimin değiştiğinin farkında değiliz de.. onu anlayamadım.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 23, 2010, 10:41:37 ös
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İnsanın hayatta değiştirebileceği tek şey kendisidir...

Temmuz 24, 2010, 10:59:43 ös
Yanıtla #4

İnsanın hayatta değiştirebileceği tek şey kendisidir...

Evet, bunu biliyorum da peki bunu çoğulluk olarak düşünsek, acaba birçok kişinin aynı yönde kendilerini değiştirmeleri ne derece mümkündür? Veya birden fazla kişinin ne yönde kendilerini değiştirebilmeleri mümkündür? Galiba bu sorumun yanıtı olarak birtakım oluşumlar adı altında oluşturulan kitlevi çoğunluğun aynı misyon, amaç çerçevesinde yoğunlaş- tırıl-maları söz konusudur. Ve bunu grupsal olarak düşündüğümüzde aynı dinin mensubu, aynı maç taraftarları, aynı ezoterik amaçlı kurum ve kuruluşlar, bilimsel amaçlı işlev gören kuruluşlar vs.vs. olarak da düşünülebilinir, sanırım.. dimi?

Bundan başka birşey aklıma gelmiyor, düşünsenize kişiler kendilerini değiştirmeye kalksalar, biri pozitif uç noktasına kadar, diğeri de nefatif uç noktasına kadar bir değişim yaşamak isterlerse o zaman ne olur? haliyle dünyada bir kaos yaşanır. Bu durumda da sanırım bireysel değişimler de genelde kitlevi değişimlerin tersine daha çetin, daha zorlu ve toplum baskısına karşı epey bir uğraş vermenin gerektirdiği, bunun da dolayısyla pek de göze alınamayacağı fikrindeyim. Çünkü buna dayanmak gerçekten çok zor.. kimsenin bu yönde bir değişimi yaşamak istemesini pek sanmıyorum.   
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.