Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: masonların gızlı orgutlerle baglantısı var mı???  (Okunma sayısı 19781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 30, 2007, 04:18:32 ös

İngiliz tarihçi Michael Howard, The Occult Conspiracy (Okült Komplosu) adlı kitabında, Tapınakçı gelenekten gelen masonluk, Gül-Haç, İlüminati gibi okült (gizli) derneklerin, Batı medeniyetini Hıristiyanlık öncesindeki putperest kültüre geri döndürmek için yürüttükleri uzun mücadeleyi anlatmaktadır. Kitabın girişinde konu şöyle açıklanır:

Kendisi de gizli bir dernek olan masonluk, pek çok gizli dernek ve örgütlerle iç içe olmuş birçok entrika ve batıl işler yürütmüşlerdir. Örneğin, İtalya’da ortaya çıkan Propaganda Due (P2) locasının skandalı, masonların bu örgütlerle olan ilişkilerini su yüzüne çıkarmıştı.

Masonların Mossad, MI5 ve CIA gibi gizli haberalma teşkilatlarıyla olan ilişkileri artık herkes tarafından biliniyor. Gladio da bunlar gibidir, daha çok İtalya'daki siyasi cinayetleriyle adını d rmuş bir gizli örgüttür. Gladio’nun görünüşteki amacı herhangi bir komünist saldırı karşısında gerilla savaşını organize etmektir. Ancak Gladio’nun mason yöneticileri, bu örgütü de masonik amaçlar uğruna kullanmışlardır. Gladio’nun masonlarla olan ilişkilerini bağımsız gazete ve yayın organlarında açıklanmıştır

kaynak; wikipedia

Nisan 30, 2007, 04:19:05 ös
Yanıtla #1

Nisan 30, 2007, 04:41:47 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Mantikli bir insanin beyni zaten gerekli cevaplari verecektir ;) Her anlatacak birseyi bulunmadiginda birkac kliseyi ornek veren aciklamalardan sakinmak gerekir.

Forumdaki diger basliklari okumanizi tavsiye ederim. Bu ve bunun gibi sorular cogu kez cevaplandi.

Nisan 30, 2007, 05:31:10 ös
Yanıtla #3
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Oncedende acikladigim gibi, Masonlar tarih boyunca bircok topluluga katilmis ve birlikte olmuslardir. Yanliz bu topluluklar Masonlugu temsil etmezler. Masonlarin kisisel tercihlerine gore, diger dernek yada topluluklara uye olmasi yasak degildir. Fakat bu uyelikleri Masonlugu yada Mason kimliklerini temsil edemez. Her Masonun uye oldugu diger dernekleri tek tek bilemeyiz. Bu onemsenmez. Mason olan kisi, girecegi diger dernekleri ozenle sececektir.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2007, 05:37:48 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 01, 2007, 01:19:55 ös
Yanıtla #4

sn mason dıyelım bır mason baska bır dernegede uye oldu ve bu dernek kırlı ıslerı olan bır derrnek eger herhangı bır sekılde bu kısının mason oldugu ogrenılırse ve bu bır sekılde ınsanlara sızarsa antı masoncular veya baska art nıyetlı ınsanlar bundan hemen faydalanıp bu olayı tum masonlara mal eder. flas flas flas masonların kırlı ıslerı gıbı mesela.sızce bu durum hıcde ıyı olmaz dımı.mason olan kısımasonlugun agırlıgını kaldırabılmelıdır.saygılarımla.

Mayıs 01, 2007, 02:30:45 ös
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

Ikinizde hemen hemen ayni seyleri demissiniz zaten. Masonlugun onuru kucucuk bir sekilde incinirse hemen o kisi Masonluktan yok edilir. Bu kesin zaten bu olmasaydi, bu derece kaliteyi ve istikrari saglayamazlardi.

Mayıs 01, 2007, 02:34:31 ös
Yanıtla #6

hmm anladım ama olan yıne masonlara oluyor mason dusmanlarının elıne buyuk bır koz gecıyor boylece karalamk ıcın bır neden daha cıkıyorlar.bence bu konuda cok daha dıkkatlı olunması gerekır.acıklamaların ıcın saol hamlet.sayılarımla.

Mayıs 01, 2007, 09:39:24 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

hmm anladım ama olan yıne masonlara oluyor mason dusmanlarının elıne buyuk bır koz gecıyor boylece karalamk ıcın bır neden daha cıkıyorlar.bence bu konuda cok daha dıkkatlı olunması gerekır.acıklamaların ıcın saol hamlet.sayılarımla.
SevgiliMcCann;
Masonluk oyle birseyki, artik bazi seyleri gormezlikten geliyorsunuz. Sizi sadece misyonunuz ilgilendiriyor. Bizler yaptigimiz seyleri baskalari ne der kaygisiyla, veya hah simdi bunu begenecekler kaygisiyla yapmiyoruz. Biz dogru gordugumuz, dogru hissettigimiz seyleri disarinin etkisi olmaksizin devam ettiriyoruz. Bizi mason yapan zaten budur. Yoksa baska derneklerden bir farkimiz kalmaz.

Mayıs 01, 2007, 09:47:11 ös
Yanıtla #8

sm SublımePrince turkıyede masonların karalanması ve halka kotu gosterılmesı sızın ıcın ne anlam ıfade eder???bnce bu ıyı bır sey degıl.tabıkıde yaptıgınız ıslerde kımın begenıp begenmıyecegı sızın ıcın pekde bır sey ıfade etmıyor olabılır benım bu konuda herhangı bır ıtırazım yok zaten.ama masonlugun karalanması ve cok farklı amacların etrafında ısmı bırlestırılmesı halka bu kadar hızmet eden bır kurum ıcın hıcde hos bır goruntu degıl.hastaneler okullar yolalr yaptırdıgınız halk tarafından bole anlasılmak sızı ılgılendırmıyor mu???saygılarımı ıletıyorum.

Mayıs 01, 2007, 09:52:50 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

sm SublımePrince turkıyede masonların karalanması ve halka kotu gosterılmesı sızın ıcın ne anlam ıfade eder???bnce bu ıyı bır sey degıl.tabıkıde yaptıgınız ıslerde kımın begenıp begenmıyecegı sızın ıcın pekde bır sey ıfade etmıyor olabılır benım bu konuda herhangı bır ıtırazım yok zaten.ama masonlugun karalanması ve cok farklı amacların etrafında ısmı bırlestırılmesı halka bu kadar hızmet eden bır kurum ıcın hıcde hos bır goruntu degıl.hastaneler okullar yolalr yaptırdıgınız halk tarafından bole anlasılmak sızı ılgılendırmıyor mu???saygılarımı ıletıyorum.
Tabiki uzucu bir olay, fakat masonluk ilk gunlerinden beri belirli cevrelerin karalamasina ugramis bir olgudur.  Her isine gelmeyen otekini mason olmakla suclamaya baslamistir. Buna artik alistik.   Sordugunuz soruya gelince, tabiki iyilik yaparken yerilmek insani uzuyor, fakat onemli olan o iyiligi yapmaktir. Yapilan iyilikten karsilik gormek degil. Ne demis atalarimiz, iyilik yap denize at :)

Allah korusun sizin bir sorununuz olsa, benim de bu sorununuzu halletme kuvvetim olsa her zaman icin bir karsilik beklemeden yardimci olurum.  Onun mutlulugu bana yeter.  Aslinda masonlugun sirri dedikleri olay bu kadar basit olabiliyor bazen ;)